WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІноземна мова - Англійська, Німецька та інші → Принцип мотивованості як складова частина комунікативного методу навчання іноземної мови - Курсова робота

Принцип мотивованості як складова частина комунікативного методу навчання іноземної мови - Курсова робота

тільки на слух, а й на зір.
Orange.
An orange is a round fruit with thick skin and sweet juice. A sweet juicy orange is delicious and good for you. An orange is a fruit that grows on trees in warm countries. The color of an orange is also called orange. My mother makes a very tasty juice of oranges. I like them best of all fruit. Oranges also help me to be always healthy. Did you eat your orange today ?
Вчитель читає свою листівку, а учні перекладають її. Тоді учні читають листівку вголос один за одним. Вчитель пояснює учням, що вони повинні написати і намалювати так, щоб людина, яка побачить і прочитає їхню листівку зразу ж захотіла з'їсти цей фрукт чи овоч.
- А вам захотілося з'їсти апельсин чи випити апельсинового соку ?
- Це добре, значить, моя листівка вдала.
Учні складають всі разом рекламу "груші".
- Для того, щоб ви краще зрозуміли як складати рекламну листівку, ми спробуємо всі разом прорекламувати ось цю грушу.
На дошці прикріплюється малюнок груші і учні за зразком попередньої листівки складають свою рекламну листівку.
VIII. Домашнє завдання.
- Отже, на домашнє завдання вам буде: виготовити рекламну листівку на альбомному листі. Найкращі і найграмотніші роботи ми почепимо на стіні кабінету, а можливо, навіть, якусь із листівок помістимо у рекламному розділі нашої шкільної газети. Крім того, ви повинні навчитися виразно читати текст "Shopping" і підготуватися до бесіди по тексту за питаннями після тексту с.119.
IX. Підсумок уроку.
- Що на сьогоднішньому уроці вам сподобалось найбільше і чому? Що нового ви дізналися, навчилися?
- Урок закінчено, до побачення.
Аналіз уроку.
Запропонований урок з англійської мови у 3-му класі школи з поглибленим вивченням даного предмету ІІ півріччя. Даний урок є 4-м у вивченні теми "Магазин і покупки". Структура уроку чітка. Я чітко, коротко і лаконічно ознайомила учнів з метою уроку, конкретно виділивши задачі, які стояли перед учням на цей урок. Для досягнення мети уроку я глибоко продумала його обладнання, на якому зупинюся докладніше в процесі деталізації окремих видів діяльності учнів.
Враховуючи те, що учні молодших класів дуже люблять самостійно робити покупки, я використала бесіду вчитель - учень1,2,3... про покупки в магазинах для введення учнів в мовне середовище. Ця бесіда природно переходить у бесіду учень - учень. Звертаючи увагу на психологічні властивості учнів цього віку я вибрала метод вивчення теми через гру основним методом на цьому уроці. Так для досягнення мети уроку я використала 4 гри ("Cook "Borshch", "Get ready for a Picnic", "Buying vegetables", "Help your Mum"). При цьому в процесі ігор тренування лексики здійснювалося за такими принципами: учень - учень; учень - клас; учень - учень 1,2,3...; групи учнів по 3 учні. Організована таким чином мовленнєва діяльність учнів дала можливість кожному учневі взяти участь в усному мовленні 8 разів. Всі дані про діяльність учнів на уроці: усне мовлення, читання, письмо я занесла у спеціальну таблицю спостереження, яку додаю до аналізу уроку.
Враховуючи методичні вимоги до викладання англійської мови я приступила до читання. Використавши прийом хорової роботи я охопила читанням всю групу учнів. Запропонований текст не вміщав жодних нових лексичних одиниць, а був побудований на опрацьованому усно мовному матеріалі. Це сприяло тому, що учні добре справилися з самостійною роботою (роздаткові картки). Враховуючи здібності учнів та їх різний рівень знань з предмету я використала диференційовані картки для самостійної роботи. Заключна письмова робота-диктант по вивченій лексиці дала наступні результати: з десяти учнів групи "5" - 4; "4" - 4; "3" - 2. Типовими помилками письмової роботи були: правопис буквосполучень -au-; -ge-, o [ / ].
Враховуючи принципи комунікативного методу навчання, зокрема, принцип мовної-розмовної активності, ситуативності, новизни, індивідуалізації та виховання лідерства, я організувала презентацію своєї рекламної листівки, а потім запропонувала всій групі виготовити подібну за зразком. Це і стало домашнім завданням учнів. Пам'ятаючи про психологічний клімат на уроці, який є рушійною силою в оволодінні будь-яким предметом, на протязі всього уроку я підтримувала учнів у всіх видах їх діяльності. Важливі помилки, які допускали учні, особливо в усному мовленні, я занотувала на окремому листку і вказала на них учням індивідуально.
Вважаю, що обладнання уроку - одяг продавця, мами, муляжі овочів, каструля, наплічник, рекламна листівка - відповідало віковим особливостям учнів, їх інтересам і сприяло досягненню мети уроку.
У цьому аналізі уроку видно чіткі мотиви, якими керувався вчитель, щоб результати роботи вчителя та учнів принесли очікувані плоди. Зовнішня мотивація уроку була досить високою. Аналізуючи роботу учнів на уроці та результати самостійних робіт можу впевнено сказати, що внутрішня мотивація учнів була також високою.
Про результативність усіх видів роботи на уроці та активність дітей свідчать таблиці, які додаю.
Observation Sheet
First a seating plan is drawn
Прізвища 1. 2. 3. 4. 5. 6.
1. Бабинюк Н. I V DD R WW G
2. Білінська О. I M DD R WW G
3. Волошин М. V M DD R WW G
4. Дубинська І. V V DD R WW V
5. Кушмарак Ж. I V DD R WW G
6. Ославський Т. V M DD R WW G
7. Остапа Н. I V DD R WW G
8. Стефурак С. - M DD R WW V
9. Триф'янчин Х. I V DD R WW G
10. Фурик В. I V MD R WW -
Умовні позначення:
I - was asked individual
G - answered general
D - answered in "Dialogue"
V - volunteered to perform
M - answered in "Monologue"
R - answered in "Reading"
W - answered in "Writing"
Observation Sheet 2
Time Activity Materials Arrangements
2 хвилини Warm-up
Питання Скласти питання
2 хвилини Вчитель клас
Вчитель - учень 1,2,3……..
2 хвилини Гра "Borshch" Муляжі овочів та фруктів, каструля, вода. Чітко сформулювати правила гри.
2 хвилини Гра "Picnic" Наплічник, муляжі овочів та фруктів. Чітко сформулювати правила гри, підготувати необхідну наочність.
5 хвилин Гра "В магазині" Одяг продавця, гроші, муляжі овочів та фруктів, сумка. Підготувати необхідну наочність.
10 хвилин Ситуативне мовлення "Допомога мамі" Картинки, муляжі овочів та фруктів, фартух, одяг продавця, гроші, сумка. Принести пакети з продуктами в картинках, муляжі овочів та фруктів, грошові одиниці, сумку.
2 хвилини Читання хором Текст підручника
7 хвилин Самостійна робота Роздаткові картки Підготувати диференційовані картки за здібностями
5 хвилин Письмо Текст диктанту Продумати текст диктанту
5 хвилин Творча робота "Реклама" Рекламна листівка, макет для виготовлення рекламної листівки учнями. Підготувати рекламну листівку і виготовити макет листівки для учнів.
3 хвилини Домашнє завдання та підсумок уроку.
20 хвилин активної роботи

 
 

Цікаве

Загрузка...