WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Основні складові рекреаційного комплексу Великобританії - Курсова робота

Основні складові рекреаційного комплексу Великобританії - Курсова робота

Ріки низинної частини країни, розташованої на схід від головного вододілу спокійні. У гірських же районах Шотландії й Уельсу джерела рік перебувають на значних висотах, тому течія рік швидка, вони часто виходять із берегів, особливо в дощовий сезон.

Найбільші озера Великобританії - Лох- Їй (близько 400 кв. км) у північній Ірландії, а також Лох- Ломонд і Лох-Несс (див. додаток 6) у Шотландії. Численні озера гірської Шотландії й Озерного коло дуже мальовничі й приваблюють багато туристів. Вони служать регулятором стоку й використовуються як транспортні шляхи місцевого призначення. Так озера Лох- Несс і Лохи-лохи, розташовані у Великому Глені й з'єднані каналом, становлять прямий водний шлях між східним і західним узбережжям Шотландії. У рівнинній частині Великобританії немає великих озер, але тут багато штучних водойм, створених на місці колишніх торфорозробок, піщаних і гравійних кар'єрів.

Понад 10 % території Великобританії займають національні парки і так звані ландшафтні території, вони є у всіх частинах країни. Найбільші за розмірами національні парки розташовані в Шотландії (Нортумберленд, Нордворкмурс, Ворюдир Далес), Уельсу (Ексмур, Дартмур) і Північної Англії (Дервент).

Проводячи оцінку природно-антропогенних ресурсів Великобританії, варто зазначити, що позитивне значення має те, що Атлантичний океан та його моря омівають территорію країни, тому немає жодного місця віддаленого від моря чи океану більше ніж на 160 кілометрів. За характером рельєфу країна ділиться на дві нерівні частини: північно-західна частина – гірська, а в центрі і на північному сході розташовані Північно – Шотландське нагір'я, Південно – Шотландська височина. На півострові Уельс знаходяться Кембрійські гори, в центрі – Пеннінські гори та Південно – західні рівнини.

Клімат – помірний, океанічний та вологий. Південно – західне перенесення повітряних мас визначає характер клімату. Саме ці вітри і визначають мокру погоду. Вітри з півночі зумовлюють сухішу та холоднішу погоду. Гори слугують природним бар'єром , який стримує вологе повітря на заході країни. У Великобританії можна помітити певні регіональні відмінності у кліматі, але жодин із глобальних кліматичних кордонів не проходить через територію цієї країни. Тому, з огляду на це у побутовій мові британців рідко зустрічається поняття „клімат". Значно частіше вони використовують термін „погода". Для Великобританії характерними є часті дощі та тумани. У Лондоні 1/3 днів на рік з туманами. Характерною особливістю опадів є їхня рівномірність протягом усього року. Невеликим є контраст між сезонами.

Багато з основних річок Великобританії каналізовано, тобто спрямовано їхні русла та збудовано шлюзи. Дуже часто на берігах річок не ростуть дерева і кущі. Річки в основносу мають рекреаційне значення, але також і використовуються з транспортною метою.

Загалом можна зробити висновок, що природно – рекреаційні ресурси Великобританії за ступенем комфортності можна віднести до субкомфортних.

1.2. Суспільно-історичні ресурси

Великобританія – країна з великою історією де за довгі роки існування збереглася велика кількість пам'ятників пізнавального виду. Пізнавальний туризм у Великобританії можна підрозділити на: пам'ятники архітектури й культури, музеї, місця й пам'ятники видатних людей.

Пам'ятники архітектури і культури:Почати можна безпосередньо з Лондона, де вже 900 років стоїть Віндзорскійзамок (див.додаток 3), відомий як резиденція британських королів. Серед яркою зелені стрижених галявин і високих кущів піднімаються білосніжні стіни з тисячами різноманітних віконець, круглими вежами й переходами. А усередині – затишні й одночасно розкішні королівські покої, які щодня відвідують тисячі туристів, каплиця Св. Георгія, збори королівського посуду й навіть виставлений на огляд ляльковий будиночок королеви Мері.

Другий по величині на Британських островах після Віндзора – замок Каерфілі (див. додаток 4), побудований в 1268 році. Сильно укріплена дамба створила штучне озеро й захистила стіни, вода оточує замок із трьох боків, а на заході знаходиться також укріплений острів, тому фортеці біло не важко встояти в атаках військ Левеліна, першого сьогодення уельского короля, до часу правління якого область роздиралася на частини ворогуючими феодалами. Найбільше ж відомий в англійській історії замок Корфе в графстві Дорсет. По переказу, саме тут саксонська королева Эльфрид убила свого прийомного сина Едварда, щоб звільнити престол для молодшого брата Етельреда. А далі кривава історія тільки продовжувала розвиватися: по-перше, саме одруження Етельреда на французькій принцесі стала першою ланкою в ланцюгу подій, приведших до норманнского вторгненню в 1066 році. По-друге, Іоанн I створив у Корфе в'язницю, у яку заточив свою кузину Элеонор, сестру свого найнебезпечнішого суперника. І нарешті, удова чергового власника замка Верховного судді Бенкса була обложена в ньому під час громадянської війни. Незважаючи на розпачливий опір, коли леді Бэнкс власноручно кидала палаючі вугілля з вікон верхніх поверхів, замок змушений був здатися. У захопленні перед хоробрістю леді полковник, що командував військами, дозволив Бенкс піти із ключами від воріт – як би непереможенною. Корфе ж був порядно зруйнований, однак і сьогодні він дивує своєю міцністю й красою. Єдиний його недолік – дивні звуки й шерехи, які, як кажуть екскурсоводи, видає примара леді Бенкс, що усе ще бореться за волю. Однак для допитливих туристів цей недолік, звичайно, обертається головним достоїнством Корфе і його справжньою ізюминкою.

Едінбургськийзамок (див. додаток 5) є одним із самих відомих замків Шотландії. Він розташований на пагорбі в Старому місті й відкриває вид на Нове місто й на Принцес Стріт. Замку близько 1000 років. Сама стара будова на території замка — церква Св. Маргарити, побудована в Нормандському стилі в 12 столітті, вважається самим старим будинком у всьому Единбурзі. Едиібургский замок є головною туристською пам'яткою, де можна відвідати тронний зал, апартаменти Great Hall, де представлена колекція зброї й збруї, королівські апартаменти, зал коронації, де знаходиться корона, скіпетр і королівський меч, королівська гармата, а також відвідати Національний Військовий музей Шотландії. На палацовій площі в серпні проходить військовий парад, що вражає своєю врочистістю й розмахом. Холірудхауз палац, більше відомий як Палац Холіруд, розташований в Единбурзі вниз від Королівської Милі. Він був закладений як монастир в 1280 році, але в 15 в. став резиденцією шотландських королів. З 1603 року, коли Король Джеймс VI Шотландський успадкував англійський трон і переїхав у Лондон, і до правління короля Георга IV в 1820 року, палац не використовували. Сьогодні королева Англії Єлизавета використовує палац Холіруд як королівську резиденцію для державних прийнять або зустрічей, коли відвідує Шотландію. Іншим часом палац відкритий для відвідування туристів.

В Единбурзі, красивій столиці Шотландії, відкривається вид на замок XII століття, у якому Марія, Королева Шотландська, народила Джеймса VI Шотландського в 1566 році. У середньовічному місті брукова "Королівська Миля" веде до палацу Холірудхауз (Palace of Holyroodhouse), який був свідком багатьох драматичних подій у житті Марії Стюарт. Холірудхауз дотепер є офіційною резиденцією Суверена в Шотландії.

Музеї:У Великобританії є 950 музеїв і художніх галерей, головними з яких є відділ друкованих видань і малюнків Британського музею, музей Вікторії й Альберта, Національна галерея, Національна портретна галерея й галерея Тейт. Усі вони знаходяться у Лондоні. В Единбурзі розташовані Національний музей старожитностей, Національна портретна галерея; Королівський шотландський музей і Національна галерея сучасного мистецтва. У Кардиффі є Уельский національний музей, а в Белфасті – Національний музей ірландської народної творчості.

Британський музей, відкритий в 1759 році, на сьогоднішній день є головним музеєм Об'єднаного Королівства. Щорічно його відвідують більше 4 мільйонів людин. Пояснюється така популярність дуже просто: у ньому зосереджені унікальні колекції. Це й історія, і археологія, і етнографія, і природничі науки, і живопис. Тутешні єгипетські, ассірійські й давньогрецькі зібрання вважаються кращими у світі. Тому що виставки постійно обновляються, людям, що вже відвідували Британський музей, завжди буде на що подивитися. Англійці лишаються оригіналами у всьому: для того щоб пацюки й миші не псували унікальні колекції, у штат було зараховано, шість кішок. Тому, якщо ви, прогулюючись по залах Британського музею, побачите кішку в уніформі (з жовтим бантом на шиї), знайте — перед вами державний службовець.


 
 

Цікаве

Загрузка...