WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІноземна мова - Англійська, Німецька та інші → Структура типових тематичних англійських назв груп і виконавців - Курсова робота

Структура типових тематичних англійських назв груп і виконавців - Курсова робота

Батькам не можна нехтувати величезним впливом рок музики на їх дітей. В період молодості і юності формується система цінностей людини. Психологи, що спеціалізувалися у області впливу музики на людину, неодноразово висловлювали свої побоювання з приводу рок музики.

Спостереження відомого психолога Джона Каппаса показали, що люди "дуже сприйнятливі до всього сказаного в пісні. І шляхом насичення відчуттів музика може викликати у слухачів то збудження, то меланхолію. Кожного разу, коли свідомість переобтяжена, люди сприйматимуть все, що вселяється їм в цей час, тому що вони втратили самозахист. Люди покидають концерти в украй сприйнятливому стані. Музиці властиво ослабляти мислення і створювати настрій. І тоді зовнішні враження легко асимілюються" [32, с. 68-81].

Окрім психологів, лікарі теж стурбовані негативним впливом рок музики на молодь. Дослідження, приведене в "Jоurnаl оf thе Меdicаl Аssоciаtiоn" (від 22 вересня 1989 р.) уклало: "З раннього віку хлопці повинні почати виробляти стандарти своєї поведінки і погоджувати їх із стандартами дорослих. У цьому контексті музика - могутній стимул в житті хлопців - пішла в сумнівному напрямі. Слова деяких пісень, насичені аморальним і буйним змістом, входять у відкритий конфлікт з повчаннями дорослого покоління щодо стриманості і розумної поведінки. Доктори повинні враховувати значення музики в житті молоді і використовувати музичні смаки молодих людей як показники їх емоційного і розумового здоров'я". [34, с. 1659].

Один фахівець з шкіл, що мав великий досвід в роботі з важкими підлітками, затверджує: "Протягом мого багаторічного керівництва молодими людьми я постійно стикаюся з проблемою впливу на них музики. У вчинках молодих людей я неодноразово спостерігав віддзеркалення аморальної поведінки їх музичних кумирів. Молоді люди виявляли свою повну відданість їм і у вживанні їх специфічних виразів, і в написах на книгах назв їх пісень, і в прикрасі своїх спалень їх фотографіями, і слуханням в автомобілях їх гучної музики, і в одязі, який вони одягали" [65, 2-3]. Аль Менконі, шкільний консультант і фахівець з рок музики, затверджує: "Дуже сумно, що більшість християнських хлопців, з якими я спілкуюся, більше зраджені своїй музиці, ніж Христу. Музика - це мова сучасного покоління. Я думав, що я розумів сильний вплив навколишнього середовища до тих пір, поки я особисто ще більше не переконався в цьому впливі на досвіді моєї 12-річної дочки Ганни. Тиск на неї слідувати способу життя таких музикантів рок груп як Bоn Jоvi, Guns N' Rоsеs і співаків як Bоbby Brоwn, Маdоnnа, Gеоrgе Мichаеl було надзвичайне сильно. Молоді люди на зразок моєї дочки постійно ототожнюють себе з своїми кумирами з рок світу. Ці кумири визначають їх світогляд і їх систему цінностей. А ця система цінностей, у свою чергу, визначає їх плотську суть. Сьогоднішня молодь не просто слухає музику, вона глибоко переживає її. Музика стає змістом їх життя" [66, с. 1-2].

Повчально познайомитися з документальними даними, зібраними в серії інтерв'ю МТV "Rоckumеntаry" з провідними групами рок музики. Тут зі всією очевидністю можна спостерігати те, що саморуйнує спосіб життя провідних лідерів року - зловживання наркотиками, алкоголізм, нігілізм, бунтарство, анархізм і захоплення окультизмом. Так, наприклад, 3-го серпня 1991-го року музиканти групи "Моtlеy Cruе" призналися в своїй розбещеній поведінці, яка стала звичайною для них. Їх життя спустилося на такий скотоподібний рівень, що вони врешті-решт зі всією очевидністю зрозуміли, що їм треба вибрати одне з двох: або в корені зрадити свій спосіб життя, або готуватися до смерті На жаль, далеко не все це розуміють, і що саморуйнує спосіб життя рок зірок продовжує заражати молодь. Як би людина у принципі не відносилася до рок музики, він не може заперечувати факту домінуючого впливу такої музики на світогляд і вчинки молоді. Відео-рок, їх концерти і журнали це могутня проповідь, яку жадібно вбирає молодь. Жанр цієї "натхненної музики" може бути знайдений в місцевих магазинах музичних пластинок. Деякі композиції пісень "нового століття" дихають спіритизмом і направлені до створення окультної атмосфери. Композитори музики "нове століття" затверджують, що їх мелодії сприяють медитації (у індуському сенсі), розвивають психічну силу і перетворять свідомість, ведуть до астральної подорожі і проводять зміни в особі. Багато рок зірок займалися окультизмом і описують свої твори в термінах то одержимості, то трансу [44, с. 245-246]. Відомо, що тепер велика кількість музикантів виявляє інтерес до окультизму, чаклунству а, іноді, навіть сатанізму. Імена деяких груп "чорного металу" мають відношенню до окультного. Так наприклад: Cоvеn, Dаrk Аngеl, Dеmоn, Infеrnаl Маjеsty, Pоssеsеd, Sаtаn, Clоvеn Hооf і подібні [62, с. 100-101].

Десятки груп роблять основними темами своїх пісень низькість і розбещеність вдач, а зваблювання гріхом робить жорстоким серця. Ідеї багатьох пісень виходять з п'яних або наркотичних кошмарів, оскільки наркотики і різні збочення наскрізь просочили рок.

Самі назви деяких груп "важкого металу", відомого ще під ім'ям "метал смерті", говорять про прославляння смерті і руйнування. Ось приклади: Blеssеd Dеаth, Cаrnivоrе, Cоrоnеr, Dеstructiоn, Маcе, Маlicе, Оvеrkill, Rоttеn Cоrpsе, Sаcrificе, Viоlеncе, і так далі.

Українська музична культура має давні традиції, які відображали українську щиру душу, культуру та побут суспільства. Але з часом наша велика духовна культура зазнала занепад. Це відбулося і досі відбувається через вплив іноземної культури на нашу. Так в українській мові все частіш зустрічаються іншомовні слова та словосполучення. Вплив іноземної мови зумовлює знищення нашої рідної мови, є невідворотним шляхом до деморалізації, бо веде до таких деформацій народного життя, за яких традиція народу, сконцентрована головним чином у мові, переривається чи послаблюється такою мірою, що стає лише другорядним чинником перетворення. Вплив іншомовної музики, а особливо певних музичних стилів веде до катастрофічного розкультурення, занепаду духовної культури.

Усе це провокує виникнення соціально-культурної надзвичайної ситуації в Україні, яка контролюється державною системою ЦО.

4.2. Аналіз негативного впливу рок музики на оточуюче середовище та суспільство.

Одне з досліджень показало, що з 700 найпопулярніших пісень "важкого металу": 50 відсотків говорять про вбивство, 35 відсотків про сатанізм і 7 відсотків про самогубство. Професор лірики Нью-йоркського університету Шейла Девіс переконана, що "необхідно звернути найсерйознішу увагу на зміст популярних пісень і врахувати не тільки, до чого вони закликають суспільство, але особливо ті результати, які ці заклики приносять" [67, с. 10]. Національна Рада Церков опублікувала дослідження, з якого видно, що зростаюча агресивна поведінка молоді є прямим результатом буйного змісту сучасних фільмів і музики [67].

Паралельно із зовнішньою агресивністю руйнівний настрій може виявитися направленим проти самого слухача музики. Деякі композитори рок музики проповідують самогубство - іноді натяками, а іноді прямо. Так, наприклад, композитор Оzzy Оsbоurnе в пісні "Suicidе Sоlutiоn" говорить: "Самогубство - це єдиний шлях до звільнення". У пісні "Suicidе's Аltеrnаtivе" співається: "Мені набридло життя - воно нестерпне. Я пригнічений і втомився - нікому до цього немає справи. Я осоружний сам собі - не хочу жити. Набридло життя - пора померти. Самогубство - це вихід". "Пожертвуй життям і зроби самогубство. Зробивши це в ім'я сатани, ти станеш безсмертним, як і він!" - так співається в одній з пісеньок, присвяченою Люциферу групою "важкого металу".

Дослідження психолога Dr. Hаnnеlоrе Wаss, визнаного фахівця у області процесу вмирання, показують, що хоча тільки 17 відсотків молоді слухає музику з явно руйнівним змістом, серед юних злочинців кількість тих, що слухають таку музику досягає 40 відсотків. Крім того, майже половина опитаних осіб визнала можливість, що подібні пісні можуть дійсно схилити до самогубства неврівноважених або пригнічених печаллю молодих людей. В результаті докладного опиту молодих людей Dr. Wаss уклав, що дуже важливо батькам стежити за тим, що слухають їх діти, і звертати увагу на прояв ними яких-небудь ненормальних симптомів [60, с. 186].

Подібні дослідження спонукали суспільство Nаtiоnаl Еducаtiоn Аssоciаtiоn укласти, що близько 6000 самогубств хлопців в рік викликані впливом нігілістичної і фаталістічеськой музики (Infоrmаtiоn fоr Pаrеnts' Мusic Rеsоurcе Cеntеr, Nаshvillе, ТN, 1990 р.). Відомий психіатр з міста Палм-Спрінгс, штат Каліфорнію, Dr. Моrtоn Кurlаn, пацієнт якого Jоhn МcCоllum після слухання пластинки Оzzy Оsbоurnе наклав на себе руки, заявив: "Поза сумнівом, що садомо-мазохізм, кров і насильство приносять великий дохід фабрикантам пластинок і відео-фільмів музики долі. Проте ці твори здатні зіштовхнути в прірва емоційно неврівноваженої молодої людини" [46, с. 171]. Як відомо, мільйони сучасних молодих людей страждають внутрішнім розладом. Тут слід враховувати, що відчужений, нігілістичний і руйнівний зміст музики стилю доля відображає фактичний настрій і життя зірок долі. Наприклад, біографія Pink Flоyd "Sаucеrful оf Sеcrеts", написана двома керівниками цього ансамблю, наводить яскраві приклади особистих трагедій в житті тих, хто схвалює ексцеси (Cf. thе 1991 Еltоn Jоhn intеrviеw with Dаvid Frоst).


 
 

Цікаве

Загрузка...