WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІноземна мова - Англійська, Німецька та інші → Структура типових тематичних англійських назв груп і виконавців - Курсова робота

Структура типових тематичних англійських назв груп і виконавців - Курсова робота

Тоді як назва або її компоненти поєднують в собі більш ніж одну категорію, аналіз назв, які одночасно ототожнюються з різними категоріями, налічує 75 назв, це 18% всіх класифікованих елементів. В більшості випадків, приналежність назв до багатьох категорій поєднує дві семантичні структури. Наприклад, назва Rappin Duke передає як соціальну значущість виконавця (кат. № 4) за допомогою терміну "величі " duke, так і за допомогою вокальних даних (кат. № 6) через реповий модифікатор. Таким же чином, назва Fresh Prince, поєднує термін королівської приналежності prince, який виражає особисту заяву виконавця про свою особливість (кат. № 4), тоді як fresh виражає позитивну оцінку (кат. № 6). Деякі приклади приналежності назв до різних категорій також включають фонетичну вимову, яка може бути сприйняте як маркери національної приналежності. Наприклад, назва Dat Nigga Daz чітко визначена як діалект Black English, а назва YoungSoldierz указує на молодий вік (кат. № 6) і військову позицію (кат. № 3), також відмічена приналежність до кольору шкіри завдяки вимові z (кат. № 2).

Проте, найбільш інтригуючий аспект даного вивчення стосується кількості назв, що не класифікуються, включаючи такі елементи як Main Source, Kish, K-Solo, Infinite Mass, D to the S. В цілому 306 елементів або 42% назв не піддалися класифікації по шести критеріях. Хоча цю кількість назв, що не класифікуються, і можна зменшити за допомогою експерта в даній області, але воно, ймовірно, відображатиме тенденцію вибору оригінальних, індивідуальних назв. Наприклад, ім'я відомого репера Ice-T це "кличка, яка поєднує слово Ice від слова Iceberg [Iceberg Slim, легендарний афро-американский злочинець], і букву T від його власного імені ". Дане явище відповідає формальним моделям, які типові для назв хип-хоп груп, наприклад поєднання імен/кличок з ініціалами, але така схема семантично дуже індивідуальна, і тому не розглядається як певна область джерела і може бути об'єктом подальшого вивчення.

Далі ми розглядатимо мотивований зв'язок між моделями назв музичних груп і музичними стилями, в яких вони зустрічаються. Для того, щоб пояснити появу моделей назв в певній області мистецтва необхідно поєднати ці моделі із знаннями і цінностями джерела культури, в яких вони функціонують або з якими вони використовуються. Іншими словами, необхідний доказ того, що "семантичні моделі, які виходять з лінгвістичного аналізу, співвідносяться з дійсними специфічними аспектами культури поведінки і ментальності"[40, с. 54]. Застосування даної точки зору до музичної субкультури співпадає з теорією субкультури, яка указує на те, що останні характеризуються особливою системою переконань і цінностей. Насправді, література по музичній субкультурі демонструє доказ релевантності деяких концептів і цінностей, виражених в назвах музичних груп.

У загальних рисах, кожна музична культура представляє, щонайменше, на першому етапі, реакцію артиста на соціальні умови його походження і головні музичні напрями сучасності. Це справедливо і для чотирьох музичних культур даного дослідження: важкий метал виникає відразу ж після хіппі і ери психоделічного року, і є важчим дискурсом як в музиці, так і в текстах пісень. Розвиваючи свій власний "міф", важкий метал запозичував ті області джерела, які не були достатньо досліджені, - окультизм і епоха середніх століть [59]. Через декілька років панк став вибуховим виразом соціальних проблем, з якими зіткнулася британська молодь робочого класу, зірки важкого метала і глем року пропагували ліквідацію радикального зламу руками еліти. Хип-хоп з'явився в рамках афро-американської національної культури, а реп виріс з усної риторики (хвастощів, грубих форм відповідей, образ). Досвід реального життя, наприклад, соціальна ізольованість, вживання наркотиків і зіткнення злочинних угрупувань обернулися в культурний капітал, який виражається в дискурсі репа [52]. Техно музика розвивалася у вельми розвинених країнах Європи і Північної Америки. Її вербальний і візуальний дискурс славиться технологічним прогресом, використовуючи фантастичні образи 60-х і 70-х рр., а також асоціюється з хімічними наркотиками [54].

Виникаючи в результаті взаємодії творчості і маркетингу, музичні культури розвивають свій власний "міф", це сукупність знань, відносин і цінностей, через вибір і реконтекстуалізацію різних символічних ресурсів. Використовуючи термінологію когнітивної лінгвістики, я припускаю, що кожна музична культура розвиває певний набір концептуальних метафор. Як відомо, концептуальні метафори представляють спосіб мислення, який закладений в соціальній практиці. Метафори суспільства і культури співвіднесені з типовим чином мислення і життя, історії, фізичним середовищем і т.д. [40]. Ці метафори виражені в різних формах культурного дискурсу, як вербально (наприклад, в назвах студій записі, назвах пісень і текстах) так і візуально (наприклад, в обкладинках, буклетах, відео-кліпах, флаерах). Звичайно, назви музичних груп є цілком яскравим прикладом виразу культурних цінностей, завдяки прагматичній силі назв загалом, а також, завдяки багатообразним формам репродукції назв груп (наприклад, в логотипах, афішах, емблемах). Проте, традиція номінації груп і виконавців це символічний прояв особливості музичної культури, і саме так поп-культура одержує швидкий промоушн.

Слід зазначити, що культурне обгрунтування моделей номінації груп не спростовується наявністю назв, що не класифікуються, оскільки вираз приналежності до тієї або іншої культури – не єдина мета в назвах груп. Багато назв груп кожного стилю просто дуже індивідуальні, або використовують метафори, які не уживаються в музичній культурі; крім того, вони не були зафіксовані як істотні в ході кількісного аналізу.

2.3 Особливості змін в правилах номінації популярних музичних груп в період з 1923 по 2006 рік.

Даний пункт визначає раптові і повні зміни в назвах відомих музичних груп, які мали місце в 1965-1966 рр. Зміни відбулися в структурі назв від використання слів множини (наприклад, The Temptations) до слів однини (наприклад, Better Than Ezra). У цей період відбулися також інші, менш істотні зміни.

У даному розділі досліджені назви 1854х відомих груп, які були сформовані або вперше з'явилися в популярних музичних чартах в період 1923-2006 року. Вони були розподілені на п'ять категорій, що взаємно виключні, згідно кількості слів в назві, а також множині або однині:

- Назви множини, що складаються з 1-2 слів (наприклад, The Platters, The Supremes).

- Назви однини, що складаються з 1-2 слів (наприклад, Oingo Boingo, Aztec Camera).

- Назви множини, що складаються з 3 і більше слів (наприклад, Nine Inch Nails, These Immortal Souls).

- Назви однини, що складаються з 3 і більше слів (наприклад, Naughty By Nature, Toad The Wet Sprocket).

- Збірні назви (наприклад, Jimmy Dorsey Orchestra, The Alan Parsons Project).

Крім того, дані назви відмічені спеціальними маркерами, щоб показати семантичні особливості, що містяться в них. Це:

  • Буквальний опис (наприклад, Atlanta Rhythm Section).

  • Вигадані слова (наприклад, Fugees).

  • Безглузді слова (наприклад, The Soup Dragons).

  • Гра слів (наприклад, The Beatles).

  • Власні імена (наприклад, The Greg Kihn Band ).

  • Числові назви (наприклад, The Jackson Five U2).

Аналіз даних демонструє зміни в практиці номінації в 1965-1966 рр. До 1965 року, назви множини, що складаються з 1-2 слів, складали 80% узятих назв. У період з 1965-1974 рр., це процентне співвідношення впало до 31%, а в період з 1965-2006 до 15%, в основному замінювалися назвами однини, що складаються з 1-2 слів. Така форма назв виросла з 3% до 49% в період 1965-74 р. і на 70% до 2006 року.

Подібний процес відсоткового співвідношення відбувся і з назвами однини, що складаються з трьох і більш слів, який виріс з 1% до 7% починаючи 1965 року. Назви множини, що складаються з трьох і більш слів склали 5% і залишилися незмінними протягом всього часу.

Схожий, але менш раптовий спад спостерігається в збірних назвах, таких як orchestra, band, і group,который з 15% в 1955-64 рр. знизився до 3% до 1995-2006 рр. Також спостерігаються зміни в семантичному змісті узятих назв. Групи з послівною назвою скоротилися з 18% в 1955-64 рр. до 1% до 1995-2006 рр., а групи, назви яких утворені іменами власними, з 38% знизилися до 5%.

Помітно збільшилося використання безглуздих слів і гри слів в назвах, а також оригінальної вимови, але дане явище виникло пізніше, ніж морфологічні зміни.


 
 

Цікаве

Загрузка...