WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Розвиток етнографічного туризму в північній Європі - Реферат

Розвиток етнографічного туризму в північній Європі - Реферат

Також до архітектурних пам'ятників можна віднести барочний собор (1690) і функцио-налістській Будинок уряду. У північній частині цієї ж затоки знаходиться будівля Ратуші з багатими скульптурними прикрасами зовнішніх стін і з розписами на історичні теми у внутрішніх приміщеннях. За Ратушею, на вулиці Карл-юхансгате, і за портом зосереджена ділова частина міста.

Західна частина Осло (Вестканте) рясніє численними пареннями, серед яких знаменитий Фрогнер-парк з гігантським скульптурним ансамблем Г Вігеланна. Дуже красива королівська резиденція, буквально потопаюча в зелені. Поблизу саду Королеви є ставки, де плавають лебеді. У цьому ж саду є бронзова фігура однієї з правительок минулої епохи. В цілому в паренні

знаходиться близько 150 творів скульптора Вігеланна (1869-1943 рр.). Стиль парку близький до французького (регулярне планування, а також фонтанчики, сходи і клумби), але скульптури цього майстра додають парення особливий, чисто норвезький відтінок. Взагалі, в місті дуже багато скульптур. Одна з них — статуя першого короля Хокона роботи Нільса Ааса, що знаходиться на площі 7 липня. Також примітна скульптурна композиція на старовинний пасторальний сюжет, розміщена серед клумб у будівлі театру.

Не дивлячись на те що зазвичай туристи ненадовго затримуються в тихій і скромній столиці Норвегії, Осло гідний уваги. Опинившись на набережній Акер Брігге, будь-якому туристові напевно захочеться заглянути в один з безлічі рибних ресторанчиків, які у минулому були шхунами і яхтами.

Буде цікаво відвідати і міні-пивоварню на вулиці Богстадвьен, де будь-який охочий зможе простежити за всім процесом його виготовлення. Цікава також виписка із закону про спиртні напої, що свідчить: "Забороняється подавати міцні спиртні напої по неділях і в свята, а також до 13.00 і після півночі по буднях. Вино і пиво дозволяється подавати щодня". У Осло поширено додавання горілки у воду і молоко.

Одним з самих відвідуваних районів Осло, крім набережній, є півострів Бюгде, де і зосереджені знамениті музеї столиці Норвегії. Мабуть, більше за всіх інших туристам цікавий музей Туру Хейердала — Кон-тіки — і знаменитий папірусовий човен "Ра-2".

Особливістю Осло є те, що автомобільні дороги розташовані під землею. Можливо, з цієї причини місто здається тихим, навіть провінційним, в порівнянні з іншими скандінавськими столицями. Відповідає цьому і ритм життя, що немов розташовує до спокійного філософського споглядання.

Норвежці катаються на лижах вже чотири тисячі років, а то і більше. Про це свідчать стародавні наскальні малюнки, наприклад в місті Альта. Саме у Норвегії лижний спорт став дійсно спортом. Відбулося це завдяки одному меткому фермерові на ім'я Сондре Нурхейм, який в XIX столітті вирізував перші сучасні лижі і показав всій окрузі, що катання з гори — це здорово! З тих пір так і повелося. У Норвегії катаються всі і взимку і літом (на засніжених льодовиках), при цьому вік тих, що катаються не обмежений: від декількох місяців, коли новонароджених просто перевозять в закритих санях батьки і до сімдесяти-вісімдесяти років, поки є сили спускатися по схилах. Продовжується ця гірськолижна епопея більше 4000 років, навіть англійське слово "ski" відбулося від древненорвежського "skid", що означало "розщеплене дерево".

Тільки у останній третині XIX століття гірськолижний спорт з Норвегії був перевезений до Європи, тому норвежці, як жодна інша нація цінують відмінне катання по гірських схилах. Для цього у них все є: прекрасні курорти, доглянуті траси, розвинена мережа підйомників і відмінний сніг. Ліллехамер справжнє Ельдорадо зимових забав. Це один із старих норвезьких курортів, який придбав популярність завдяки Зимовим Олімпійським іграм 1994 року. Славне олімпійське минуле плюс відмінна спортивна база, добре розвинена інфраструктура і прекрасний ландшафт роблять це маленьке містечко украй привабливим для любителів зимових видів спорту.

Тут можна кататися на гірських і рівнинних лижах, сноуборді, на ковзанах, здійснювати піші прогулянки по горах, брати участь в традиційних зимових скандінавських забавах: катанні на конях по засніженому лісу, сафарі на снегомобілях і собачих упряжках. Допитливі туристи можуть відвідати лосину ферму, етнографічний музей просто неба "Маухаген", аквапарк "Йорекстад", спортивний центр "Хакон", де можна пограти в гандбол, футбол, волейбол, бадмінтон, сквош, гольф, зайнятися скелелазінням.

Ліллехаммер об'єднує декількох гірськолижних курортів, таких як Гаусдал (Gausdal), Хафьель (Hafiell), Квіфьель (Kvitfjell). Всі гірськолижні центри зв'язує зручне транспортне повідомлення. Діє єдиний ski pass на всі підйомники лижних центрів розташованих в околицях Ліллехаммера (Хафьель, Квітфьель, Шейкампен). А зупинитися можна в готелі Radisson SAS 4*+ або в апартаментах Birkebeiner, розрахованих на 3-6 чоловік.

1.5 Розвиток туризму в Ісландії

Держава, розташована на острові Ісландія в північній частині Атлантичного океану. Береги сильно порізані фьордамі. На поверхні острова переважають вулканічні плато, місцями покриті льодомнад якими підносяться численні гірські масиви. На острові налічується більше 200 вулканів, багато з яких що діють - Гекла (1491м), Лаки, Аськья та інші, багато гейзерів. Найвища точка - вулкан Хваннадальсхнукюр (2119м). На острові багато озер.

Визначні пам'ятки: у столиці Ісландії Рейк'явіку примітні: собор кінця 18 в., Національний музей, Музей природної історії.

Рейк'явік — найпівнічніша столиця в світі. Це місто засноване в XVII в. і з 1944 р. є столицею Республіки Ісландія. Назва його в перекладі означає "димляча бухта", що пов'язане з наявністю в околицях міста гарячих джерел.

Рейк'явік — місто, розташоване на південно-західному побережжі острова Ісландія, в затоці Фахсафлоуї Атлантичного океану. В околицях міста розосереджена безліч гарячих джерел.

Рейк'явік — найкрупніше місто Ісландії. У нім проживає більше 100 тис. чоловік, що складає понад 40% всього населення Ісландії. Населення країни, і зокрема Рейк'явіка, достатньо однорідно. Приблизно 90% жителів говорять на рідній мові — ісландському. Приблизно такий же відсоток населення належить до євангельської лютеранської церкви.

Культурне життя Рейк'явіка достатньо різноманітне по всіх напрямах. Архітектурна зовнішність міста стала перетворюватися в основному з другої половини XVIII в., оскільки до цього періоду будівлі міста мали 2- і 3-поверхове планування. До початку IX в. були зведені архітектурні будівлі різних напрямів. У дусі національного романтизму побудовані Національна бібліотека (1908г.) і Національний театр. Такі

визначні пам'ятки, як собор Рейк'явіка (1787-1796 рр.) витримані в стилі данського класицизму. Культурний центр "Північний будинок" (1968г.) і житлові односімейні будинки в передмісті підтримують напрям функционалізму.

Притока туристів в ісландську столицю невелика. В основному зарубіжних мандрівників привертає знаменита Долина гейзерів — місце, де з-під землі б'ють гарячі джерела, що іменуються геотермальними. У магазинах міста можна придбати трикотажні вироби з чудової ісландської шерсті, що славиться своєю якістю у всьому світі.

Висновок

Таким чином, розвитку туризму у північній Европі сприяли політичні, економічні, технічні, культурологічні та соціальні фактори. Інтенсивний розвиток туризму спостерігається в країнах зі сприятливою внутрішньою і зовнішньою політикою, стійким економічним розвитком, високим рівнем культури, соціальною підтримкою громадян, що притаманно всім країнам північної Европи.

Список використаної літератури

  1. http://www2.chnu.cv.ua/ukr/main.htm

  2. http://www.vokrugsveta.com/

  3. http://veter-s.ru

  4. Атлас країн світу ч.2 1999р.

  5. Микитенко Л. М. Загальна географія


 
 

Цікаве

Загрузка...