WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІноземна мова - Англійська, Німецька та інші → Структура типових тематичних англійських назв груп і виконавців - Курсова робота

Структура типових тематичних англійських назв груп і виконавців - Курсова робота

Метафоричні позначення указують на музичний стиль, виражаючи значення або концепт, який асоціюється з цим стилем. Ранніше я визначила широко відомі джерела (семантичні категорії) рок груп, такі як смерть, наркотики, зброя і аномалія [44, с. 140-142]. Так далі буде показано, що важливі ресурси в даній роботі виявлені згідно певним музичним стилям, наприклад назва Deep Space Network ілюструє таке джерело як "космос ", який є характерним для техно музики.

Крім того, будуть також згадані дві семантичні моделі назв груп, які жанрово не позначені.

  • По-перше, використання особистих імен або прізвиськ як ім'я артиста, що рідко зустрічається, не указує на певний жанр, до тих пір, поки не поєднуватиметься з ролевими маркерами, такими як МС (наприклад, МС Ren) і DJ (DJ Craig G.).

  • По-друге, жанрові терміни, такі як band, combo, quartette рідко зустрічаються в музичних стилях згаданих в даній роботі. Проте, назви хип-хоп груп включають ряд метафоричних елементів, які грубо відображають той же сенс (наприклад, crew, clique або family).

Формальна модель може стилістично відрізнятися в тих умовах, що вона виключно і переважно зустрічається в назвах груп певного жанру. Так це можуть бути: а) синтагматичні моделі, наприклад, послідовність DJ+ ініціали (напр., DJ E, DJ G, DJ T) або DJ+ ім'я + ініціал (DJ Mike Lee, DJ Ellis Dee), які характерні для хип-хопа і електронної танцювальної музики; б) словотворчі форми, для яких характерно вживання певних суфіксів, акронімів або ж інших моделей, які можуть бути поширеними в назвах якого-небудь музичного стилю; в) графемні засоби, такі як фонетичні вимови (наприклад, Lost Boyz, Da King) або г) графемні підстановки (наприклад, число 2 замінює слово "to" Hard 2 Obtain); це привертаючи увагу прийоми і можуть розцінюватися як "вірні ознаки" національної мови і культури.

  • По-третє вид жанрових позначень це співвідношення або алюзія до іншого виконавця, суспільної фігури, художнього персонажа. Зв'язки з іншими джерелами можуть бути скомбіновані в одну назву.

Наприклад, німецька панк група Becks Pistols поєднує традиції класичного панка 70-х років (Sex Pistols) і німецьку культуру, пов'язану з пивом (Becks Bier). У другому випадку, група Scunk Anansie ототожнює себе з афро-американською культурною традицією через співвіднесеність до Ananse, що позначає людина-павук в традиційних африканських казках.

Враховується також назви техно стилю Cybordelics, це суміш cyborg і psychedelics, можливо ця назва указує на злиття двох культурних періодів, на психоделічну культуру 60-х років і на фантастичне бачення техно покоління 90-х років.

Множинні зв'язки можуть бути закодовані в назві групи, що складається з одного слова, що іноді приводить до неправильних асоціацій і неправильної вимови назви. Східно--німецька назва рок групи Harzrock одночасно розкриває і музичний стиль групи (завдяки фонетичній асоціації до стилю hard rock), і її місцевого походження (Harz – назви гірського масиву в Німеччині). Так ця назва має на увазі таке значення як " hard rock from the Harz" (важкий рок з Гарца). Наступним прикладом виступає назва реп виконавців Cocoa Brovaz, яка з'єднала в собі три різні жанрові позначення, які цілком типові для назв реп груп: cocoa метафорично відноситься до етнічного походження виконавців; brothers відноситься до команди або колективу; фонетична вимова "v" і "z" указує на наближеність до національної культури.

Жанрові позначення різного роду можуть співіснувати, збільшувати можливість визначення культурної приналежності виконавця, але також ці жанрові позначення направлені проти оригінальності назви. В той же час, такі випадки множинних зв'язків слід враховувати при кількісному аналізі назв музичних груп.

У цьому розділі представлені докази того, що кожний музичний жанр має широко відому, стереотипічну модель. Зокрема, вибір назв використовується для того, щоб показати моделі назв груп по трьох жанрах: важкий метал, панк, і техно.

Назви тих груп, що належать до важкого металу походять від релігійних джерел (християнських і іудейських), сакральних і окультних термінів, включаючи ангелів, відьом і демонів. Наприклад: Exodus (вихід євреїв з Єгипту), Testament (Заповіт), Cathedral (кафедральний собор), Armored Saint (святий в зброї), Sabbat (шабаш відьом), Helloween, Demon.Другим джерелом назв є смерть і хвороби: Sepultura (поховання), Entomed (похоронений), Overkill (різанина), Slayer (вбивця), Tumor (неоплазма ), Dysentery,Pyogenesis (пиопоэз), Suffocation (задушення), Venom (отрута). Інші назви орієнтовані на війну, насильство і руйнування: Morgoth (Морг), Manowar (Людина війни), Nuclear Assault (Ядерна атака), Celtic Frost (кельтський мороз). Інтертекстуальні відносини в назвах груп важкого метала включають також середні століття і кельтську культуру.

Назви панк груп часто виражають "анти" позиції, включаючи опір власті, критику держави і революційні натяки. Як приклади служать такі назви: Antiworld (Антисвіт), Anti-social (Антигромадський), Against the World (Проти світу), Born against (Народжений бути проти), Black Flag (Чорний прапор), Conflict (Конфлікт), Nations on fire (Народи у вогні), The Dirty Politicians (Брудні політики), Common Disorder (Суспільний безлад). Іншим джерелом є суспільні відхилення, що включають осуд суспільних ярликів: Avoided (Що уникає), The Arrested (Заарештований), Cockney Rejects (Покидьки суспільства), The Exploited (Експлуатований), Abnormalities (Аномалії). Відношення панків до того, що майбутнього немає, зашифроване в назвах, що виражають злість і нігілізм, таких як Sick of it All (Втомився від всього), Dead End Generation (Приречене покоління), Teenage Rage (Гнів тинейджера), Nihilistics (Нігілісти).

Типовими джерелами назв техно-стилю є футуризм, космос і наукова фантастика, включаючи ключові слова, такі як alien, cosmic, future, і астрономічні терміни: Deep Space Network (Схема дальнього космосу), Cosmic Baby (Космічне дитя), Space Navigator (Космічний навігатор), Space Planet (Космічна планета), Alien Factory (Іноземна фабрика), Cybordelics (Киборгделічний), Plastikman (Пластикова людина), Cosmix (Космічний), The Orb (Орбіта), Orbital (Орбітальний), Infinity (Нескінченність), Future Sound of London ( Майбутній звук Лондона), The Future Generation (Покоління майбутнього), Phuture (Майбутнє), Electric Universe (Електронна планета) і т.п. Інші назви відносяться до музики або ритму і галюциногеним наркотикам, як E-Dancer (Танцюрист електронної музики, що вживає екстазі), Ecstasy Club (Екстазі клуб), Acid Jesus (Кислотний Ісус), D.O.P.E. (Наркотик). Диск-жокеї часто представляють себе як могутніх акторів, здатних ввести свою публіку в стан екстазу, наприклад: Hypnotist (Гіпнотизер), Grooverider,Shamen (Шаман) .Но також використовуються і власні імена.

Тоді як ретельний відбір назв приводить до їх чітких моделей в рамках певного жанру, то при спробі проаналізувати базу даних назв все йде зовсім інакше. База даних, яка використовувалася в даній роботі, містить покажчик виконавців з "Online Hip-Hop Lyrics Archive", налічує 724 назви груп, в основному всі вони американського походження. Цей аналіз в деякій мірі був виключно попереднім, в якому згруповувалися семантичні і формально співвіднесені елементи, і частково керувалися повсякденним знанням культури стереотипів хип-хоп назв. В результаті визначені 24 джерела назв груп і поділені на 6 головних категорій, це буде продемонстровано в таблиці №1. Відносна частотність суми всіх назв для кожної категорії приводиться в дужках. Категорія №6 це найбільша група яка налічує 43% все назв, які піддавалися класифікації, категорія №5 представляє найменшу групу і складається тільки з 6% назв, решта 4 груп варіюється від 21% (мотив %2) до 14% (категорія №1) всіх назв. Додаткові 18% деяких назв відносяться одночасно до різних категорій, обговорювати це я буду пізніше.

Для того, щоб упорядкувати велику кількість назв і розділити їх по джерелах походження назв, використовується проміжна категорія "ключових слів". Це ті елементи, які повторно з'являються з легкою формальною варіацією в певному джерелі. Наприклад, таке джерело як "community" включає ключове слово clique, яке також зустрічається у формі klik, як в назві Boot Camp Klik. Це зв'язано і з іншими ключовими словами в межах того ж ресурсу, такими як clan, posse, family, tribe. У таблиці №1 ключові слова кожного джерела представлені в квадратних дужках.


 
 

Цікаве

Загрузка...