WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІноземна мова - Англійська, Німецька та інші → Вивчення творчості С. Жадана в школі - Курсова робота

Вивчення творчості С. Жадана в школі - Курсова робота

заснути.

Приходять зірки. Вітер поступово стихає.

Петро не може заснути і дивиться в небо.

Нічні птахи полюють на невидиму здобич.

Петро, засинаючи, слухає голос учителя.

Вранці приходить гурт садівників.

Повільно йдучи, обмінюються новинами.

Знаходять Ісуса. Той страшиться і жахається,

що ця чаша його проминула.

Саме у них можна простежити оригінальність та нестандартність мислення автора.У дванадцятому ж класі неодмінно слід прочитати автобіографічну збірку "Депеш Мод" та новинки, які вийдуть до того часу. Також слід використовувати інтерв'ю письменника, дані різноманітним виданням. Не слід забувати і про запрошення авангардиста та постмодерніста до класу для зустрічі з учнями. Можна проводити уроки різних типів (від конференцій до конкурсів та вікритих занять).[17;33] Ось таким є приблизний каркас творчості Сергія Жадана, який з часом стає все більш міцним та різноманітним.

Висновок

Сергій Жадан – один із найяскравіших письменників сьогодення. Він є представником нової хвилі в українській літературі, яка переймається проблемами сучасного суспільства. Причому основою його творчості є патріотизм. Адже він був одним із найактивніших під час Помаранчевої революції. Таким чином, Жадан довів, що він патріот, причому вільної України.

Він був і редактором, і поетом, і прозаїком, і є активним суспільним діячем. Це свідчить про постійні пошуки його творчої душі та про багатогранність Жаданового таланту.

Популярність письменника можна визначити не за кількістю збірок чи їхнім тиражем, а за критичними статтями про автора та відгуками канонічних постатей української літератури. Творчість Жадана оцінювали такі відомі діячі у нашій літературі, як Загребельний та Андрухович, Андрусяк та Антипович, Римарук та Березовчук і багато, багато інших.

На їхню думку, Жадан, незважаючи на свій вік, має вже сформовану, але, за словами Павла Загребельного, скороспілу мудрість, терпку й зелену, як молоде вино. З цим погоджується і Т.Антипович.

Ми вважаємо, що його творчість має чотири основні риси , ідейно-тематичні домінанти, яких Жадан дотримується у своїх творах. Одночасно вони є гранями його таланту, це – автобіографічність, урбанізація, авангардизм та постмодернізм.

У інтерв'ю одному з журналістів Сергій Жадан сказав: "Дві мої останні книги – дуже автобіографічні. Це, фактично, фіксація побаченого і пережитого. Загалом у мене страху автобіографічності немає...". Найвиразнішим прикладом цього є роман "Депеш Мод", у якому головний герой Собака Павлов є ровісником Жадана та схожий за багатьма рисами характеру на автора.

Ще однією домінантою творчості можна назвати урбаністичність. Майже кожне явище Жадан пов'язує з містом, навіть не наводячи яскравих природніх пейзажів. Склалося таке враження, що місто для письменника є всім: і вірою, і життям, і батьківщиною."Холодні леза та срібні цвяхи", "набряклі залози весни", "Господня арматура" – найкраще тому підтвердження.

Сергій Жадан – письменник, який вартий вивчення у загальноосвітніх школах, адже не можна виховувати нове покоління українців на стереотипах минулих століть, шклярі, принаймні мають право знати на існування та творчі задуми яскравих сучасних письменників.

Ще одним плюсом сучасних літературних діячів є те, що з ними при бажанні можна поспілкуватись віч-на-віч, освітливши для себе саме ті темні міста у їхній творчості, які цікавлять тільки тебе. З педагогічної точки зору, набагато легше працювати з прикладами, які знаходяться у одному хронотопі зі школярами, адже розповідаючи про письменника певної епохи, вчитель повинен розкрити та пояснити учням її особливості. А це дещо розвіює їхню увагу, і діти не взмозі повністю засвоїти надану їм інформацію.

Безумовно, пройде ще багато часу, доки ситуація у освіті стане хоча б трохи схожою на ту, яку ми спрогнозували у своїй роботі, але якщо вона стане хоч трохи подібною – це лише підтвердить правоту наших міркувань.

На завершення нам хочеться навести уривок з поезії Сергія Жадана, якого ми так репрезентували протягом усього нашого педогогічно-літературного дослідження, саме ці рядки, на нашу думку, стануть гідним завершенням нашої праці:

Я буду молитись за тебе і твій маршрут

за твій страховий поліс і скати вантажних машин

за воду в холодних руках і листя яке вже палять

за все що ти тут забув

і що забуваєш тепер

де б ти врешті не був

за все що забудеш потім

та найголовніше – за пам'ять твою за па'мять...

Список літератури

 1. Антипович Т. '' Поетичний код С.Жадана : дерево на даху, або Господня арматура '' // Міжнар. Ін-т лінгвістикиі права. Вісник. Вип. 3. – К. : Міжнар. Ін-т лінгвістикиі права. – 1999. – С.253 – 256.

 2. Біла А. '' Від ломки до ломки : Лірика С. Жадана / Анна Біла. // Слово і час.'' – 2002. – №1. – С. 35 – 48.

 3. Бугайко Т.Ф., Бугайко Ф.Ф. Українська література в середній школі. – Київ : Радянська школа, 1962. – 348 с.

 4. Вивчення україрської літератури в школі, упорядк. П.Д. Місник. – Київ : Радянська школа, 1956. – 386 с.

 5. Ємиць-Доброносова Ю. Як риба у воді [Необов'язкові роздуми над кн. С.Жадана"Балади про війну і відбудову", "Історія культури початку століття" та ін.] //Ю.Ємець-Доброносова // Сучасність. – 2004. – №4. – С. 146 – 151.

 6. Жадан С.Сергій Жадан : " Автобіографічість – це хвороба української літератури ". // Політика і культура. – 2003. – №36. – С. 40 – 41.

 7. Жадан С. "Волога і різка, мов контури дерев..." [Вірш] /С. Жадан //Хрестоматія з літератури рідного краю. – Х., 2001. – С. 364.

 8. Жадан С. "Генерал Юда";''Самогубці №1 ( Той, що зарізався ), №2 ( Той, що повісився ), №3 ( Той, що розбився ), №4 ( Той, що втопився ) '' [Вірші] // Березіль. – 1994. – №11 – 12. – С. 18 – 21.

 9. Жадан С. "Депеш мод": Повість / С. Жадан // Березіль. – 2004. – №7 – 8 – С. 8 – 89; №9 – С. 41 – 57.

 10. Жадан С. " З віденських оповідань''(С. Жадан) // Березіль. – 2002. – № 11– 12. – С. 50 – 83.

 11. Жадан С. '' Кантрі енд вестерн '' [Вірш] : // Березіль. – 2001. – № – 12. – С. 16 – 21.

 12. Жадан С. "Народжений для мови". Вірші сучасних віденських поетів/ С. Жадан // Березіль. – 2004. – №6 – С. 147 – 153.

 13. Жадан Сергій. Пепсі: Вірші. – Харків: Майдан, 1998. – 62 с.

 14. Жадан С. " Погода, погода повільно сідає на руки; Святий Георгій; Черьвень розірвав немов зерно...": [Вірші] // Березіль. – 1997. – № 11– 12. – С. 2 – 5.

 15. Жадан Сергій (1974): [Коротка біографічна довідка]// Хрестоматія з літератури рідного краю. – Х., 2001. – С. 364.

 16. Жадан Сергій. '' Цитатник '' : ( Вірші для коханок і коханців)/Сергій Жадан ; [ Вступ. слово: А. Кокотюхи ] ; Післям. : О. Різниченко ; В. Бондаря . – К. : Смолоскип, 1995. – 58 с. Зміст: " Генерал Юда " ; " Варшава " ; " Двадцятого квітня йшов дощ..." та ін.

 17. Івасюк О.М. та ін. Українська література: Програма для 5 – 12 класів загальноосвітніх закладів з навчанням мовами національних меншин. – Чернівці : Видавничий дім " Букрек ", 2005. –136 с.

 18. Маузер Р, '' Хрестовий похід ''Жадана'': / Нова кн. відом. поета та прозаїка "Історія культури початку століття" // Р. Маузер // Веч. Харків. – 2003. – 8 лист.

 19. Мірошниченко С. '' Плюнь у морду умовностям'': / Презентація книги '' Цитатник '' молодого харк. Поета-авангардиста С.Жадана/ // Собитіє. – 1995. – 18 жов.

 20. Осийчук М. ''Мат від щірого серця'': [С. Жадан презентував аудиторії ХНУ свій ост. роман "Депеш мод"] / М. Осийчук // Веч. Харків. – 2004. – 9 жов.

 21. Основи методики літератури, упорядк. К.М. Сторчак. – Київ : Радянська школа, 1965. – 418 с.

 22. Сьоме око : Антологія поезії та прози вихованців Сковородинівського університету / Упорядкування й підготовка тексту Олександра Ушкалова. – Харків: Майдан, 2003. – 330 с.


 
 

Цікаве

Загрузка...