WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Співробітництво України з Європейським Союзом в галузі туризму - Реферат

Співробітництво України з Європейським Союзом в галузі туризму - Реферат

- створення державної системи безперервного надання, координації одержання постраждалими туристами та подорожуючими особами усіх видів невідкладної допомоги, в тому числі повітряними транспортними засобами, на туристичних маршрутах і в місцях надання туристичних послуг, відпочинку та рекреації;

- створення державної цілодобової інформаційно-диспетчерської служби забезпечення прийому звернень туристів і подорожуючих осіб з метою виклику допомоги, інформаційно-довідкового супроводу та маршрутизації;

- забезпечення доступу туристів та подорожуючих до засобів зв'язку з метою виклику допомоги;

- обладнання інформаційними та дорожніми знаками, маршрутними покажчиками об'єктів показу та сервісу, місць надання послуг, відпочинку та рекреації, маршрутів подорожей, рекомендованих для туристичного відвідування.

3.Розроблення комплексної схеми розташування туристичних маршрутів та об'єктів туристичної інфраструктури:

- проведення досліджень інтенсивності туристичного руху, розроблення системи інформаційно-аналітично прогнозування туристичних потоків;

- визначення туристичних маршрутів, переліку необхідних послуг, вимог до об'єктів туристичної інфраструктури та їх виробничих потужностей, розроблення схеми їх розташування на маршрутах;

- проведення інвентаризації та перевірки відповідності міжнародним вимогам об'єктів туристичної інфраструктури, розташованих за напрямками національної мережі міжнародних транспортних коридорів.

4.Створення комфортних умов для туристів і подорожуючих:

- сприяння підготовці інвестиційних проектів з реконструкції та будівництва об'єктів туристичної інфраструктури;

- здійснення заходів щодо створення мереж спеціалізованих об'єктів туристичної інфраструктури;

- здійснення заходів щодо реконструкції наявних об'єктів туристичної інфраструктури;

- здійснення заходів щодо будівництва нових об'єктів туристичної інфраструктури (відведення земельних ділянок);

- здійснення заходів з благоустрою існуючих та облаштування нових місць короткочасного відпочинку автотуристів.

5.Забезпечення інформаційної підтримки:

- здійснення заходів щодо створення інформаційних туристичних пунктів;

- розроблення та видання карт, схем, довідників, буклетів для автотуристів;

- створення інформаційного банку даних з планами туристичних маршрутів, їх облаштування об'єктами туристичної інфраструктури.

Українська Сторона також зацікавлена щодо залучення технічної допомоги Україні з боку ЄС на реалізацію спільних проектів у галузі туризму (проведення досліджень стану туристичної інфраструктури транспортних коридорів (шляхової мережі, туристичних потоків тощо) в рамках реалізації Програми розбудови туристичної інфраструктури за напрямками національної мережі міжнародних транспортних коридорів та основних транспортних магістралей у 2004 – 2010 роках, з подальшим можливим наданням технічної допомоги / грантів з боку ЄС, вироблення відповідних рекомендацій для залучення інвесторів, підготовка методологічних засад і техніко-економічних обґрунтувань спільних проектів з розбудови туристичної інфраструктури впродовж транспортних коридорів).

В ході 3-го засідання міжвідомчої українсько-австрійської РГ по туризму в рамках 6-го засідання Змішаної українсько-австрійської комісії з питань торговельно-економічних зв'язків (4 – 5 листопада 2004 р., м. Зальцбург, Австрія) українська Сторона представила австрійській Стороні свої пропозиції щодо розбудови туристичної інфраструктури України з метою створення оптимальних умов при пересуванні за напрямками національної мережі міжнародних транспортних коридорів.

В рамках програми TACIS у 1999 році було реалізовано українсько-французький проект з розбудови туристичної інфраструктури АР Крим, зокрема по створенню та забезпеченню функціонування Кримського центру розвитку туризму (КЦРТ).

До Посольства Французької Республіки в Україні були надіслані відповідні звернення колишньої Держтурадміністрації та Міністерства закордонних справ України щодо підтримки та продовження зазначеного проекту.

В рамках програми TACIS у 2003 році створено Раду з туризму Карпатського регіону, на базі якої створюється туристичний інформаційний центр.

Створення системи підготовки та підвищення кваліфікації туристичних кадрів України відбуватиметься з урахуванням можливостей навчання і стажування у спеціалізованих навчальних закладах держав-членів ЄС.

Так, у зв'язку з пропозиціями по розвитку українсько-німецьких зв'язків у сфері підготовки та підвищення кваліфікації спеціалістів туристичного та готельного профілю німецької компанії "Іннова Приват-Академі ГмбХ" колишньою Державною туристичною адміністрацією рекомендовано Інститут туризму Федерації профспілок України для встановлення безпосередніх зв'язків і розробки спільних програм в сфері туристичного та готельного бізнесу, конкретних проектів з теоретичної та практичної підготовки кадрів готельного господарства у відповідності до міжнародних стандартів, у тому числі шляхом створення спільного підприємства.

На базі Навчально-науково-виробничого комплексу "Туризм, готельне господарство, економіка і право" реалізовано спільний українсько-німецький проект "Модернізація професій готельної та ресторанної справи", в рамках якого, зокрема, створено модульний центр і учбовий готель. Німецькою Стороною запропоновано керівництву зазначеного навчального закладу здійснення ще одного спільного проекту "Сприяння підприємствам малого і середнього бізнесу в секторі туризму, гастрономії та готелів".

На виконання Протоколу офіційної зустрічі по співробітництву в галузі туризму між колишньою Державною туристичною адміністрацією України та Державним туристичним навчальним комплексом м. Кремс (Австрія), підписаного 21 січня 2003 р., здійснюється взаємний обмін студентами та фахівцями туристичної галузі, у тому числі з Інститутом економіки та права "Крок", Київським університетом туризму, економіки і права, Інституту туризму Федерації профспілок України.

В м. Одеса реалізовано спільний проект, запропонований Федеральним міністерством освіти, науки та культури Австрії, організацією "KulturKontakt" і туристичною школою м. Бад-Леонфельд. Мета проекту - трансфер ноу-хау в сфері підготовки туристичних фахівців.

3 листопада 2003 р. відбулася зустріч Голови колишньої Держтурадміністрації з уповноваженою з питань програми ТРАНСФОРМ і проектів "Twinning" Європейського Союзу Департаменту координації технічної допомоги / проектів ЄС Федерального міністерства економіки та праці ФРН Урзулою Хорн, співробітником зазначеного Департаменту Міхаелем Бурішем і Радником з економічних питань Посольства ФРН в Україні К. Мільднером, в ході якої обговорювалися поточні проекти програми ТРАНСФОРМ щодо туристичної галузі України, а також можливості здійснення в Україні проектів "Twinning" у галузі інституційної розбудови ("Institutionsl Building Projects"), зокрема проекту створення експериментальної мережі центрів туристичної інформації на базі м. Сімферополь та м. Севастополь (АР Крим) на загальну суму 400000 євро, що планувалося здійснити протягом 2004 р.

Загальною метою реалізації цього проекту було створення ефективної та дієвої системи розповсюдження інформаційно-рекламних матеріалів через забезпечення функціонування мережі центрів туристичної інформації в регіонах України. При цьому для забезпечення роботи мережі планувалося залучати підприємців малого та середнього бізнесу, що мають працювати на договірній основі з місцевими органами самоврядування.

На виконання Програми ІВРР та з огляду на те, що однією з важливих складових туристичної інфраструктури в усьому світі є інформаційна підтримка розвитку туристичної галузі, з метою удосконалення рекламно-інформаційної діяльності в туристичній галузі, поліпшення іміджу України на міжнародній арені колишньою Держтурадміністрацією в 2003 році було запропоновано ЄС пілотний проект створення експериментальної мережі центрів туристичної інформації в Автономній Республіці Крим.

Зазначений проект технічної допомоги ЄС було ухвалено у 2004 р. Реалізація проекту передбачалася два етапи. Перший етап розпочався 3.12.2004 р.: група німецьких експертів почала роботу в Україні. Очікуваними результатами проекту було: поліпшення інформаційного обслуговування туристів регіону, створення та запровадження нових робочих місць, покращення туристичної та курортно-рекреаційної інфраструктури, підвищення іміджу держави на міжнародному рівні, збільшення питомої ваги організованого туризму. Завершення зазначеного проекту відбулася у березні 2006 р.

19 – 25 лютого 2006 р. делегація України здійснила візит до Австрії для участі у практикумі "Дуальна система професійного навчання в Австрії на прикладі професій в сфері туризму", організованому Федеральним Міністерством економіки і праці та Палатою економіки Австрії.

В ході вищезгаданого практикуму співробітниками Федерального міністерства економіки та праці, Палати економіки Австрії, організацій "Статистика Австрії", "Реклама Нижньої Австрії", "Реклама Австрії", Фахової спілки готельних господарств, Австрійського банку готельного господарства та туризму, Фахової спілки курортних закладів було здійснено такі презентації та доповіді:


 
 

Цікаве

Загрузка...