WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІноземна мова - Англійська, Німецька та інші → Принцип мотивованості як складова частина комунікативного методу навчання іноземної мови - Курсова робота

Принцип мотивованості як складова частина комунікативного методу навчання іноземної мови - Курсова робота

англійській мові". М. 1983р.
26. Сухомлинський В.О. "Вибрані твори"т.5 Київ 1976р.
27. Старков А.П. "Навчання англійській мові в середній школі". М. 1978р.
28. Шубін Є. П. "Основні принципи методики навчання іноземних мов" М. 1963.
29. Якобсон П.М. "Психологічні проблеми мотивації людини" М.1969р.
Додаток
Shops and shopping
Starting point. The shop.
Shopping
A completed plan for a dialogue - based lesson.
Тема: Фрукти та овочі.
Мета: Навчити учнів складати діалоги "трійками", складати рекламні листівки. Розвивати навички діалогічного мовлення, ситуативного та писемного мовлення. Виховувати культуру спілкування в овочевому магазині, потребу допомагати батькам.
Хід уроку
I. Warm - up
II. Введення в мовне середовище (розмова з учнями). (5 хвилин)
1. Вчитель: ставить питання, які передбачають короткі (1 реченням) відповіді:
1. Do you like to go shopping?
2. When do you go shopping?
3. With whom do you go shopping?
4. What do you like to buy?
5. Do you like to buy fruit and vegetables?
6. What fruit do you like best of all?
2. Поступово ми переходимо до складнішого, але цікавішого завдання. На столі розкладені зразки овочів та фруктів.
Один з учнів підходить до столу і виконує завдання вчителя:
T - What do you need to make "borsch"?
P - I need beet, cabbage, onion, carrot, potatoes, tomatoes and water.
Для того, щоб учням було цікавіше, візьмемо каструлю, одягнемо відповідаючого в білий чепчик і попросимо скласти все необхідне і залити водою.
T - What will you take going on a Picnic?
P - I shall take…
Цього учня попросимо взяти рюкзак і відповідаючи скласти потрібні овочі та фрукти туди. Це виконують два учні.
III. Тренувальна вправа "У овочевому магазині".
Метою цього виду роботи є засвоєння вживання сталих виразів. Вирази записані на дошці. Попередньо учні записали ці вирази в словник і вдома їх вивчили:
I'd like to buy
How much does it cost?
You are welcome
Один з учнів сідає за стіл і виконує роль продавця. Решта учнів по черзі підходять до нього і "купують" потрібні їм овочі чи фрукти. Добре було б якби "продавець" був одягнений у халат, а "покупці" розраховувались справжніми грошима і одержували здачу. Ось приклад такого діалогу:
P1 - Good morning
P2 - Good morning
P1 - I'd like to buy two carrots, a cucumber, 3 bananas and a pear.
P2 - Here you are
P1 - How much does it cost
P2 - 3 hryvnas please.
P1 - Thank you
P2 - You are welcome
IV. Гра "Я допомагаю мамі".
Ще більш складний вид завдання, який вимагає детальнішого пояснення і часу на підготовку. Попередні види роботи допоможуть учням справитися з цим завданням.
В класі є 10 учнів. Вчитель ділить їх на "трійки". Десятий учень виконує роль судді. Його завдання прослухати діалоги однокласників відмітити помилки і вибрати найкращий діалог. Дітям дається таке завдання:
Suppose mother asks you to go shopping and buy 1 kg of apples and 2 kg of oranges.
Учні розподіляють між собою ролі мами дитини і продавця і готуються 5-6 хвилин до показу свого діалогу. Вчитель під час виконання учнями завдання по черзі підходить до кожної з груп, допомагаючи учням організувати роботу в "трійках". Краще почати з найслабшої трійки " На столі є пакет з необхідним набором продуктів в картинках.
Після кожного діалогу слово надається 10-му учневі, для виправлення помилок. Учень, попередньо замітивши помилки, запитує: "What is the English for…?"
Після всіх діалогів вчитель з 10-м учнем вибирають найкращий діалог.
- Whose dialogue was the best ? Why do you think so?
Пропоную варіант найкращого діалогу:
Mother: What are you doing Ann?
Ann: I'm reading an interesting book.
Mother: You know, I'm very busy. Please, go to the "Greenery" and buy 1kg of apples and 2 kgs of oranges.
Ann: OK, with great pleasure! Bob's mother is working today.
Shopgirl: Hallo, Ann. How are you ?
Ann: Fine thanks. Do you have apples and oranges?
Shopgirl: Yes, they are very fresh and tasty today. Here you are Ann
Ann: Thank you very much. Good bye
Shopgirl: You are welcome, Ann Good bye
IV. Робота з текстом "Shopping".
a) We have played a little and now let's read. Open your books, please, p. 118. Listen carefully to my reading and repeat after me in whisper.
b) Діти читають за вчителем хором з перекладом найважчих словосполучень чи речень.
And now let's read one by one and translate.
V. Контроль розуміння прочитаного.
Для цього виду роботи я пропоную індивідуальні завдання. Попередньо гoтую для учнів картки з диференційованими завданнями. Для слабших учнів завданням буде вставити слова в речення. Для сильніших скласти розкидані речення за змістом. І для найсильніших продовжити речення. Всі речення будуть однаковими.
Завдання 1.
Вставте слова:
My mother usually goes … on her days off. It was … yesterday and she … shopping. She bought four bananas for me and my …, 1kg of … and 2kgs of …. Father will buy a … and 1kg of onion. My sister will buy …. I don't … to go shopping.
Завдання 2.
Складіть речення за змістом.
She bought four bananas for me and my sister, 1kg of apples and two kgs of potatoes. My mother usually goes shopping on her days off. Father will buy a cabbage and 1kg of onion. My sister will buy carrots. It was Saturday yesterday and she went shopping. I don't like to go shopping.
Завдання 3.
Продовжіть речення:
She bought four bananas for me and my sister, 1 kg of apples and two kgs of potatoes. My mother usually goes shopping on her days off. Father will buy acabbage and 1kg of onion. My sister will buy a carrot. It was Saturday yesterday and she went shopping. I don't like to go shopping.
Завдання 3.
Продовжіть речення:
My mother usually goes shopping …
It was Saturday yesterday and she …
She bought four bananas for me and my sister, 1 kg of …
Father will buy a …
My sister will buy …
I don't like to …
Перевірити ці роботи добре було б одразу після написання, а тоді попросити одного учня (того, що напише останнім) прочитати свою роботу. Ця письмова робота буде підготовкою до диктанту.
IV. Диктант.
I like to go shopping with my mother, father and sister on my days off. Tomorrow it will be Saturday and we shall go shopping. We shall buy oranges, bananas, apples and plums. Granny asked us to buy her cabbage, carrots, onions and potatoes for her. Next week we shall buy grapes for my aunt. We shall not buy pears and mushrooms, we don't like them.
Діти здають зошити на перевірку (до наступного уроку).
VII. Виготовлення рекламної листівки.
- Do you know what is leaflet ? It is a kind of written advertising. I've prepared for you one and your task will be to listen to my leaflet and to prepare your own one for our next lesson. Look here, please.
Цю листівку добре було б зробити великого розміру і почепити на дошці, щоб учні сприймали не
Loading...

 
 

Цікаве