WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Туристичний маршрут: природні скарби України. Київ – Шацьк – Жовква – Синевір – Рахів – Яремча – Вижниця – Дністровський каньйон – Кам'янець-Подільсь - Реферат

Туристичний маршрут: природні скарби України. Київ – Шацьк – Жовква – Синевір – Рахів – Яремча – Вижниця – Дністровський каньйон – Кам'янець-Подільсь - Реферат

Туристичний маршрут: природні скарби України. Київ – Шацьк – Жовква – Синевір – Рахів – Яремча – Вижниця – Дністровський каньйон – Кам'янець-Подільський – Мигія – Вилкове –Асканія-Нова – Кам'яна Могила – Запоріжжя – Кременчук – Канів – Київ

Запропонований напрям туристичних маршрутів охоплює практично всю територію України і може бути запропонований шанувальникам природи й екологічного туризму. За вказаними у цьому напрямі об'єктами чи блоками об'єктів туристичні організації чи туристи-індивідуали можуть розробити і здійснити як окремі одноденні екскурсійні поїздки, так і різноманітні за змістом подорожі різного тематичного спрямування, з початком та закінченням у різних містах України.

Для забезпечення організації екскурсій та маршрутів цього напряму Україна має необхідні природні ресурси. Перш за все, це мальовничі ландшафти різних природно-кліматичних зон і гірських країн, багатий тваринний і рослинний світ. На площі України, яка займає 5,7% території Європи, нараховується 37% видів європейської флори. Україна має не лише вигідне геополітичне положення, але й розташована на важливому перехресті різних міграційних хвиль рослинного світу з різних центрів походження, на її території збереглись реліктові та ендемічні представники фауни та флори.

Значна група представників фауни та флори занесена до Червоної книги України та Європейського червоного списку.

Більшість об'єктів, що включені до цього напряму, є складовими Природно-заповідного фонду України і знаходяться під захистом держави. Це Національні природні парки, біосферні та природні заповідники, заказники, дендрологічні парки, ботанічні сади, пам'ятки природи тощо. Об'єкти природно-заповідного фонду займають понад 4% площі території України.

м. Київ

Столиця України, туристичний центр європейського значення, який окрім визначних історико-культурних пам'яток має й цікаві об'єкти природно-заповідного фонду. Це перш за все Центральний ботанічний сад НАН України ім. М. М. Гришка, ботанічний сад ім. академіка О. В. Фоміна, зоопарк, придніпровські парки – пам'ятки садово-паркового мистецтва.

Кияни та гості міста можуть також здійснити цікаві екскурсійні поїздки до садово-паркових комплексів Чернігівщини – Сокиринці, Качанівка, Тростянець, відвідати визначні пам'ятки садово-паркового мистецтва – дендропарки "Софіївка" в Умані та "Олександрія" у Білій Церкві.

м. Шацьк (Волинської області)

Центр району на території якого розташована група Шацьких озер. У 1983 р. тут створено Шацький національний природний парк.

Найбільшим і найглибшим є озеро Світязь (площа 27,5 км2, глибина 58 м). Озера водно-льодовикового та карстового походження. Основну наукову цінність становлять водно-болотні екосистеми. На території парку, площа якого 49000 гектарів, виділені заповідна зона, а також зони постійної та регульованої рекреації. Найбільшою популярністю у туристів користуються озера Світязь та Піщане.

м. Жовква (Львівської області)

Поблизу Жовкви знаходиться Яворівський національний природний парк (1998 р.) і природний заповідник "Розточчя" (1994 р.) – території яких розташовані на головному європейському вододілі, який ділить басейни Чорного та Балтійського морів. Унікальними є лісова і болотна рослинність, а також фауна цієї території, які представлені в музеї природи. Цікавими для ознайомлення є історико-культурні пам'ятки центральної (середньовічної) частини Жовкви і комплекс споруд Крехівського монастиря-фортеці ордену Василіан.

с. Синевір (Міжгірського району Закарпатської області)

Національний природний парк "Синевір" створено у 1989 р. (площа 40,4 тис. га). Свою назву отримав від однойменного високогірного озера розташованого на його території. Озеро знаходиться на висоті 989 м, його глибина до 22 м, площа 4-5 га. У парку виділені зони постійної та регульованої рекреації. Природні умови територій парку, що займає верхню частину водозбору р. Тереблі, є типовими для гірського масиву Горган. У рослинному світі переважають смерекові та букові ліси, чітко виражена висотна поясність. Багатою є і фауна парку, серед якої варто виділити благородного оленя, бурого ведмедя, рись, саламандру.

Туристам цікаво відвідати також музей лісу і сплаву, влаштований на штучній водоймі на Чорній Річці, де представлено знаряддя праці лісорубів і плотогонів та побут місцевого населення.

м. Рахів (Закарпатської області)

Центр Закарпатської Гуцульщини, місто, на південній околиці якого розташована центральна садиба Карпатського біосферного заповідника. Хоча заповідник у нинішньому статусі створено 1993 р. і зараз його площа становить 57,9 тис. га, до його складу включено території, охорона яких почалась ще в 1949 р. З 1992 р. заповідник включено до міжнародної мережі біосферних резерватів ЮНЕСКО.

Територія заповідника розташована на південно-західному макросхилі Українських Карпат і включає 6 відокремлених масивів та декілька заказників. Серед них найвищі гірські масиви Чорногірський, Свидовецький, Кузійський, Мармарошський та Угольсько-Широколужанський і лише "Долина нарцисів" і заказники розташовані не в гірській частині. До складу заповідника включено території з мало порушеними або не задіяними в господарській діяльності ділянками, гірські букові, смерекові чи змішані ліси та ландшафти субальпійської та альпійської зон. Серед фауни та флори велика кількість ендеміків, які не зустрічаються в інших місцях.

Крім охорони природних комплексів заповідник виконує й важливу функцію збереження високогірного природокористування, яке характерно для етнічних груп гуцулів і бойків з їх традиційними видами господарювання, промислів, побуту. Враховуючи неможливість відвідування заповідних територій, на центральній садибі влаштовано музей екології гір та історії природокористування, експозиція якого відображає і природні комплекси, і історію природокористування, і діяльність заповідника.

Для бажаючих облаштовані екологічні стежки по яких проводяться екскурсії.

Цікаво також відвідати розташований неподалік Географічний центр Європи, визначений ще у 1887 р. фахівцями Угорщини та Австрії і відмічений пам'ятним знаком, а також музей історії солекопалень у м. Солотвино, де у вироблених соляних шахтах функціонує алергологічна лікарня (санаторій).

м. Яремча (Івано-Франківської області)

Місто розташоване в мальовничій долині бурхливого Прута з відомим водоспадом, який утворився при закінченні ямненського пролому у гірському масиві. Тут розташована дирекція першого в Україні Карпатського національного природного парку, створеного у 1980 р. на площі 44,4 тисячі га. На території парку представлено унікальні для Центральної Європи лісові, субальпійські та альпійські природні комплекси з добре означеною висотною поясністю.

Туристів у цьому районі приваблюють можливості проведення пішохідних походів по Горганах та Чорногорі, цікавих екскурсійних поїздок в Івано-Франківськ, древній Галич, відомі центри гуцульського мистецтва Косів і Коломию, об'єкт прочанства Манявський скит. Любителів зимового відпочинку приваблюють гірськолижний центр європейського рівня "Буковель", а також с. Яблуниця з численними підйомниками, розташоване поблизу Яблунецького перевалу.

м. Вижниця (Чернівецької області)

Вижницький національний природний парк створено у 1995 р. і за площею (7.9 тис. га) він є найменшим в Україні. Територія парку знаходиться у межиріччі Черемоша та Серета, займає низькогірну частину Карпат з досить м'яким кліматом. Переважають теплолюбиві ялицево-букові, рідше букові лісові масиви, багато рідкісних і малопоширених видів фауни та флори. Територія багата на джерела мінеральних вод різних типів.

Вижниця давно відома як один з основних центрів гуцульського народного мистецтва – вишивки, ткацтва, ліжникарства, гончарства тощо. Звідси можна здійснити захоплюючі пішохідні прогулянки та походи, зокрема і в урочище "Протяті камені", а також екскурсії до Чернівців, Косова, Коломиї, Путили, познайомитись з експозицією музею І. Франка у с. Криворівні.


 
 

Цікаве

Загрузка...