WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Розвиток етнографічного туризму в північній Європі - Реферат

Розвиток етнографічного туризму в північній Європі - Реферат

Реферат на тему:

Розвиток етнографічного туризму в північній Європі

План

Вступ

1 Туризм в північній Европі

1.1 Розвиток етнографічного туризму у Фінляндії

1.2 Туризму в Швеції

1.3 Розвиток туризму в Данії

1.4 Туризм в Норвегії

1.5 Розвиток туризму в Ісландії

Висновки

Список використаної літератури

Вступ

У даній роботі зроблена спроба систематизації інформації по туристичному страноведенію по регіонах і кранах, що мають зараз найбільшу рекреаційну привабливість. Регіон скандінавських кран традиційно включає три країни: Фінляндію, Швецію і Норвегію. Окрім них сюди відносять ще Данію і Ісландію, Ці країни крім географічної близькості і північного місцеположення мають і ряд інших загальних рис: спільність історичного розвитку, високий рівень економічного розвитку і добробуту і порівняльне невелике за чисельністю населення.

1 Туризм в північній Європі

Європа залишається в даний час найпопулярнішим місцем відпочинку. Більшість туристів їдуть саме сюди.

ФІНЛЯНДІЯ — "країна тисячі озер" (наслідок льодовикового минулого), не має багатих природних ресурсів, за винятком лісових і водних. Значна частина країни — Лапландія — розташована за Полярним кругом. Береги Фінського і Ботнічеського заток порізані мілководими бухтами з розташованими там островами — шхерами. Не дивлячись на північне місцеположення, клімат тут помірно-континентальний завдяки теплому тече- нію Гольфстрім і безлічі внутрішніх водоймищ. Особливістю природи Фінляндії є камос — полярна ніч. .

Населення Фінляндії складає близько 5 млн. чоловік, тут живуть переважно фінни і шведи, віросповідання — лютеранське..

В період існування шведської держави, куди входила Фінляндія, фіннів розглядали в основному як "гарматне м'ясо". У XIX в. Фінляндія увійшла до складу Російської імперії, що зумовило розквіт фінської національної культури і перенесення столиці із заходу, з міста Туркові, на схід країни, в Хельсінкі. Хельсінкі був заснований в період шведського владицтва з метою витіснити процвітаючий у той час ганзейській місто Таллінн. У 1550 р. король Швеції Гюстав Ваза, що побажав витіснити Таллінн, вирішує заснувати порт лицем до лиця перед містом-суперником. Так виникли Хельсінкі..

Фінляндія стала незалежною державою після Великої Жовтневої соціалістичної революції 1917 р. в Росії. Скориставшись проголошеним В.И. Леніном правом націй на самовизначення, вона зуміла відстояти свій національний суверенітет. У адміністративному відношенні країна розділена на 11 губерній (ляні) і одну автономію — Аландськіє острова. Фінляндія — економічно високорозвинута країна. Високоякісний папір, стільникові телефони фірми "Нокиа", дизельні двигуни, ліфтове устаткування, круїзні лайнери, спортивний інвентар — ось "візитна картка" фінської промисловості.

Не менш важливі для економіки країни і природні ресурси. І це не тільки ліс, що покриває значну частину території Фінляндії.

За даними ЮНЕСКО Фінляндія займає перше місце в світі за якістю грунтових вод. Природні джерела тут настільки чисті, що водопровідну воду можна пити, не фільтруючи і не піддаючи кип'яченню. Останніми роками спостерігається активізація експорту фінської питної води. У цьому Фінляндія має всі шанси повторити успех мобільних телефонів "Нокиа" і товарів целюлозно-паперової промисловості.

Фінляндія має відмінну і цікаву систему освіти. Фінни досягли великих успіхів в розвитку телекомунікацій, технологій переробки лісу. Крім того, вони активно роблять бізнес в північно-західному регіоні Росії. Відповідно, навчання у Фінляндії може стати для дипломанта прологом до успішної кар'єри у відділенні однієї із зарубіжних компаній в Росії. .

По природних і історико-економічних особливостях у Фінляндії можна виділити наступні райони: Південну Фінляндію з центром в місті Хельсінкі; Західну Фінляндію з центром в стародавній столиці країни — Туркові; Центральну Фін- ляндію з крупними центрами Тампере і столицею зимового спорту Лахті. На території Східної Фінляндії розташований найбільший порт країни — Котка. Північ Фінляндії займає Лапландія з центром в місті Рованіємі. Аландськіє острова

— держава в державі, жителі островів завжди славилися хорошими мореплавцями і рибаками.

У Хельсінкі туристам зазвичай пропонується ряд екскурсій: мости і канали Хельсінкі, морська прогулянка з вечерею, екскурсія в Коткові. Проводиться лососевий ярмарок і змагання по Лову лосося на блешню. У Котку організовується парусна регата Котка — Верді (Естонія) і інші змагання парусників. Туристам пропонуються також морські прогулянки. Одній з відомих визначних пам'яток Туркові, стародавньої столиці Фінляндії, є Кафедральний собор — головний храм лютеранської віри і національна святиня Фінляндії. Він вважається цінним архітектурним пам'ятником країни. Собор — не тільки музей, це місце богослужіння прихожан, зокрема шведськоязичного населення міста. Собору вже більше 700 років. Його почали будувати в XIII в., коли Туркові став найважливішим торговим центром країни. Будівництво собору було завершене до 1300 р. .

Одним з красивих місць країни вважається Центральна Фінляндія. Це озерний край. Так, в місті Куопіо, розташованому на березі озера Каллавеси, туристам пропонується величезний вибір водних прогулянок. Щодня з порту відправляються невеликі судна і водні автобуси. "Лад спочатку сауну, а вже потім будинок" — відома фінська приказка. Сауна — невід'ємна частина фінського способу життя. Стриманість, повільність, серйозність, мовчазність, точність — особливості поведінки фіннів. Лижні походи, рибалка, хокей — секрети фінського довголіття.

Віза є дозволом для в'їзду в країну. Безвізовий в'їзд до Фінляндії дозволений тільки для громадян північних країн (Данія, Ісландія, Швеція, Норвегія), а також для громадян Європейського Союзу. ШВЕЦІЯ — країна, що займає велику частину Скандінавського півострова. Скандінавські гори — гори старої складчастості, багаті рудними корисними копалини. Шведська сталь, виготовлена з місцевого залізняку, вважається однією з кращих в світі. У Південній Швеції багато озер. Тут розташовано найбільше озеро Європи — озеро Венерна, на крайньому півдні родюча піднесеність, житниця — область Смоланд. .

Швеція — переважно однонаціональна країна з населенням близько 9 млн. чоловік, більше 90% жителів — шведи. Помірно-континентальний клімат Швеції — наслідок дії. двох чинників: притоки теплих вологих повітряних мас з Атлантики і проникнення холодного повітря з Арктики.

Швеція — конституційна монархія. Традиційно щороку король Швеції вручає почесні Нобелівські премії п'яти найвидатнішим ученим і громадським діячам миру. У срстав країни входять 24 лена (губернії). Столиця країни — Стокгольм — порт на Балтійському морі. Він дуже красивий, в нім багато визначних пам'яток і музеїв — національний, етнографічний на відкритому повітрі, північний сад "Міллеса", Музей Васа і Сокравіщніца. .

Швеція, що колись домінувала в Північній Європі, не бере участь у війнах ось вже майже 190 років, зберігаючи політичний нейтралітет. Швеція має високорозвинуту економіку і високий рівень життя населення. Основу економіки складають деревообробка, целюлозно-паперова промисловість, металургія, гідроенергетика, машинобудування.

Швеція є експортером музики. Популярність музичної Швеції приніс ансамбль "АББА". Дитяча письменниця А. Ліндгрен, а точніше, її герої (Малюк і Карлсон) знайомі мільйонам дітей. Швецію називають "країною професорів, що спізнюються". Річ у тому, що за старою шведською традицією викладач має право спізнюватися на заняття рівно на чверть години. А заняття в шведських університетах починаються в дев'ять ранки. Якщо професор затримується на більший час, то заняття відміняється. Не було випадку, щоб хто-небудь з викладачів нехтував своїм традиційним історичним правом на запізнення.

У плані порайонних відмінностей в Швеції можна відзначити три крупні міста — Стокгольм, Гетеборг і Мальме. Стокгольм називають "містом на воді", Мальме на півдні Швеції — "місто парків", Гетеборг — на західному побережжі — найбільший порт країни. На півночі Швеції розташовані численні довгасті озера, багаті рибою. По гірських річках сплавляються колоди і тут же розташовані численні ГЕС. .

У північних районах Швеції в літній час сонця не опускається за горизонт. Тут нерідко можна зустріти цеиє стада лосів і оленів, що пасуться недалеко від жител місцевих жителів. .


 
 

Цікаве

Загрузка...