WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Туристичний маршрут: крим туристичний. Сімферополь – Бахчисарай – Севастополь – Орлине – Ялта –Алушта – Чатир-Даг – Судак – Феодосія – Керч – Сімфероп - Реферат

Туристичний маршрут: крим туристичний. Сімферополь – Бахчисарай – Севастополь – Орлине – Ялта –Алушта – Чатир-Даг – Судак – Феодосія – Керч – Сімфероп - Реферат

Туристичний маршрут: крим туристичний. Сімферополь – Бахчисарай – Севастополь – Орлине – Ялта –Алушта – Чатир-Даг – Судак – Феодосія – Керч – Сімферополь – Саки – Євпаторія – Тарханкут

Пропонований напрям туристичних маршрутів охоплює приморськіта гірські території АР Крим і може бути запропонований для шанувальників різних видів туризму – пізнавального, лікувального, оздоровчого, спортивного, круїзного, яхтенного, конгресного тощо.

Використовуючи матеріали щодо ключових туристичних центрів чи окремих об'єктів в Криму, туристичні організації чи самодіяльні туристи можуть спланувати і здійснити окремі екскурсії чи різні за тематикою, тривалістю чи програмою подорожі з різних міст України.

Для організації різноманітних видів туризму, екскурсій чи подорожей Крим має чи не найбагатші та найрізноманітніші в Україні туристично-рекреаційні ресурси. Це і залишки античних міст з історією понад 25 віків, і середньовічні печерні міста – яких нема в інших регіонах України, і численні об'єкти природно-заповідного фонду – серед яких і багато прикрашені печери у вапняках, і музеї та палацово-паркові комплекси, і сотні кілометрів піщаних чи галькових пляжів, і безумовно чудовий клімат південного берега Криму, який має риси субтропічного.

Створено й певні соціально-економічні умови організації та розвитку туристичної діяльності – побудовано дороги, заклади розміщення та харчування, створені умови для лікування й оздоровлення, підготовлені фахівці різного напряму, розроблено та видано інформаційно-рекламні матеріали, сувенірну продукцію.

м. Сімферополь

Адміністративний, економічний і культурний центр АР Крим, транспортні ворота Криму з розгалуженим залізничним і потужним авіаційним сполученням з різними містами України, країн СНД та дальнього зарубіжжя. Лінія гірського тролейбуса з'єднує Сімферополь з найпопулярнішими курортами та туристичними центрами Кримського півострова.

Історія поселень, які існували u1085 на території сучасного Сімферополя сягає ІІІ ст. до н. е., коли тут була столиця держави пізніх скіфів – Неаполь Скіфський, а пізніше татарські поселення. На одному з горбів, у межах сучасного міста, археологи виявили залишки Неаполя Скіфського. У місті є краєзнавчий, етнографічний та художній музеї, експозиції яких розповідають про історію міста та Криму. Звідси можна здійснити екскурсії до печери Кизил-Коба (Червона печера).

м. Бахчисарай

Колишня резиденція кримських ханів Гіреїв, які після ослаблення та розпаду Золотої орди, й утворення автономного Кримського ханства правили ним з 1443 до 1783 р. У 2003 р. Бахчисарай відзначив своє 500-річчя.

У Бахчисараї інтерес туристів зосереджений на двох об'єктах – Ханському палаці та середньовічному місті-фортеці Чуфут-Кале.

Комплекс Ханського палацу є центром державного історико-культурного заповідника, до якого входять головний корпус, частина колишнього гарему, мечеті, фонтанний дворик, мавзолей, медресе, а також музей історії та культури кримських татар і музей археології "печерних міст" тощо.

Як правило, відвідувачі Бахчисарая знайомляться також з комплексом споруд Свято-Успенського християнського монастиря, час заснування якого дослідники відносять до VIII-IX ст. і печерним містом - фортецею Чуфут-Кале. Добре збереглись його оборонні споруди та стіни, вулиці, дві караїмські кенаси, мавзолей Джаніке-ханум (дочки татарського хана Тохтамиша), старовинне кладовище караїмів. Нині на території Чуфут-Кале створено єдиний в світі Музей побуту та культури караїмів.

Неподалік від Чуфут-Кале розташовано ряд інших печерних міст – Тепе-Кермен, Киз-Кермен, а також печерний монастир Бакла.

м. Севастополь

Один з важливих центрів пізнавального туризму, місто офіційна історія якого нараховує всього понад 200 років, хоча грецьке місто- держава Херсонес (пізніше Херсон, Корсунь) було засновано тут ще у V ст. до н. е.

Туристичні об'єкти міста умовно можна поділити на дві групи – давньої історії та пов'язані з військовими подіями. Серед першої групи найдавнішими є руїни Херсонеса – пам'ятки світового значення – де створено Національний історико-археологічний заповідник "Херсонес- Таврійський". Тут багаторічними розкопками досліджено міську забудову, оборонні стіни та башти, культові споруди, базиліку, монетний двір, античний театр на 3 тис. місць. Цікавими також є залишки Генуезької фортеці Чембало, середньовічного печерного міста і фортеці Каламіта, Інкерманський монастир.

Ще більш численними є пам'ятки військової історії періодів Кримської війни 1853-1855 рр. і Великої Вітчизняної війни. Це Панорама "Оборона Севастополя 1854-55 рр.", Малахів курган, комплекс Графської пристані та пам'ятник затопленим кораблям, пам'ятники видатним полководцям і флотоводцям, діорама "Штурм Сапун-гори 7 травня 1944 р.", меморіал героїчної оборони Севастополя 1941-1942 рр. і ряд інших.

Місто має й чимало музеїв, серед яких художній, акваріум, два дельфінарії, філія музею збройних сил України – колишнє місце підземного базування та ремонту підводних човнів.

З Севастополя можна здійснити також екскурсії до середньовічних печерних міст Ескі-Кермен, фортеця якого була створена в VI ст. для захисту Херсонеса і Мангупа – колишньої столиці середньовічного князівства Феодоро.

с. Орлине

Неподалік села знаходиться пам'ятка природи державного значення – Великий каньон Криму – найглибший каньйон України. Висота стін сягає 300-320 м при ширині днища в окремих місцях 3-5 м, а довжина 3 км. По вузькому днищу тече гірська річка, створюючи десятки невеликих водоспадів, водних каскадів, кам'яних жолобів і ванн.

А в самому селі збереглась Юсупівська мечеть і створено етнографічний центр кримських татар.

м. Ялта

Центр кліматичного курорту Велика Ялта, що простягнувся вздовж морського узбережжя більше, ніж на 70 км, і який зв'язаний з Сімферополем тролейбусною лінією. Розташована Ялта у мальовничому природному амфітеатрі, закритому від холодних північних вітрів Кримськими горами, що зумовило кліматичні умови схожі до середземноморських.

Хоча перша письмова згадка про Ялту відноситься до ХІІ ст., та найймовірніше поселення було засновано грецькими поселенцями ще до нашої ери і отримало назву Яліта (пізніше Джаліта, Кауліта, Еталіта). Але розвиток Ялти як кліматичного курорту пов'язаний з будівництвом у середині ХІХ ст. доріг, які зв'язали місто з Сімферополем (через Алушту) та Севастополем, а також дослідженням лікувальних властивостей ялтинського клімату лікарем С. Боткіним. Нині тут понад 150 лікувальних і оздоровчих закладів.

Найвідомішими і найвідвідуванішими об'єктами Ялти є чудові палацово-паркові комплекси Лівадійський, Воронцовський та Масандрівський, які пов'язані з цікавими історичними особами та важливими історичними подіями. Не меншою популярністю й увагою користуються такі пам'ятки архітектури як "Ластівчине гніздо", палаци "Юсупівський" і "Дюльбер", церква Воскресіння Христового (Фороська) і Байдарські ворота, розташовані на старій севастопольській дорозі та ін.

У межах Великої Ялти розташовані всесвітньовідомі центри виноградарства та виноробства "Масандра" і "Магарач". У підвалах "Масандри" зберігається колекція (інотека) вин різніх сортів і часу, яка нараховує понад 1 млн. пляшок. Найстаріше з них закладено з урожаю 1775 р.

Не меншою увагою відвідувачів користується Нікітський ботанічний сад, заснований у 1812 р., колекції та дослідні ділянки якого займають майже 1000 га і представляють рослинний світ різних кліматичних поясів і континентів. Екскурсійний маршрут прокладено також до водоспаду Учан-Су, на вершину Ай-Петрі, звідки відкривається чудовий пейзаж Ялти, облаштовано канатну дорогу.

З містом-курортом пов'язано життя і творчість багатьох видатних особистостей, про що розповідають експозиції музеїв. Такими є будинок-музей А. П. Чехова, літературно-меморіальний музей u1051 Лесі Українки, музей О. С. Пушкіна. Діти з задоволенням відвідують музей "Поляна казок".

Далеко за межами України відомий також Міжнародний дитячий центр "Артек" у Гурзуфі.

Мало хто відмовить собі у задоволенні прогулятись по мальовничій Царській (сонячній) стежці, яка прокладена від Лівадійського палацу до санаторію "Ясна Поляна" і тягнеться майже на 7 км. Відомі також Боткінська і Штангєєвська стежки, названі на честь відомих лікарів.


 
 

Цікаве

Загрузка...