WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Основні складові рекреаційного комплексу Великобританії - Курсова робота

Основні складові рекреаційного комплексу Великобританії - Курсова робота

Автобусна екскурсія, з якої звичайно починається знайомство з містом, дозволяє побачити всі найважливіші площі й вулиці, споруди й будинки Лондона – об'єкти подальшого окремого відвідування туристами.

Це фортеця Тауер, побудована в XI ст. вождем норманів Вільгельмом Завойовником, що служила у різний час в'язницею і королівським палацом (у ній можна побачити колекції стародавньої зброї).

Це Букінгемський палац, де живе королівська родина; тут збираються юрби туристів дивитися на зміну варти.

Це собор Св. Павла, створений у XVII ст. з мармуру і граніту, під його склепінням знаходяться могили адмірала Нельсона і фельдмаршала Веллінгтона.

Це парламент Великобританії і прилеглі до нього відомі вежі — "Вікторія" і "Великий Бен"; у будинку зберігся зал XI ст. згорілого в 1852 р. Вестмінстерського палацу [1; c.76]

Туристи завжди відвідують Трафальгарську площу, у центрі якої чорна колона з фігурою Нельсона і чотирма левами біля підніжжя; каплицю Св. Георгія, побудовану в XIV ст., де поховані англійські королі; площу Піккаділлі, своєрідний центр розваг, де розташовуються театри, мюзик-хол; різні заклади мистецтв; Гайд-парк, де збираються лондонці слухати ораторів, що виступають з політичними промовами; діловий район Ситі; Хейгетський цвинтар.

У Лондоні багато музеїв. Найбільш відомі: Британський музей, в експозиції якого чудові пам'ятники матеріальної культури різних епох, серед них справжні скульптури Акрополя; Національна галерея з картинами великих художників; Тейт-галерея, де зібрані картини відомих англійських майстрів; перший у світі музей воскових фігур мадам Тюссо; музей Шер-лока Холмса.

Туристські поїздки в Лондон і екскурсії в прилеглі до міста райони — Оксфорд і Кембрідж, де знаходяться найстаріші британські університети; у королівську резиденцію.

П'ятірка кращих визначних пам'яток Лондона: кількість відвідувань, 2006

Джерело [19]

Поряд з пізнавальним, у Лондоні є великі можливості і для інших видів туризму: конгресового (у місті знаходиться науковий центр Великобританії — Королівське товариство, університет, Грінвіцька обсерваторія — одна з найбільших у світі, різні вищі навчальні заклади і наукові установи); спортивного (велика кількість стадіонів та інших спортивних майданчиків); ділового (Лондон — найбільший у Великобританії промисловий, торговий і фінансовий центр).

Висновки

Таким чином, в результаті дослідження я дійшла висновку, що Великобританія — батьківщина сучасного туризму як форми проведення культурного дозвілля, що традиційно славиться освітнім туризмом. Північні країни Європи, зокрема Скандинавські країни й Ірландія, спеціалізуються на "зеленому туризмі".

Простеживши історію розвитку рекреаційно-туристичного комплексу Великобританії, я дійшла висновку, що до початку 50-х років у Великобританії існувало вже кілька туристських фірм, і щорічно в поїздках по країні брало участь більш ніж 160 тис. чоловік. У 1856 р. фірма Кука організувала першу групову туристську поїздку в країни Західної Європи. Цю дату звичайно вважають початком міжнародного туризму. До цього часу в Англії завершилася промислова революція, і англійська промисловість у своєму розвитку випередила інші країни світу. Швидкий ріст капіталістичних відносин привів до підвищення рухливості населення, що у свою чергу зажадало розвитку транспорту, насамперед залізниць.

Сьогодні, Великобританія — одна з найбільш економічно розвинених країн світу, і в ній знаходяться найбільші світові фінансові і торгові центри (Лондон, Ліверпуль, Глазго), відомі наукові центри (Лондон, Оксфорд, Кембрідж, Едінбурґ) — звідси велике значення ділового і конгресового туризму.

Отже, туристський баланс Великобританії позитивний: туризм дає 4—5% ВВП і є найважливішим каналом одержання іноземної валюти.

У туристській індустрії Великобританії зайняті півтора мільйона осіб, тобто більш як 6 % усього економічно активного населення країни.

Одним з найголовніших туристських центрів у Великобританії є його столиця – Лондон. Його відвідують усі вітчизняній іноземні туристи. Значна частина туристських фірм обмежує туристські поїздки по Великобританії тільки Лондоном і його околицями.

Те, що міжнародний туризм широко розвинувся у Великобританії раніше, ніж в інших країнах, пояснюється низкою причин, серед яких більш високий у той час економічний рівень порівняно з іншими країнами і, відповідно, вищий рівень життя населення; швидка урбанізація; уведення загальної початкової і розвиток середньої та вищої освіти; передове трудове законодавство, що встановило для всіх найманих робітників щорічну оплачувану відпустку та обмежило робочий час.

Як і будь-яка інша сфера господарської діяльності, індустрія туризму Великобританії є досить складною системою, ступінь розвитку якої залежить від ступеня розвитку економіки країни в цілому.

На сьогодні, на промисловий розвиток країни приходиться понад 60% усіх прибутків іноземних туристів і 70-75% здійснених у світі поїздок. При цьому на частку країн, що входять у ЄС приходиться близько 40% прибуттів туристів і валютних надходжень.

В цілому ж аналіз рекреаційно-туристичного комплексу Великобританії показав, що на сьогодні це одна з найбільш розвинених країн, що користується попитом у туристів з усього світу.

Список використаних джерел

1. Ващенко Н. Рекреаційні комплекси світу. Опорний конспект.– 2004. – 270 С.

2. Гуляев Б. Всемирная туристическая организация.// www.world-tourizm.org

3. Гуляев В. Организация туристской деятельности.– М.,1996.– 270 С.

4. Ґудзик К. "Успех и колорит двух континентов" // День. – 2004.–№18, – С. 10-11.

5. Даринський А. "Туризм у Великобританії" // Краєзнавство, географія, туризм. – 2002.–№ 13-14.– С. 12-13.

6. "Заметки об Англии" // Иностранная литература. – 1994. – №6

7. Економічна і соціальна географія світу : Навчальний посібник / За ред. Кузика С. П. – Львів: Світ, 2003.–672 С.

8. Николаев. Н. " Запретный город" Мери Кинг: подземный город в Эдинбурге" // Вокруг света. – 1998. – № 2.

9. Пузакова Е., Честникова В. Международный туристический бизнес. – М.,1997.– 400 С.

10. Сенин В. Организация международного туризма.– М.: Финансы и статистика, 1999.– 220 С.

11. Туризм в 2020 году. // Туризм: практика, проблемы, перспективы.– 1998.– №1.– С 7-8.

12. Туристическое страноведение. Европа и Азия: учебно–практическое пособие / А. Б Косолапов. – М: КНОРУС, 2005.– 400 С.

13. Фомичев В. Международная торговля.– М.: Мысль, 1998.– 380 С.

14.Юрківський В. Регіональна, економічна і соціальна географія. Зарубіжні країни, – К.: "Либідь", 2001.– 414 С.

15. http:// www.scotland.co.uk – офіційний сайт Шотландії

16. http:// www.wisegrowth.org.uk – туристичний сайт Великобританіі

17. http://www.greatbritainweb.info – інформаціиний сайт Великобританії

18. http://www.great-britain.ru/ - офіційний сайт Великобританії

19. http://www.staruk.org.uk – національний туристичний сайт Великобританії

Додатки

Додаток 1

Джерело: http:// www.wisegrowth.org.uk – туристичний сайт Великобританіі

Додаток 2

Джерело: http://www.great-britain.ru/ - офіційний сайт Великобританії

Додаток 3

Віндзорскій замок

Джерело: http:// www.wisegrowth.org.uk – туристичний сайт Великобританіі

Додаток 4

Замок Каерфілі

Джерело: http:// www.wisegrowth.org.uk – туристичний сайт Великобританіі

Додаток 5

Едінбургський замок

Джерело: http:// www.scotland.co.uk – офіційний сайт Шотландії

Додаток 6

Озеро Лох-Несс

Джерело: http:// www.scotland.co.uk – офіційний сайт Шотландії


 
 

Цікаве

Загрузка...