WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Розвиток етнографічного туризму в північній Європі - Реферат

Розвиток етнографічного туризму в північній Європі - Реферат

Стокгольм — культурний центр Швеції, в 1998 р. був проголошений культурною столицею Європи. Місто поєднує в собі одночасно строгість сучасних залізобетонних будов і ліричну стародавніх соборів. Численні парення і сквери роблять столицю Швеції дивно красивою. На вулицях і в пареннях Стокгольма постійно підтримуються чистота і порядок. Це спонукало жителів столиці боротися за визнання Стокгольма найчистішим містом Європи. Сучасну зовнішність Стокгольм придбав в 1950г., коли архітектори міста вирішили перетворити столицю. У ці роки були зруйновані і безповоротно втрачено багато пам'ятників архітектури.

Проте частинка минулого збереглася в так званому Старому місті. Старе місто, або Гамла стан, знаходиться на острові Стадний і сполучений з іншими частинами центру численними мостами. Тут туристам надається можливість зануритися в атмосферу Середньовіччя. Дуже цікаві старовинні вузькі вулиці, недоступні для автотранспорту, де до цих пір збереглися бруківки, чавунні герби над дверима, ліхтарі і антикварні лавки.

Сучасний Стокгольм — чергування напівавтономних районів і зелених зон. У центральній частині міста розташовується крупний комплекс торгових будівель, об'єднаних багатоярусними переходами і спеціальними пішохідними вулицями.

У Стокгольмі є безліч архітектурних пам'ятників різних сторіч. Основною архітектурною визначною пам'яткою міста вважається Королівський палац. Побудований в кінці XVII — початку XVIII в. палац є видатним зразком зрілого шведського бароко. Рівно опівдні біля палацу відбувається зміна караулу. У залах палацу зібрані колекція предметів мистецтва періодів бароко і рококо: гобелени, фарфор і картини. У його скарбниці зберігаються королівські корони, прикрашені коштовними каменями. Королівський палац є робочою резиденцією короля Швеції.

Найкрасивішою будівлею міста вважається Рицарський будинок, побудований в 1656г. у стилі барокко. У Рицарському будинку вивішувався герб шведського роду при зведенні в дворянську гідність.

У столиці відкритий Музей сучасного мистецтва, присвячений роботам найбільших художників XX в., зокрема Сальвадору Дали, Матісса, Пабло Пікассо. Цікава колекція етруського, римського і ісламського мистецтва представлена в Музеї Середземномор'я і Близького Сходу.

У столиці Швеції знаходиться єдиний в світі і унікальний у своєму роді корабель-музей Васа. Цей корабель належав Густаву II Адольфу. У 1628г., відправляючись в своє перше плавання, корабель, не встигнувши вийти з гавані, потонув. Через 300 років після довгих пошуків його підняли з дна. В даний час корабель знаходиться на пристані в центрі міста і є основною визначною пам'яткою міста.

У 1964г. Швеція ввела в дію закон про охорону навколишнього середовища. Це держава першим в Європі відкрило на своїй території національний парк. У Стокгольмі знаходиться перший в світі національний міський парк — Королівський екологічний парк. Зараз в Швеції налічується

16 національних парків і близько 900 заповідників.

Швеція – тури і відпочинок

Це найбільша країна Північної Європи. По величині займаної території серед зарубіжних європейських держав вона поступається тільки Україні, Франції і Іспанії. Проте за чисельністю населення займає лише 17-е місце.

Розташована на сході і півдні Скандінавського півострова і займає приблизно 3/5 його території, а також два крупні острови — Готланд і Еланд. Сухопутними сусідами країни є Фінляндія і Норвегія. Морське побережжя обернене на схід, у бік Балтійського моря (Ботнічеського затоки).

Шведи складають 93% населення. Їх мова відноситься до німецької групи індоєвропейської сім'ї. Тут також живуть фінни і саам — нащадки народу, що населяв північ країни ще до переселення сюди німецьких племен, предків шведів.

Більшість населення Швеції — городяни. Але аж до XX в. країна була переважно селянською, що позначилося на формуванні її культури. Типовими для шведських селян поселеннями є села або хутори. Сільські будинки зараз мають міські зручності. При цьому в окремих місцях збереглися і старі садиби — горді, що мають П-образне або замкнуте планування, внутрішній двір в яких найчастіше вимощений каменями.

Традиційні житла — зрубові. Добре зберігся інтер'єр шведського будинку. Дерев'яні ліжка з високими бортами часто вбудовані в стіну поряд з піччю. На полицях розставлений самий кращий посуд — глиняна, олов'яна, фарфорова. Особлива гордість — блюда і чайники з начищеної до блиску міді.

У живленні шведів велику роль грають молоко і молочні продукти, м'ясо, риба. З рибних блюд шведи люблять смажену салаку з картоплею. Солоного і маринованого оселедця можна вважати національною закускою. Особливе блюдо готують з вареної печінки: її ріжуть на шматки, потім додають м'ясний відвар, сіль, перець і інші приправи на смак. За старих часів сусіди зазвичай запрошували один одного спробувати це блюдо. З молока роблять різні сири. До святкового столу традиційно готують рисову кашу з родзинками, різну копченину, смаженого гусака, яблучний пиріг. З нагоди національних торжеств, під час фольклорних фестивалів часто надягають народний одяг. Чоловічий костюм складається з льняної сорочки з вишивкою, шерстяної куртки з двома рядами гудзиків, жилета, штанів по коліна, шерстяних панчох і капелюха. Жінки поверх білої блузи носять короткий ліф з шнуруванням, зібрані в збірку спідниці, строкаті фартухи.

У свята влаштовуються карнавали, ярмарки, ходи. Дуже весело і жваво буває, наприклад, у Ськансене, де можна побачити людей в старовинних костюмах з різних областей країни, почути народні говори. Особливо багатолюдно тут на різдвяний ярмарок, в Новий рік і в Іванов день. Народні хори з різних шведських провінцій виконують застільні і присвячені традиційному ремеслу своєї області пісні під акомпанемент народних інструментів (дзвоника, ріжка, лура — обернутою корою дерев'яної трубочки). Популярні танці хороводів, що супроводжуються співом.

11 листопада — День святого Мартіна. Традиційне блюдо на цьому святі — смажений гусак. У прибережних районах наголошується день початку осіннього лову риби. У деяких областях в кінці липня проводиться свято квітів. З фольклорних жанрів збереглися казки, легенди, балади героїчного, історичного і міфологічного змісту. У країні обов'язкове десятирічне навчання в основних школах, яке за бажанням може бути продовжене в гімназіях. Старий університет в Упсале заснований в XV в., декілька пізніше - в XVII в. створений університет в Лунде. Зараз вищу освіту можна здобути в шести університетах країни і в різних інститутах.

Головний економічний і культурний центр країни — Стокгольм. Місто споруджене на кам'яному виступі Балтійського щита в XII в. Для його зовнішності характерна велика кількість водних просторів, скель і парків, що поєднуються із стародавніми і сучасними будівлями.

Історичним ядром Стокгольма є острів Стадний (Старе місто), східний берег якого омивається затокою Сальтшен, а західний — озером Меларен. З іншими районами міста острів сполучений мостами. На Стадене знаходиться Великий королівський палац XVII в., споруджений у стилі барокко, а на прилеглих до Старого міста островах — будівля риксдагу (парламенту), ратуша, військово-морська база, тут же розташований діловий центр столиці. У цьому районі зосереджені і найбільш стародавні споруди Стокгольма. Це Велика церква (XIII в.), Німецька церква (XVII в.), Рицарський будинок (XVII в.). У східній частині міста розміщуються етнографічні музеї — Ськансен (музей просто неба) і Північний музей. У XIX — XX вв. будівництво в Стокгольмі розвивалося на основі традиційної шведської і світової класичної архітектури. У цей період побудовані Національний музей, будівлі Королівської опери і концертного залу, Енгельбрекськая церква. Серед інших крупних міст Швеції — Гетеборг, Тролльхеттан, Йенчепінг. Гетеборг — крупний промисловий, торговий, культурний центр країни, заснований в 1603 р. як морську фортецю і торговий центр. Зараз це друге за величиною шведське місто; у нім переважають рівні квартали будівель, оточені приміськими віллами з вільним плануванням. Головна частина — Старе місто, опоясане міським ровом. На центральній площі споруджена статуя Густава Адольфа, розташовані ратуша і банк. В межах Старого міста багато церков, тут же знаходиться і найстаріша будівля — Королівський будинок (в даний час Збройовий двір). Є Великий театр, Народний театр, університет, Гетеборгській музей, заснований в 1861 р., Музей природної історії, Музей мистецтв, ботанічний сад.


 
 

Цікаве

Загрузка...