WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІноземна мова - Англійська, Німецька та інші → Структура типових тематичних англійських назв груп і виконавців - Курсова робота

Структура типових тематичних англійських назв груп і виконавців - Курсова робота

Словник може бути створений прямо мовою DSL у вигляді текстового файлу. Цей файл треба зберегти в кодуванні ANSI чи Unicode, а потім змінити розширення файлу на dsl.

Вихідний файл словника був створений в текстовому редакторі (WordPad).

Текст словника мовою DSL складається з заголовної частини, що містить сервісну інформацію, загальну для всього словника, і послідовності словникових статей. Кожна словникова стаття складається з заголовку (заголовного слова або словосполучення) та тіла статті. При використанні словника в системі Lingvo заголовок показується в списку заголовних слів, а тіло статті подається в картці (вікно словникової статті) в якості перекладу або тлумачення.

Для коректної роботи створеного DSL-словника на початок текстового файлу прописується заголовок. В головній частині міститься наступна інформація: ім'я словника, що записується за допомогою ключового слова #NAME, вихідна мова #INDEX_LANGUAGE, і мова перекладу #CONTENTS_LANGUAGE. Наприклад, для даного словника-довідника англійських назв груп і виконавців, та музичних стилів, заголовна частина буде мати такий вигляд:

#NAME "Назви музичних груп"

#INDEX_LANGUAGE "English"

#CONTENTS_LANGUAGE " English "

Заголовок статті пишеться з першої позиції нового рядка. В заголовку

статті можуть зустрічатися алфавітні символи української та англійської мов, цифри, пробіл, дефіс, ',". Заголовок словникової статті може бути не тільки словом, а й словосполученням.

Допускається наявність кількох заголовків у однієї статті. В цьому випадку спочатку записуються всі заголовки (кожний з першої позиції нового рядка), а після цього – тіло статті за зазначеними вище правилами. Всі заголовки показуються в списку заголовних слів, і в разі звертання до кожного з них видається тіло статті. Це дозволяє робити декілька посилань на одну словникову статтю.

Тіло картки записується з наступного рядка після заголовка. Кожний рядок у ньому повинен відступати від першої позиції хоча б на один пробіл або табуляцію. Тіло статті продовжується до заголовка наступної статті (ознакою його є символ з першої позиції, який відрізняється від пробілу або табуляції) або до кінця файлу.

В тілі картки можуть виділятися наступні зони:

- позначки – [p] [/p] - стандартні скорочення часто використовуваних слів, які мають розшифровку. Наприклад,[p][i][c][com] ім.[/com][/c][/i][/p] - іменник;

- зона перекладу - [trn] [/trn]- частина словникової статті, безпосередньо містить переклад;

зона коментарів – [com] [/com], містить додаткову інформацію к перекладам;

- мультимедійна інформація – [s] [/s] – графічні (у форматі BMP, PCX, JPEG, TIFF) і звукові (у форматі WAV) вставки, що дозволяють у значній мірі підвищити наочність і зручність використання словника.

Усі команди DSL складаються із розгорнутої [a]" та закриваючої [/a]" частини, де a - назва команди, яка складається з одного або декількох символів. Сама команда пристосовується к тексту, який знаходиться між зазначеними вище частинами.

При виділенні зон в тілі статті використовуються наступні команди DSL:

[trn] - для виділення зони перекладу;

[com] - для виділення зони коментарів;

[s] – для виділення зони мультимедиа;

[p] - для виділення помет;

Для форматування текста DSL надає наступні команди:

[b] - для виділення тексту напівжирним зображенням. Наприклад, [b]цей текст буде напівжирний[/b];

[i] - для виділення текста курсивом. Наприклад, [i]цей текст буде курсивний[/i];

[c] - для виділення текста кольором. При цьому конкретний колір визначається настройками оболочки Lingvo, які задаються на основі переваги користувача. Наприклад, [c]цей текст буде кольоровим[/c];

[mN] - для зсуву текста перекладу щодо заголовка статті ,де N -

довільна цифра від 1 до 9, відповідна кількості пробілів.

3.3. Компіляція та підключення словника

Після того, як файл створено, він компілюється спеціальною програмою – DslComp.exe. Опція "Создавать словарь индексируемый по умолчанию" дозволяє автоматично проставити зони індексації в середені кожної словникової статті. В цьому випадку, при компіляції на початку статті буде поставлений тег початку зони перекладу [trn], а в кінці статті – тег закінчення зони перекладу [/trn]. При цьому, якщо в тексті словникової статті зустрінеться тег [trn], поставлений туди користувачем, то стаття скомпільована не буде з відповідним повідомленням про помилку, оскільки вкладення зон індексації одного типу неприпустимо за правилами мови DSL. Якщо ж в статті зустрічаються теги зон прикладів та коментарів, то стаття буде скомпільована успішно.

Обравши потрібні опції, слід натиснути кнопку "Компилировать". Результатом компіляції є два файли - .dde та .lsd.

.dde –файл містить інформацію про помилки, виявлені при компіляції. Лексеми з помилками не ввійдуть до складу словника. Слід перевірити файл помилок і виправити їх та повторити компіляцію.

.lsd-файл може бути підключений до Lingvo як користувальницький словник.

Підключення нового словника здійснюється через головне вікно системи Lingvo. Для цього в меню "Сервис" обирається пункт

"Подключить/Отключить словари". В діалоговому вікні слід натиснути кнопку "Подключить " і в вікні, що з'явилося обирається файл нового словника. Після підключення нового словника його статті поміщаються в загальний список заголовних слів.

Користувачі мають можливість користуватись словником, який вони самостійно створили або ж отримали з інших джерел.

Будь-який новий словник користувача буде використовуватися при повнотекстовому пошуку. Для цього кожен новий словник повинний бути проіндексований. Індексування відбувається при першому звертанні до функції пошуку після підключення словника.

Щоб підключити словник можна перетягнути за допомогою миші відповідний файл (розширення .adc, .lsd, .lud) зі списку файлів у провіднику (Explorer ) на книжкову полицю ABBYY Lingvo.

Щоб відключити словник можна, утримуючи клавішу ALT, натиснути кнопку словника, який треба відключити та підвести курсор мишки за межі книжкової полиці ABBYY Lingvo, утримуючи при цьому кнопку миші натиснутою, а потім відпустити кнопку.

При формуванні будь-якої музичної групи майже завжди виникає проблема вибору назви. Часто трапляється так, що молодий гурт повинен змінювати свою назву, так як вже існує подібна група, і знову марнувати час на пошуки. Сьогодні існує єдина та найбільш повна база даних музичних груп, яка розташована на сайті www.thebandregister2.co.uk, але і вона не є досконалою, так як вона не видає повний та наочний список назв груп. Ця база даних може тільки надавати інформацію про те, що група з такою назвою вже існує. Більшість фанатів та меломанів бажають знати історію виникнення групи та їх назви, але нажаль, не всі джерела інформації мають такі данні.

Створений в процесі написання дипломної роботи словник-довідник англійських назв груп і виконавців, та музичних стилів містить поширені назви англійських груп та виконавців. Кожна назва групи або виконавця є заголовком словникової статті.

Словник має великий потенціал для поповнення, вдосконалення, і його можна легко оновлювати. З одного боку, до складу словника-довідника можна вносити нові назви груп та виконавців, а також й назви музичних стилів, а, з іншого статті словника можна доповнити такими структурними елементами, як тлумачення назв, цитати, ілюстрації, анімацію та ін.

РОЗДІЛ 4

Дослідження негативноговпливу певних музичних стилів на

оточуюче середовище та суспільство.

4.1. Обґрунтування необхідності зниження негативного впливу певних музичних стилів на оточуюче середовище та суспільство.

Ні для кого не секрет, що культура нашого покоління - це перш за все музична культура. Музичні носії ( програвач, радіо, магнітофон, СD-плейєр, комп'ютер) стали загальнодоступними і будь-які нововведення в музичному світі розповсюджуються через країни і континенти з величезною швидкістю. Разом з музикою розповсюджується і ідеологія цієї музики, її атрибути, певний стиль життя.

Нещодавно проведені групою американських фахівців соціологічні дослідження показали, що найбільший фізіологічний вплив на людину робить саме музика.

Сучасні композитори рок музики згодні з тим, що твори їх мають величезну силу (більшість фактів і посилань, приведених далі, були взяті з книги "Тhе Fаcts оn Rоck Мusic"[30]. Так, наприклад, Френк Заппа в журналі "Лайф" писав: "Способи, якими впливає музика на відчуття людини, численні і невловимі. Гучні звуки і яскраве світло сьогоднішньої музики є могутнім засобом індоктрінації" [64]. Слеш, провідний гітарист в групі "Guns N' Rоsеs", заявляє: "Я бачу, що це дуже серйозно: моя музика направляє життя людей, яких я зовсім не знаю. Дійсно страшно те, що я володію такою величезною силою" [38].


 
 

Цікаве

Загрузка...