WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Розвиток етнографічного туризму в північній Європі - Реферат

Розвиток етнографічного туризму в північній Європі - Реферат

Третє по значенню місто країни — Мальме. Він виріс з села, заснованого в 1100 р. Центр міста, Стуртургет (Велика площа), прикрашений статуєю Карла Густава. Центральна площа оточена будівлями XVI — XVII вв. Серед них виділяється ратуша, побудована в 1546 р. Збереглися будівлі XIV — XV вв. На березі ріки Фуріс, на північ від Стокгольма, розташовано старе університетське місто Упсала (1477), де кожен четвертий його житель так чи інакше пов'язаний з університетом. Інші визначні пам'ятки міста — найграндіозніший в Скандинавії Упсальській готичний собор, побудований в XIV в., Єпископський палац (XVII в.), краєзнавчий, етнографічний, художній музеї. Місто, відоме з XII в., був резиденцією архієпископа і до 1719 р. — місцем коронації шведських королів. У 5 км. від міста знаходиться так званий Старий Упсала — релігійний і літературний центр стародавньої Швеції, що згадується з IX в. і що згорів в 1245 р.

Місцем паломництва для зарубіжних і шведських туристів є містечко Мура. Щороку на початку березня сюди з'їжджаються тисячі лижників, щоб взяти участь в гонці "Всалоппет". Багато туристів також збирається тут в розпал білих ночей, влаштовуючи народні гулянья.

У ландшафті переважають невисокі плоскогір'я і горбисті рівнини. Лише північ і захід країни займають Скандінавські гори (до 2123 м). Зі сходу до них примикає обширне Норландськоє плато, що охоплює майже половину Швеції. Багато озер і порожистих річок, багатих гідроенергією. 57% території покрито лісами, переважно хвойними. На півночі їх змінює тундра. Клімат на півночі — континентальний, з тривалою морозною зимою. На півдні — м'який вологий клімат морського типу.

Якнайдавнішими племінними союзами відомими на території Швеції, були ети і звіюй, які і стали предками сучасних шведів. У VI — XII вв. у середній частині Швеції існувала перша державна освіта — Свеаріке. У XI в. створено єдине Шведське королівство. У XIV в. об'єднання з Норвегією і Данією (Кальмарськая унія) привело до підпорядкування країни Данією, від якого вона звільнилася в XVI в. До кінця XVII в. Швеція перетворилася на одну з найбільших європейських держав. У 1809 р. були проведені демократичні реформи, прийнята конституція.

У парку-музеї, розташованому на поросших соснами скелях над протокою Вертан в стокгольмському передмісті Лідінге, де жив, працював і похований знаменитий скульптор нашого століття Карл Міллес, зібрані десятки його скульптурних ансамблів. Серед них виділяються спрямовані в небо "Чоловік і Пегас" і "Рука творця". У Стокгольмі, Гетеборге і багатьох інших містах Міллес створив ті, що стали їх символами монументальні скульптури-фонтани. У східній частині Стокгольма, в затоці Сальтшен, лежать живописні острови: Шепс-хольмен, де знаходиться Музей сучасного мистецтва, і Юргорден — одне з популярних місць відпочинку городян з обширним лісопарком, Музеєм історії країн Північної Європи і зоопарком. Тут розташований і знаменитий етнографічний музей просто неба Ськансен, де зібрані старовинні житлові і господарські споруди з різних областей країни. У Швеції 16 національних парків загальною площею більше 600 тис. га і майже 900 заповідників. У Лапландії в 1909 р. був створений найбільший у всій Європі національний парк Сарек. Він охоплює ділянки Скандінавських гір і Норландського плато з хвойними і березовими лісами, гірською тундрою, льодовиками, озерами і водопадами. Тут мешкають лось і північний олень, росомаха, куниця, песець, ведмідь. Заповідником оголошений і невеликий острів Готська-сан-ден в Балтійському морі.

Швеція — конституційна монархія. Розділ держави — король. Карл XVI Густав вступив на престол в 1973 р. Згідно конституції 1975 р., король як розділ держави здійснює представницькі функції. Законодавчий орган — однопалатний парламент (риксдаг). Найвпливовіша партія країни — Соціал-демократична робоча.

1.3 Розвиток туризму в Данії

Держава на північному заході Європейського континенту, розташоване на півострові Ютландія і ряду прилеглих островів. Граничить з Німеччиною, з півдня омивається водами Балтійського, із заходу - Північного моря, на північ від країни розташована протока Ськагеррак.

Визначні пам'ятки: у Данії величезна кількість музеїв. Серед них можна відзначити Музей Торвальдсена в Копенгагені з колекцією творів знаменитого данського скульптора Бертеля Торвальдсена (19 в.), Музей національної історії в замку Фредеріксборг, Королівський музей витончених мистецтв з його безцінною колекцією робіт данських, норвезьких і шведських майстрів, Музей сучасного іськуства Луїзіана, Музей кораблів вікінгів в Роськільде. У Копенгагені знаходяться такі цікаві архітектурні пам'ятники, як палац Росенборг, будівля біржі, палац Шарлоттен-борг (все 17 в.), палац-парламент Крістіансборг (18 в.), палацовий комплекс Амалієнборг (початок споруди в 18 в.). У Оденсе, на батьківщині Х.-К. Андерсена, примітні Будинок-музей письменника, собор Сант-Кнудс-кирці (13-15 вв.), церква Злодій Фруэ-кирці (12 в.)

Копенгаген – століци Данія, распологаєтся на двох островах: Зеландія і Амагер. Його клімат помірний, морський. Зима відрізняється нестійкою погодою, а літо задоволене прохолодне. Середня температура в січні, найхолоднішому місяці,

- біля +1 З, а в липні - до +16С.

Копенгаген у будь-який час роки предстає перед туристами у всій своїй пишності, казково красивий і респектабельний. Найчастіше гості столиці гуляють по головній пішохідній вулиці — Строгет, на якій збирається велика кількість вуличних музикантів.

Цікаво побувати в знаменитому саду Тіволі, де до вечора влаштовуються фантастичні видовища з атракціонами, уявленнями і фейєрверками, а також посидіти в найближчих кафе.

Щоб отримати уявлення про достатньо оригінальну данську кухню, потрібно відвідати один з копенгагенських ресторанів, найзнаменитішим з яких вважається "Ейс". Гордістю ресторану є його колишній постійний відвідувач — знаменитий казкар Ганс Християн Андерсен.

Однією з особливостей столиці Данії можна назвати велику кількість гей-клубов, найвідоміший з яких, — "Пен", що славиться ще і кращою дискотекою в місті. Це пов'язано з тим, що Копенгаген є дуже демократичним містом, де до людей з нетрадиційною сексуальною орієнтацією відношення дуже лояльне. Копенгаген можна назвати царством магазинів, хоча покупки тут обійдуться недешево. Грошовою одиницею є данська крона.

1.4 Туризм в Норвегії

Держава в Північній Європі, розташована в північній і західній частині Скандінавського півострова і на архіпелазі Шпіцберген. Граничить з Швецією, Фінляндією і Росією. На заході Норвегія омивається Атлантичним океаном, на півночі - Баренцевим морем, на півдні - Північним морем і протокою Ськагеррак.

У Осло знаходяться цікаві музеї: Фрам, Кон-тіки, Музей Е. Мунка, Музей Вігеланна, Університетський музей національних старовин, Національна галерея. Серед архітектурних пам'ятників примітні: фортеця Акерсхус (14-16 вв.), собор у стилі барокко (17 в.), королівський палац (почало 19 в.). У Фрогнер-паренні виставлено більше 150 скульптур Густава Вігеланда.

Осло — столиця Норвегії, розташована на північному побережжі однойменного фьорда трьох заток, що глибоко вдається до суші, — Бьерквіка, Піпервіка і Фрогнера, в горбистій місцевості.

Однією з головних визначних пам'яток столиці є фьорди, тобто оброблені льодовиком і затоплені морем річкові долини. Клімат помірний, океанічний, з м'якою зимою. У січні температура може опускатися до -5° З, а в липні тримається в межах +16° З.

Чисельність населення столиці — 495 тис. чоловік.

Старовинних будинків XIX в., на жаль, збереглося мало, ще менше — XIV-XVIII вв. Переважають головним чином сучасні споруди.

Місто розташовується на двох берегах річки Акерсельв в районі Східного залізничного вокзалу. На східному березі затоки Піпервіка збереглися залишки Старого міста з фортецею Акерсхус, яка була споруджена близько 1300 р., а в XV-XVI вв. перебудована. Від Старого міста на північ і північний захід відходять регулярні квартали центру сучасного Осло з головною вулицею Карл-юхансгате. Вона починається від вокзалу і йде зі сходу на захід до королівського палацу, побудованого на початку XIX в. Вулиця як би сполучає ці дві архітектурні визначні пам'ятки. Вона має чіткі ділення на зони. Пішохідна частина упирається в будівлю парламенту. На ній знаходиться безліч магазинів і вуличних майданчиків з виступаючими музикантами. Друга частина вулиці тягнеться від Національного театру і університету до палацу.


 
 

Цікаве

Загрузка...