WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІноземна мова - Англійська, Німецька та інші → Модальні дієслова - Реферат

Модальні дієслова - Реферат

покладає на себе велику частину відповідальності з приводу того, що випадок або дія обов'язково буде мати місце в майбутньому, і аж до того, що він особисто за цим простежить ). Також, є риторичні питання подібно "Shall this crimes go unpunished ? - практикується в Америці,також як і в Великобританії - допускаючи, що той, що говорить і той, що слухає його мають вибір щодо дії, що буде зроблена. Є багато свідчень, що will із I або we у Великобританії використовуються для вираження майбутнього часу, коли підмет не має ніякого контролю над випадком, таким чином, роблячи абсурдним те, що I will значить "Я вибираю" або " Я маю намір" " з іншого боку, ми знаємо гасло американського руху громадянських прав (1965) " Ми переборемо! " У котрому shall, із підметом we виражає не просто майбутній час, а рішучість і вибір .
У питальній пропозиції, воно як правило містить в собі займенники I або we, або предмет, над яким той, що говорить має деякий контроль.
Shall we wait for John? Shall I get you a glass of water? Shall my son take you to the airport?
Також дане дієслово широко практикується в якості команди, особливо в юридичних документах, законах, актах.
All legislative powers herein granted shall be vested in a Congress. . . (from the United States Constitution)
Крім того дієслово Shall може виражати обіцянки, зобов'язання в майбутньому, особливо, де спікер має контроль або відчуває, що він має контроль.
I give you my word: the work shall be done on time. (Rather formal in the United States; many American speakers use will for this meaning.)Модальне дієслово Should виражає зобов'язання, у теперішньому або майбутньому часі (= ought to )You should get some rest; you've been working very hard lately.
Для осіб, що вживають shall і will відповідно до правил їхнього вживання,
should вживається з займенниками I і we в той час, коли інші особи можуть використовувати в даному випадку would, дещо порушуючи при цьому важливий момент класичної граматики англійської мови. I said I should see him the next day. I should like to read that book.
Що стосується модального дієслова Must, то це дієслово, яке виражає потребу та сильне зобов'язання. A soldier must always follow orders. This bill must be paid at once. Must не має минулої форми. Дане модальне дієслово може бути використано у додаткових пропозиціях для вираження необхідності або повинності після дієслова, що стоїть в минулій формі, але необхідність у головних пропозиціях виражається модальним дієсловом have to.
The doctor told Bill that he must stop eating rich foods. Bill had to stop eating rich foods. Must у негативній формі mustn't (or must not) не виражає відсутність необхідності, а виражає категоричну заборону. Відсутність необхідності передається модальним дієсловом not have to. Pedestrians must not cross the street at this point.
Модальне дієслово в негативній, питальній формі, і ехо конструкції. Модальні дієслова в цих конструкціях вживаються так само як і інші допоміжні дієслова. У питальній пропозиції вони ставляться перед підметом, а інші частини присудка залишаються на своєму звичайному місці.
Can' t you repair this watch? Must I wear my glasses all the time?
У питальних пропозиціях вони вживаються з n't (із деякими винятками в американській англійській мові) або за ними відразу ж слідує частка not.
Can't you stay longer? We couldn't find the key. They won't be here today.
It will not be possible for me to finish the work this morning.
CONTRACTIONS OF MODAL VERBS WITH N'T
can can't
could couldn't
will won't
would wouldn't
У американській англійській мові форми mayn't, mightn't, і shan't, існують, але використовуються вкрай рідко, навіть у розмовній промові багато хто вживає may not і might not . Shan't поступається у вжитку shall not.
В ехо конструкціях вживаються тільки модальні дієслова, замінюючи цілий присудок. Can they speak English as well as you? Yes, they can.
Модальне дієслово в ехо конструкціях часто вживаються в роздільних питаннях. We can't park here, can we? They won't arrive today, will they?
The children must wait outside, mustn't they?
При вивченні формальні властивості можуть здаватися досить складними, хоча можуть виникнути і додаткові проблеми під час пояснення значень модальних дієслів і перефразованих модальних дієслів і схожих на модальні дієслова форм. В традиційній граматиці, ми часто знаходимо великі схеми, в яких намагаються узагальнити форму і значення модальних дієслів. Такі презентації будучи корисними дають досить часткове уявлення про модальні дієслова, тому що вони пропонують, щоб модальні дієслова вивчались значення за значенням і форма за формою. У нашому описі модальних дієслів ми хочемо дати принаймні можливість поміркувати щодо семантичної системи, як ми це робимо з окремими значеннями і формами.
Краща основа для обговорення системи значень модальних дієслів є "корінь" (ми називаємо це " соціальною взаємодією), і використовуємо термін ("логічна можливість") - визначення Хофмана (1966). Як приклад можна використовувати:
You may leave the room. (social interactional)
It may rain tomorrow, (logical probability)
Модальні дієслова, що мають функцію соціальної взаємодії, потребують щоб людина, яка використовує їх, належним чином взяла до уваги характеристики соціальних ситуацій. В нашому першому прикладі, той, що говорить може надати дозвіл тому, що слухає, крім того, ми можемо також зробити висновок, що контекст формальний, тому що той, що говорить вибрав may, а не can у своєму дозволі зробити щось. Знання соціальної ситуації дозволяє тому , що говорить вибирати відповідне модальне дієслово для дії. В другій пропозиції, проте, знання соціальної ситуації має мало ефекту або не має ефекту взагалі для вибору модального дієслова. Те, що спікер має намір передати - щодо невеликої ймовірності випадання опадів, як показано в прикладі вище.
Отож ми можемо помітити з прикладів приведених вище з дієсловом may, що фактично всі модальні дієслова мають, як соціальну, так і логічну функцію.
Головна система використання модальних дієслів полягає в постановці питання. Це добре відображено в загальних питаннях.
Will
Would you help me with this math problem?
Can t
або в специфічних питаннях для того, щоб запитати дозволу:
May
Might
Lcan
Could
I leave the room?
Хоча обидві історичні форми теперішнього і минулого часу цих форм дієслів можуть використовуватися при постановці питань, тількиісторичний теперішній час може бути використаний у відповідях на питання:
To general requests
Yes, I can. Yes, I could.
Yes, I will. Yes, I would.
To requests for permission
Yes, you may. Yes, you might
Yes, you can. Yes, you could.
Причина цього полягає в тому, що історичні минулі форми модальних дієслів вважали більш чемними, чим історичні теперішні форми, і тому людина, коли ставить запитання частіше використовує історичні минулі форми, щоб "зм'якшити" питання; а людина, до якої звертаються, повинна відповісти прямо і тому використовує історичні теперішні форми, - наприклад: Yes, I can. No, I can't.
Також, людина, що відповідає на питання звичайно не хоче, щоб його відповідь звучала як умова.
Q:
can
Could you help me

 
 

Цікаве

Загрузка...