WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Маршрути активного (спортивно-оздоровчого) туризму – гірські лижі. Гірські лижі (Буковель – Тисовець – Славське – Боржавські полонини – г. Красія – Я - Реферат

Маршрути активного (спортивно-оздоровчого) туризму – гірські лижі. Гірські лижі (Буковель – Тисовець – Славське – Боржавські полонини – г. Красія – Я - Реферат

Маршрути активного (спортивно-оздоровчого) туризму – гірські лижі. Гірські лижі (Буковель – Тисовець – Славське – Боржавські полонини – г. Красія – Яблучниця)

ГІРСЬКОЛИЖНИЙ ТУРИЗМ

Останнім часом гірськолижний туризм стає одним з найпопулярніших видів активного відпочинку у світі. Не є винятком у цьому відношенні й Україна. Інтерес до занять гірськими лижами зріс настільки, що фахівці й журналісти твердять про справжній "гірськолижний вибух", "гірськолижний бум" і навіть "гірськолижну революцію". Займатися гірськими лижами престижно, цікаво й дуже корисно для здоров'я. Надзвичайно широким є віковий і соціальний

діапазон аматорів гірськолижного відпочинку – від дітвори до пенсіонерів, від домогосподарок до політиків, від студентів до бізнесменів. Особливою популярністю гірські лижі користуються серед міських мешканців, які щозими стараються знайти можливість виїхати в гори, удосконалити свою гірськолижну техніку, відпочити, подихати чистим гірським повітрям, помилуватися зимовими краєвидами, ознайомитися з історією та культурою гірського краю.

До недавна більшість українським шанувальників цього виду активного відпочинку орієнтувалась на гірськолижні курорти Польщі, Словаччини, Румунії, Австрії, Італії, Андори та інших країн світу, оскільки повною мірою задовольнити свої інтереси в Україні вони не могли. Проте останніми роками все більше наших співвітчизників місцем реалізації своєї "гірськолижної мрії" обирають українські терени, передусім Карпати. Найпопулярнішими центрами гірськолижного туризму в Україні є Буковель, Славське, Тисовець, район Боржавських полонин, г. Красія, Вишків та ін.

Буковель

Туристичний комплекс Буковель знаходиться в с. Поляниця Івано-Франківської області, у мальовничому куточку Карпатського природного національного парку за 30 км від м. Яремне, за 110 км від м. Івано-Франківськ і за 10 км від Яблуницького перевалу – кордону Івано-Франківської та Закарпатської областей. Село Паляниця починається за 4 км від головної траси Львів – Івано-Франківськ – Рахів – Ужгород.

Комплекс розміщено на висоті 920 м над рівнем моря біля підніжжя гори Буковель (старт 1139 м, фініш 920 м, ширина схилів 120-150 м, кут нахилу 12-28 градусів). Загальна довжина трас і спусків дорівнює 15,5 км. На схилах гори діють 4 витяги, бугельний витяг на гору Буковель – 750 м, парно-крісельний витяг на гору Буковель – 1150 м, чотири-крісельний витяг на гору Чорна Клева (1241 м) – 1700 м, парно-крісельний витяг на гору Бульчиноха (1455 м) – 2300 м, бугельний витяг на гору Бульчиноха – 1000 м і два мультивитяги на гору Буковель довжиною 250 і 280 м. Спуски різної категорії складності: чорна, 5 червоних і 7 синіх. Лижні траси облаштовано на спеціально підготовлених схилах з трав'яною основою. Всі траси укомплектовано сніговими гарматами u1081 й захищено від прямого попадання сонячних променів, завдяки чому

сніг тримається значно довше, ніж в інших місцях. Траси готуються до

катання спеціальною снігонапилювальною та сніготрамбувальною

технікою. Освітлення схилів дозволяє кататися й у вечірній час.

У туристичному комплексі Буковель працюють пункти прокату

спорядження, камери схову, переодягальні пункти, санвузли, ski-

сервісні центри. Спортивні магазини пропонують все, що потрібно для

активного відпочинку. Також тут діє лижна школа, де кожен знайде

для себе відповідну групу та курс навчання під керівництвом

досвідчених інструкторів-гірськолижників. До послуг відпочиваючих

кафе, бари, ресторан, колиби, дитячі майданчики, сауна, більярд,

дискотека, автостоянка.

У Буковелі отримають насолоду від катання на гірських лижах

люди різного віку та рівня підготовки. Кожен може вибрати трасу на

свій смак.

Тисовець

Туристично-спортивний комплекс "Тисовець" розташовано у

верхів'ї р. Тисовець (басейн р. Дністер) на висоті 750 м над рівнем

моря (гірськолижна база на висоті 1017 м) за 2 км від с. Орявчик, 32

км від Сколе та 142 км від Львова.

Тисовець оточують крутосхили за смерековим лісом. Це одне з

найкращих місць зимового відпочинку. Недарма його часто називають

аленькою Швейцарією. Комплекс готовий приймати як

гірськолижників, так і аматорів та професіоналів інших видів

зимового спорту. Крім того, він цілком придатний для проведення

ділових зустрічей, конференцій, семінарів на вищому рівні.

До послуг гірськолижників – 3 спуски: південний (шириною 15-

50 м, довжиною 400-500 м, пологий схил з середнім кутом нахилу 10°);

Північний (шириною 30-60 м, довжиною 800 м, середнім кутом нахилу

12°), Західний (шириною 30-40 м, довжиною 650 м, середнім кутом

нахилу 14°). Крім того, у самому с. Тисовець діє траса для могулу

довжиною 500 м. Там працює короткий витяг. Широкий крутий схил.

Також бажаючі можуть скористатися трасою для бігу на лижах,

стрибнути з 40-, 70-, 90-метрових трамплінів, покататися на схилах для

санок.

Славське

Славське вважається найвідомішим і найпопулярнішим

гірськолижним курортом Українських Карпат, розташованим за 30 км

від Сколе та 130 км від Львова. Одночасно тут може відпочивати до 5

тис. любителів гірських лиж та інших зимових видів спорта.

Природне розташування хребтів Бескидів і Горган навколо

Славського створило унікальний місцевий мікроклімат, що забезпечує постійну безвітряну погоду з великою кількістю снігових опадів зимою та стабільним утриманням снігу майже до квітня. Район Славського

відзначається ідеальною екологічною чистотою, адже в радіусі майже 100 км немає жодного промислового підприємства з шкідливими відходами.

Ще в 20-30-рр. ХІХ ст. у Славському було збудовано витяги та трампліни на горі Погар. На горах Погар та Ільза проводилися змагання з лижних видів спорту. Та особливого розвитку Славське почало набувати в 1970-1980-х рр. На схилах Славських гір було збудовано більше десяти сучасних витягів для гірськолижників, організовано кілька дитячих спортивних шкіл з гірських лиж.

Славське перетворилося на головний гірськолижний центр колишнього Радянського Союзу. Тут відбувалися щорічні чемпіонати СРСР та України, а також міжнародні змагання. На той час траси на схилах гори Тростян були поза конкуренцією в порівнянні з гірськолижними трасами інших регіонів СРСР.

За часи незалежності України у зв'язку зі зростанням популярності гірських лиж, Славське заслужено перетворюється на "гірськолижну Мекку" України. Нині в Славському та околицях працюють крісельна канатна дорога (2750 м) та 16 бугельних витягів. На більшості гірськолижних трас працюють сніготрамбувальні машини, на горі Погар обладнано освітлення трас для нічного катання.

Славське – це схили будь-якого рівня складності:

- г. Тростян – відома своїми схилами як для початківців, так і для професіоналів, довжина схилу 2500 м;

- г. "Політехнік" і Погар – знаходяться в центрі

гірськолижного u1082 курорту, довжина їх схилів дорівнює 450 та

650 м відповідно;

- г. Грабовець – довжина схилу 850 м;

- г. Крокус – довжина схилу 1050 м.

Славське – це розвинена інфраструктура відпочинку, де кожен

готель має пункти харчування та насичений перелік додаткових


 
 

Цікаве

Загрузка...