WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Туристичний маршрут: крим туристичний. Сімферополь – Бахчисарай – Севастополь – Орлине – Ялта –Алушта – Чатир-Даг – Судак – Феодосія – Керч – Сімфероп - Реферат

Туристичний маршрут: крим туристичний. Сімферополь – Бахчисарай – Севастополь – Орлине – Ялта –Алушта – Чатир-Даг – Судак – Феодосія – Керч – Сімфероп - Реферат

м. Алушта

Приморський кліматичний курорт, центр Великої Алушти, яка простягнулась від схилів гори Аю-Даг до с. Привітне. Розташована Алушта в найбільшій гірській котловині південного берегу Криму в оточенні величних гірських масивів. У долині широко розвинено виноградарство та вирощування ефірних і лікувальних рослин.

Хоча офіційна історія міста ненабагато перевищує 100 років, але перші поселення та фортеця Алустон відносяться до VI ст., коли все узбережжя півострова належало Візантійської імперії. Залишки однієї з башт фортеці збереглись до нашого часу. Крім цього об'єкту туристи можуть ознайомитись з експозиціями історико-краєзнавчого музею та музею природи Кримського природного заповідника і будинком-музеєм відомого письменника Сергєєва-Ценського.

Бажаючі можуть здійснити прогулянки на вершину г. Демерджі, в долину Привідів чи до руїн середньовічної фортеці Фуна, а також до водоспаду Джур-Джур.

Чатир-Даг

Один з найвищих гірських масивів Кримських гір, що підноситься на північ від Алушти. На північному плато масиву розвинений карст у вапняках, багато печер і карстових лійок. Серед туристів найпопулярнішими є печери Мармурова й Еміне-Баїр-Хосар, обладнані для відвідування та відомі надзвичайно красивими сталактитами й сталагмітами.

м. Судак

Невеликий і популярний приморський кліматичний курорт на південно-східному узбережжі Криму.

Хоча археологічні дані свідчать про заселення цієї території ще в період середнього палеоліту (орієнтовно 40 тис. років тому назад), перша згадка про Сугдею (пізніше Сурож, Судак) відноситься до 212 р., коли племена аланів, так думають вчені, побудували тут перші укріплення.

Пізніше, коли все південне узбережжя належало Візантії, місто відігравало важливу роль у торгівлі Візантійської імперії, було центром християнської єпархії.

Але судакська фортеця, яка є основним об'єктом туризму, відноситься до XIV ст., коли цієї частиною Криму володіли генуєзці.

Спочатку було побудовано цитадель на вершині Кріпосної гори, потім зовнішні оборонні стіни посилили цю фортецю.

Поблизу Судака, в селищі Новий Світ, де жив і працював засновник кримського виноробства Л. С. Голіцин, сучасні виробники вин, зокрема шампанських, і сьогодні продовжують його традиції.

м. Феодосія

Приморський кліматичний курорт, старовинне місто, засноване в VI ст. до н. е. греками-колоністами, яке з IV ст. до н. е. входило до складу Боспорської держави. Але матеріальні пам'ятки, які дійшли до нашого часу, відносяться до XIV-XVI ст., коли тут господарювали генуезці і які дали місту назву Кафа. Коли Кримом володіло Кримське ханство Кафа була важливим центром работоргівлі.

Основними туристичними об'єктами міста є оборонні стіни й окремі башти Генуезької фортеці, грецька та вірменська церкви, турецька мечеть Муфта-Джалі, фонтани, дача Стамболі. Цікавими є також літературно-меморіальний музей письменника-романтика О. Гріна, музей дельтапланеризму, а також картинна галерея видатного художника-мариніста, уродженця Феодосії, І. К. Айвазовського, який побудував цю галерею і подарував її місту з колекцією своїх картин.

З Феодосії можна здійснити екскурсію в Старий Крим (Солхат), старовинне місто, яке було адміністративним центром Кримського юрта Золотої орди й де збереглось чимало пам'яток мусульманської культури. У Старому Криму поховано письменника О. Гріна і створено меморіальний будинок-музей письменника, а неподалік можна побачити залишки вірменського монастиря Сурб-Хача – духовного центру вірмен, заснованого в 1334 р.

Приваблює туристів і селище Коктебель – відомий центр виноградарства та виробництва коньяків. Тут також функціонує будинок-музей відомого художника і поета М. Волошина, який похований неподалік на одній з вершин. Неподалік від Коктебеля знаходиться і древній вулкан Кара-Даг, на базі якого створено одноіменний природний заповідник.

м. Керч

Старовинне місто, місто-герой, значний промисловий центр і порт на березі Керченської протоки.

Місто Пантікапей (сучасна Керч) засновано в VI ст. до н. е. і в 480 р. до н. е. стало центром Боспорської держави, яка проіснувала до IV ст. н. е., коли впала під ударами гунів. До її складу входили міста, розташовані на території Керченського півострова та сучасної Тамані, а також Феодосія.

Численні пам'ятки античної культури сьогодні включено до історико-археологічного заповідника. Це, насамперед, розкопки столиці Боспорської держави Пантікапея та розташованих неподалік Німфея та Мермекія, Царський і Мелек-Чесменський кургани – місця поховання боспорських царів, склеп Деметри, інші пам'ятки. З пам'яток архітектури більш пізнього часу варто відзначити церкву Іоанна Предтечі, древня частина якої можливо була побудована у VIII-X ст.

Керч тісно пов'язана з подіями Великої Вітчизняної війни. Про це свідчать величний меморіальний комплекс на горі Митридат, яка вивищується над містом, меморіал і музей на місці висадки в листопаді 1943 р. Ельтигенського десанту, підземний музей і меморіал на честь захисників Аджимушкайських каменоломень.

Цікавими є й експозиції міських музеїв, серед яких історико-археологічний, етнографічний, океанографії та рибного промислу й картинна галерея.

м. Євпаторія

Приморський кліматичний і грязевий (переважно дитячий) курорт, де для лікування широко використовуються унікальні грязі Мойнакського озера, вдале поєднання морського та степового повітря, чудові піщані пляжі.

Хоча місто відомо з VI ст. до н. е., як грецька колонія Керкінітіда, до нас дійшли переважно пам'ятки більш пізнього періоду, а саме XVI-XVII ст., коли турками була побудована потужна фортеця й місто Гевлев.

Цікавими туристськими об'єктами є мечеть Джума-Джамі, комплекс караїмських кенас та дворик з аркадами, текіє (монастир дервішів), турецька баня. Є також пам'ятки військової історії, зокрема пам'ятник на честь подій Кримської війни 1853-1855 рр. і пам'ятник морякам-десантникам, які загинули тут у січні 1942 р.

Неподалік розташоване ще одне місто-курорт Саки. Тут природою талюдьми створено належні умови для лікування різних захворювань. Але найбільш відомий цей курорт чудовими грязями Сакського озера, про лікувальні особливості якого є згадки в працях давньоримських вчених Плінія Старшого та Птоломея, які жили на початку Христової ери.

Тарханкут

Півострів, з крайньою західною точкою Кримського півострова, місце розвитку підводного фотографування, відеозйомки, та дайвінгу.

Серед шанувальників підводного плавання популярні урочища Великий та Малий Атлешн, а також Джангульське узбережжя з казковими скелястими берегами, невеликими гротами та печерами, зручними бухточками, надзвичайно чистою водою та таємничим підводним світом. Туристів приваблюють також чудові піщані пляжі Бакальської коси.

Використана література

  1. Туризм в Україні.- Ужгород: ІВА, 2008.- 320с.

  2. Туризм в Україні: Збірник нормативно-правових актів у п'яти томах. Т.4.- Ужгород: ІВА, 2000.- 348с.

  3. Туризм в Україні: Збірник нормативно-правових актів у п'яти томах. Т.3.- Ужгород: ІВА, 2000.- 348с.

  4. Котлер Филип, Боуэн Джон, Мейкенз Джеймс. Маркетинг. Гостеприимство и туризм.- М: ЮНИТИ, 1998.- 787с.

  5. Конох Анатолій Петрович, Товстопятко Федір Федорович, Некрасов Сергій Андрійович Туризм.- Запоріжжя: ЗНУ, 2005.- 132с.

  6. Конох, Анатолій Петрович Екологічний туризм: Навч. посіб. для студ. фак. фізичн. вихован./ А.П.Конох, Ф.Ф.Товстопятко, С.А.Некрасов.- Запоріжжя: ЗНУ, 2005.- 68с.- 10.80 журналістика

  7. Головашенко, Ольга Вячеславівна Туризм, як форма соціальної активності людини: соціально-філософський аналіз: Спец.:09.00.03; Дис. на здоб. наук. ступ. канд.філософ. наук.- Запоріжжя: ЗДУ, 2002.- 184с.- 8.00


 
 

Цікаве

Загрузка...