WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Розвиток етнографічного туризму в північній Європі - Реферат

Розвиток етнографічного туризму в північній Європі - Реферат

Відомий гірськолижний курорт Оре складається з чотирьох селищ — Дувед, Тегефьелль, Оре-бю і Оре-бьорнен. Всі селища сполучені між собою автобусними маршрутами. Оре відповідає всім світовим вимогам до високорівневого гірськолижного курорту. За високі технічні характеристики цей курорт часто називають "Скандінавськими Альпами". Тут неодноразово проводилися етапи кубка світу по гірських лижах. .

У південних районах країни ландшафти різноманітні. У береговій смузі чергуються піщані і галечниє пляжі з скелями. Тут знаходиться найбільше в Європі озеро Венерн. Південь Швеції займають області Ськоне, Халланд і Смоланд. У Ськоне ростуть знамениті ліси буків є численні поля для гри в гольф. Хол-ланд славиться нескінченними піщаними пляжами. Це прекрасне місце для відпочинку у відокремленому будиночку на побережжі або невеликому Готелі в маленьких шведських городках, в яких присутня особлива атмосфера провінційної Швеції. Саме область Смоланд самі шведи вважають справжньою Швецією. Тут розташовано "Королівство Кристала" — 15 селищ, де розвинена склодувна справа. На півдні Швеції знаменитий 16-кілометровий міст зв'язує місто Мальме із столицею Данії Копенгагеном. .

Центром Західної Швеції вважається місто Гетеборг, розташоване на річці Гета. Населення міста складає 500 тис. чоловік. Гетеборг — друге за величиною місто Швеції і її найважливіший порт. У Гетеборге знаходяться резиденція єпископа і університет. Центральна Швеція — це мекка для тих, хто цікавиться шведською культурою.

Центром Західної Швеції вважається місто Гетеборг, розташоване на річці Гета. Населення міста складає 500 тис. чоловік. Гетеборг — друге за величиною місто Швеції і її найважливіший порт. У Гетеборге знаходяться резиденція єпископа і університет. Центральна Швеція — це мекка для тих, хто цікавиться шведською культурою. Даларна — район цієї частини країни, який відомий як центр шведського фольклору. У святкові дні тут можна зустріти одягнених в національні костюми місцевих жителів, а також взяти участь в народних святах. .

Столиця Швеції розташована на побережжі Балтійського моря. Метро в Стокгольмі нагадує галерею мистецтв. У оформленні станцій брали участь десятки художників і скульпторів. У місті практично екологічно чисте навколишнє середовище. Як вже наголошувалося, в Стокгольмі є ряд музеїв, серед яких особливо слід зазначити музей Васа. Це музей королівського корабля, побудованого в XVII в. Корабель був дуже великим на ті часи. Висота його щогл складала 50 м. На нім було встановлено 64 гармати і безліч чудово зроблених скульптурних деталей. Корабель почав своє перше плавання в серпні 1628 р., але був перекинутий шквалом, що раптово налетів, і затонув. У 1961 р. його знайшли і підняли. Судно чудово збереглося. Тепер воно є основним експонатом музею. .

У королівському замку знаходиться невеликий, але дуже відвідуваний музей — Скарбниця, де представлені скарби королівської сім'ї, і зокрема шпага короля Густава Вази і корона шведських королів. Визначними пам'ятками Стокгольма є також розкішний королівський палац, що є великою історичною і художньою цінністю, і ратуша, де встановлений найбільший в Скандинавії орган.

У Балтійському морі розташовано два крупні острови — Еланд і Готланд, що входять до складу Швеції. Острів Еланд знаменитий своїми піщаними пляжами. Тут же, на острові, є достовірно відтворене село часів вікінгів зі всіма атрибутами тієї епохи. Готланд — найкрупніший острів в Балтійському морі. Віс- бю — головне місто острова — оточений середньовічною кріпосною стіною, що збереглася до наших днів, і внесений до Світового списку культурно-історичної спадщини ЮНЕСКО. .

З числа круїзів, які можуть бути запропоновані в Швеції туристам, слід зазначити круїз по каналу Гета, що сполучає Стокгольм і Гетеборг. Туристи побачать фортеці, замки, монастиг рі, дрімучі ліси і багато що інше.

НОРВЕГІЯ. Відпочинок і екскурсійні поїздки по норвезьких фьордам є останнім часом одним з найбільш популярних і модних видів відпочинку у туристів. Норвезькі фьорди — це глибоководні затоки Атлантичного океану, що врізаються в сушу серед прямовисних скель і високих гір із застиглими на вершинах льодовиками і стрімкими водопадами. Фьорди були сформовані льодовиками, які впродовж багатьох льодовикових періодів все глибше і глибше врізалися в тверді скелі. .

Фьорд поблизу Бергена (Норвегія) .

Недавно провідні фахівці в області туризму провели кон-;курс на визначення найпопулярнішого місця в світі. Цей конкурс був проведений найбільшим міжнародним журналом по туризму "National Geographic Traveler*. Серед конкурентів норвезьких фьордов були 115 інших місць, відомих своєю неповторною красою у всьому світі. Проте безумовним переможцем конкурсу стали саме норвезькі фьорди [71]. Для того, щоб оглянути основну визначну пам'ятку Норвегії — фьорди, туристи відправляються в місто Берген. Берген — це Норвегія в мініатюрі, це історія всієї країни, це столиця королівства тролів і живописних фьордов.

1.1 Розвиток етнографічного туризму у Фінляндії

Фінляндія – країна, розташована на самій півночі Європи на межі з Норвегією, Швецією і Росією. Її арктичні пейзажі і краса незайманої дикої природи справляють незабутнє враження на тих, що всіх приїжджають.

Велика частина території покрита тайговими лісами на вершинах плато і в північних районах — тундра. У країні близько 188 тис. озер льодовикового походження, більшість з них знаходиться в центральній частині, званою Oзерным краєм. На заході цей ландшафт доповнює вісь водоймищ Хеменлінна-тампере-віррат, а на сході система озер Саймаа – найбільша за площею в Європі (4,4 тыс.кв.км).

Клімат Фінляндії як не можна краще допомагає заняттям зимовими видами спорту. Фінни жартують, що літо у них "хороше і довге, але дуже сніжне". Зима в Лапландії триває до 200 днів, в південній частині країни – до 135 днів. Лижний сезон починається в жовтні, закінчується в травні, причому пік його доводиться на лютий.

Наиболее популярный в Финляндиивид спорта – лыжные гонки. Получили мировую признательность такие соревнования, как лыжные пробеги "от границы до границы", "Финляндия", "Пиркка", чемпионат мира по гонкам без лыжни. В Финляндии широко распространен и горнолыжный спорт, хотя здесь в основном холмы и сопки. Самая высокая точка – гора Халти(1365 м). Здесь прекрасные условия для фристайла и сноуборда.

Финская зима с обильным снегом и более 100 лыжных центров с прекрасно оборудованными горнолыжными склонами и уникальной сетью равнинных лыжных трасс – гарантия удачного зимнего отпуска.

В декабре—январе дни в Финляндиистановятся короче, и солнце даже в полдень не поднимается высоко над горизонтом. Сероватый день длится 4-5 часов. Но поскольку все кругом покрыто снегом и эффект отражения достаточно силен, света вполне хватает для прогулок.

Північ Фінляндії лежить за Полярним кругом. Взимку тут наступає каамос – таємниче чергування сутінків і повної темноти, яке триває з кінця листопада до середини січня.

В середині квітня на півдні країни день триває 14-15 годин, а в Лапландії в березні-квітні зимовими видами спорту під яскравим сонцем можна займатися протягом 16 годин.

Північне сяйво виникає на небі в арктичних областях. Його фінська назва – ревонтулет – запозичено із стародавньої легенди саамів. У Лапландії при ясному небі воно

спостерігається кожні три ночі з чотирьох.

Скрипучий під ногами сніг, краса Фінляндії, що зачаровує, таємнича екзотика арктичної ночі з фейєрверком, дарованим самою природою, – північним сяйвом!

1.2 Розвиток туризму в Швеції

Стокгольм — столиця королівства Швеція.

Стокгольм є столицею держави, що займає південно-східну частину Скандінавського півострова і територію прилеглих островів Балтійського моря: Еланд і Готланд. Столиця Швеції розташовується в східній частині країни, на берегах протоки Норстрем, яка сполучає озеро Меларен із затокою Балтійського моря Сальтшен, і на прилеглих до цих берегів островах. Всього налічують 14 островів, які займає Стокгольм.

На початку осені і в кінці весни в Стокгольмі наступають білі ночі.

Стокгольм з прилеглими до нього містами утворює єдину агломерацію — Великий Стокгольм. Великий Стокгольм налічує більше 1,6 млн. жителів, що складає приблизно 20% населення Швеції. Безпосередньо у самій столиці проживає близько 700 тис. чоловік. Площа території, на якій розташований Стокгольм, складає 186,4 км2 (з передмістями — 453 км2).


 
 

Цікаве

Загрузка...