WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Стан розвитку туризму в національних парках країн Африки - Реферат

Стан розвитку туризму в національних парках країн Африки - Реферат

Національний парк Молі (Гана)

Національний парк Молі, розташований в Північній області африканської держави Гана Заповідник в Молі, площею 4 840 квадратних кілометрів, був заснований в 1971 році. На його території мешкає 93 види ссавців, 9 видів земноводних і 33 види плазунів. Тут можна зустріти левів, леопардів, плямистих гієн, африканських цивет, слонів, бонго, африканських буйволів, бородавочников, водяних козлів, дукеров, генетт, бубалов, мангустов, павіанів і інші види мавп, кінських антилоп, дикобразів, крокодилів і змій, зокрема пітонів. Крім того, в паренні мешкає більше 300 видів птахів. Серед достатку рослин в національному парку Молі зустрічаються красиві акації і дерева ши, або масляні дерева.

Національний парк Кіліманджаро

Національний парк Кіліманджаро був заснований в 1973 році і зараз займає 756 кв. км. Підніжжя гори знаходиться на висоті 1829 м над рівнем морить, а пік Кибо - на висоті 5895 м. При такій висоті Кіліманджаро є найвищою африканською горою і найвищою вершиной в світі, по якій можна погуляти. Діаметр підстави складає цілих 60 кілометрів. Національний парк Кіліманджаро був включений в Список усесвітньої спадщини в 1987 р.

Гора Кіліманджаро - найвища одиночна гора в світі. Гора Кіліманджаро утворилася в результаті серії вулканічних рухів. В результаті вулканічної активності утворилися три піки - Шира, Кибо і Мавензі. Хоча Кіліманджаро є сплячим вулканом, він не є вимерлим вулканом. Іншими словами, іноді можна чути загрозливий шум і спостерігати викиди газів з отворів кратера.

Вперше історія згадує про Кіліманджаро до II в н.е. На географічній карті Птолемея (Птолемей - правитель Єгипту) можна побачити ці гори. Проте, європейці не відносилися серйозно до цих згадок аж до 17 століття, коли на власні очі побачили "льодовики в серце Африки".

Тваринний світ національного парку Кіліманджаро невимовно багатий: на північному схилі тут водяться леви, слони, носороги, леопарди, буйволи і антилопи канна, а на південному - мавпи: африканські лемури, толстотели, дамани, дукери. Птахи не поступаються тваринним в своєму різноманітті і достатку: птахи-носороги, саричи, ягнятники-бородані, вінценосні орли, а також безліч невеликих пернатих. Своєю різноманітністю вражає також мир комах.

Національний парк Дзанга-ндоки

Цей парк розташований в 480 кілометрах від Бангі, столиці Центральноафриканської Республіки, в найпівденнішій точці— між Камеруном і Республікою Конго. Дорога до національного парку займає близько 11 годин і пролягає по вузькій дорозі. Місцями чагарники бамбука тягнуться прямо уздовж дороги. У Нгото треба переправитися через річку на поромі. Цей пором дуже незвичайний — в нім немає мотора, а пересувається він виключно за рахунок сили течії. Пором утримується завдяки шківу, який ковзає по величезному канату, і декільком молодим помічникам залишається лише злегка направляти цей незвичайний пором.

Национальный парк Дзанга-Ндоки является научным центром, который имеют важное мировое значение. К сожалению, отсутствие политической стабильности в этом регионе делает посещение национального парка для туристов довольно рискованным занятием.

Вулканічний національний парк Руанди. Volcano National Park

Національний парк вулканів є однією з найвідоміших визначних пам'яток Руанди. Територія національного парку вулканів в даний час граничить із землями національного парку Вірунга на північному сході Демократичної Республіки Конго, а також декількома іншими природоохоронними територіями. Кілька років тому Демократична Республіка Конго, Руанда і Уганда виступили з ініціативою про створення трансграничного біосферного заповідника, в який повинен був увійти і Національний парк вулканів. Об'єднання декількох природоохоронних територій в прикордонній зоні декількох держав дозволить їм узяти під охорону багату біологічну різноманітність прикордонних територій, які є місцем існування людиноподібних приматів, зокрема, гірських горил.

Територія національного парку складає 130 кв.км. Парк розташований на висоті від 2,400 м – 4,507 м над рівнем морить. Середньорічна температура повітря +9.6 °C.

Національний парк вулканів розташований на межі Руанди із Заїром, де вже багато років йде партизанська війна. Активних бойових дій останніми роками не спостерігається, але міни в лісах зустрічаються досить часто. Туристів міни особливо не лякають, проте заподіюють істотну шкоду гірським горилам - головним "мешканцям" парка. Тут живуть рідкісні чорні гірські горили, яких налічується всього 650 особин в світі і близько 300 з них знаходяться тут, в Руанді (На жаль, різні джерела надають різні відомості про популяцію горил в паренні). Цей національний парк і самі його мешканці сталі відомі після досліджень сім'ї Адамсов і голлівудської картини "Горили в тумані", що вийшла на екрани в 1988 році. Фільм знімався по роботі знаменитого американського зоолога Фосси, що тринадцять років вивчав тваринний світ Вірунги.Національний парк вулканів в Руанді є відомим центром екологічного туризму. Треба відзначити, що туристичний бізнес тут організований досить не погано (за центрально-африканськими мірками :) ). Організовані походи в парк для відвідин груп гірських горил. У сухий сезон в паренні можна забратися на вулкани гірського ланцюга, звідки відкриваються прекрасні види.

Національний парк імені Крюгера

Місцеположення і історія створення національного парку Крюгер

Національний імені Крюгера найбільший природний резерват в Південно-африканському регіоні. За розміром він зіставимо з територією Ізраїлю і Уельсу. Його площа складає 20000 кв.км. Парк тягнеться на 350 км. з півночі на південь і на 60 км. зі сходу на захід по межі з Мозамбіком, між річками Крокодилової і Лімпопо. Крім того парк Крюгера, перетинають чотири крупні річки, які ділять його на умовні частини. Національний парк Крюгера створений в 1898 як заповідник за ініціативою президента Трансвааля П. Крюгера. Статус національного парку заповідник отримав в 1926 році. Національний парк Крюгера внесений до Списку усесвітньої природної і культурної спадщини ЮНЕСКО.

Національний парк Крюгера є неперевершеним по представленому тут різноманіттю тваринного і рослинного світу. У північній частині парка найвища в світі концентрація диких тварин. У паренні мешкають: слон, бегемот, білий носоріг, жирафа, 17 видів антилоп, лев, леопард, крокодили і інші тварини.

Туризм в національному парку Крюгера

У паренні приділяється гідна увага екологічному туризму, а також упроваджуються новітні розробки в області охорони навколишнього середовища. Для туристів в паренні імені Крюгера обладнано декілька таборів для тимчасового житла. Кожен табір для відпочинку розташовується в території, характерній для проживання певної групи тварин і птахів.

Висновки

Південна Африка – магічне поєднання слів для мандрівника з середніх широт. Уява малює картини Південно-африканського сафарі: прайди левів, скупчення слонів на водопої, величезні стада зебр і антилопи гну, що перетинають простору пустелі Калахарі, гепардів, що мчать по просторах савани, гієн і грифів, присутніх на бенкет у трупа загиблої тварини або залишках чиєїсь здобичі. Тобто все те, що ми чудово знаємо з книг і телепередач, присвячених Африці. І, звичайно ж, кожен мандрівник мріє відвідати національний парк Крюгера, місце, відоме як рай для диких тварин.

Список використаної літератури

  1. Мартин Маистерх – журнал "GEO"

  2. Елена Крейцберг-Мухина Узбекское Зоологическое Общество

  3. Журнал „Мир в стиле ХХ века"


 
 

Цікаве

Загрузка...