WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Туристичний маршрут: природні скарби України. Київ – Шацьк – Жовква – Синевір – Рахів – Яремча – Вижниця – Дністровський каньйон – Кам'янець-Подільсь - Реферат

Туристичний маршрут: природні скарби України. Київ – Шацьк – Жовква – Синевір – Рахів – Яремча – Вижниця – Дністровський каньйон – Кам'янець-Подільсь - Реферат

Дністровський каньон

Ділянка однієї з найбільших рік України від Коропця до Хотина, де каньйоноподібна долина Дністра та швидка течія створили чудові умови для організації водних маршрутів. Висота берегів місцями сягає 200 м. По Дністру проходить південна межа Національного природного парку "Подільські Товтри", відкриваються мальовничі ландшафти.

Подорожуючи по Дністровському каньону можна також познайомитися з руїнами древнього Василева, унікальною фортифікаційною спорудою у Хотині, печерним монастирем XIII-XIV ст. у Бакоті, подіями національно-визвольної боротьби 1648-57 рр. у Жванці.

м. Кам'янець-Подільський (Хмельницької області)

Старовинне місто, середньовічна частина якого розташована на мальовничому скелястому острові, утвореному впродовж мільйонів років рікою Смотрич.

Природа, праця і талант людей створили комплекс, який відомий унікальними фортифікаційними спорудами, каньйоном ріки Смотрич, численними пам'ятками історії та культури XIII-XVIII ст., а міст, який з'єднує острівну частину з фортецею, можливо був побудований ще за часів існування Римської імперії. Всі ці об'єкти сьогодні входять до Національного історико-архітектурного заповідника.

Місто є центром Національного природного парку "Подільські Товтри", створеного у 1996 р. на території трьох південних районів Хмельницької області. Найбільш цікавими із природних об'єктів є унікальні ландшафти товтрового кряжу, який у межах парку тягнеться на 80 км і підноситься на 50-60 м і який є залишком бар'єрного коралового рифу (подібного тому, що поблизу Австралії), утвореного у теплих водах Сарматського моря 15-20 млн. років тому назад.

У Кам'янці-Подільському туристи мають змогу ознайомитися з об'єктами історико-культурного заповідника, здійснити екскурсії до Чернівців, Хотина, Бакоти чи Жванця, а також побудувати у найдовшій в Європі печері – лабіринті "Оптимістична" чи інших печерах, утворених у гіпсових товщах.

с. Мигія (Первомайського району Миколаївської області)

Біля села розташована центральна садиба регіонального ландшафтного парку "Гранітно-степове Побужжя", створеного у 1994 р. на площі понад 6 тис. га. На території парку охороняються мальовничі ландшафти, утворені рікою Південний Буг та найдавнішими на планеті скельними породами архейського періоду, а також рослинність кам'яного степу. Ділянка Південного Бугу поблизу села, де багато різних природних перешкод та бурхлива течія, є улюбленими місцем туристів-водників.

Порівняно недалеко, у селищі Побузьке Кіровоградської області, варто відвідати унікальний об'єкт – музей ракетних військ стратегічного призначення.

м. Вилкове (Кілійського району Одеської області)

Надзвичайно колоритне у господарсько-етнографічному плані селище, розташоване у Кілійському рукаві Дунаю, де вулицями служать канали, створені і підтримувані жителями впродовж віків.

Селище є центром Дунайського біосферного заповідника, створеного у 1998 р. на базі заповідника "Дунайські плавні", який входить до світової мережі біосферних резерватів ЮНЕСКО.

Територія заповідника площею 46,4 тис. га, з яких 6,9 тис. га – водна акваторія, наймолодша за віком суша Європи, що утворилась природним шляхом, яка віднесена до водно-болотних угідь міжнародного значення, як місце існувало водноплавних та навколоводних птахів.

Територія заповідника має багатий рослинний і тваринний світ, збережено своєрідні та нетрадиційні форми господарювання (рибальство, скотарство) та використання природних ресурсів місцевим населенням. Саме етнографічні особливості та природне різноманіття зумовили можливість організації тут екологічного туризму.

смт Асканія-Нова (Чаплинського району Херсонської області)

Найдавніший на Україні заповідник, який займає особливе місце серед об'єктів природно-заповідного фонду. Його площа – 33,4 га, з яких 11,1 тис. га – цілинний степ. Територія заповідника, створеного в 1898 р. Ф. Е. Фальц-Фейном, це єдиний в Європі великий масив відносно незайманих екосистем, характерних для типчаково-ковилового степу. Заповідання степу та створення акліматизаційного зоопарку було започатковано у 1879 р., а дендропарк закладено у 1885-90 рр.

Сучасний зоопарк за масштабами утримання тварин у напіввільних умовах, відпрацюванням технології акліматизації та реакліматизації, входить до десятки світових взірців цієї справи.

Заповідник є найбільшим еколого-освітнім центром на півдні України. Широко використовується як екскурсійний об'єкт, який щорічно відвідують декілька сот тисяч екскурсантів. Запроваджена така послуга як виїзд туристів на територію акліматизаційного зоопарку.

Кам'яна – Могила (смт Мирне Мелітопольському району Запорізької області)

Унікальний історичний і природний об'єкт, розташований за 10 км від Мелітополя. Перш за все, це диво природи – де над рівнинним степом на 12 м здіймається велика кам'яна гора, складена приблизно з 3 тис. каменів різного розміру. Вчені встановили наявність у цьому місці особливої позитивної енергетики.

У горі виявлено і досліджено понад 60 печер і гротів з наскельними написами і малюнками ХІІ-ІІІ тис. до н. е. Частина цих написів розшифрована, й дозволяє вченим робити цікаві припущення щодо древніх цивілізацій і також висновок про те, що гора була древнім святилищем. Для збереження пам'ятки і ознайомлення відвідувачів з цим видатним об'єктом світового значення створено Державний історико-археологічний заповідник з цікавим музеєм.

м. Запоріжжя

Важливий адміністративний, культурний і економічний центр півдня України, але туристів за тематичним напрямом цікавить острів Хортиця – найбільший острів на Дніпрі, що на 12 км тягнеться в межах міста і який оголошено Національним історико-культурним заповідником.

У природному відношенні найбільш цікавою є його північна частина, де круті береги і скелі, складені найдавнішими на планеті гранітами архейського періоду, на 40-70 м вивищуються над водами Дніпра. У цій частині розмістився музей історії Українського козацтва, хоча перша, і єдина у цьому місці, Січ була розташована на острові Мала Хортиця, що розташований неподалік. Цікавими є і археологічні пам'ятки острова більш давньої історії – декілька святилищ епохи пізньої бронзи.

Бажаючі мають можливість познайомитися також з пам'ятками культури та історії міста, побувати на Дніпрогесі.

м. Канів (Черкаської області)

Святе для українців місце вічного спочинку нашого пророка Т. Г. Шевченка. Для увіковічення його пам'яті створено Національний історико-культурний заповідник.

Поблизу міста розташований один з найдавніших в Україні Канівський природний заповідник, створений у 1923 р. на площі 2027 га – де охороняються еталонні природні комплекси українського лісостепу.

Крім того, фахівці-геологи різних частин світу добре знають геологічну пам'ятку – Канівські геологічні дислокації – деформовані геологічні породи, виходи яких можна бачити у глибоких ярах. На території заповідника (на Княжій горі) у 1892 р. розкопано залишки давньоруського міста Родень. Все різноманіття заповідника представлено у музеї природи.

Туристи мають можливість ознайомитися також з пам'яткою архітектури періоду Київської Русі – Успенським собором (1144 р.), а також побувати на могилі та в музеї дитячого письменника А. Гайдара.


 
 

Цікаве

Загрузка...