WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Стан розвитку туризму в національних парках країн Африки - Реферат

Стан розвитку туризму в національних парках країн Африки - Реферат

[Елена Крейцберг-Мухина Узбекское Зоологическое Общество]

2. Національні парки країн Африки

Національний парк Найробі (Nairobi National Park)

Всього у семи кілометрах від столиці Кенії розташована маленька савана з високою травою і рідкісними розкидистими деревами - національний парк Найробі, загальною площею всього 117 кв. км. Відкритий був цей парк раніше багатьох подібних парків Кенії, в 1946 році. Це один з небагатьох парків в світі, де одночасно можна насолоджуватися красою майже незайманої дикої природи і не втрачати із виду силует великого міста.

Тваринний і рослинний світ національного парку Найробі настільки різноманітний, що можна подумати, що знаходишся в серці дикої Африки, а не на околиці багатомільйонного міста. У паренні можна побачити левів, носорогів, гепардів, антилоп, жирафів, газелей. Там же протікає річка Athi, у водах якої водяться крокодили і бегемоти, а в прибережних лісах – птахи і мавпи. У національному парку Найробі зареєстровано близько 400 різних видів птахів. Одна з особливостей парка – велика кількість носорогів, що мешкають в нім, близько 50 особин. Тут, на відміну від інших парків і заповідників, практично завжди можна побачити чорного носорога в його природному місці існування. Хоча спочатку Найробі був одним з пунктів міграції слонів, в даний час, із-за того, що браконьєрить і зростання навколишнього населення, слони в паренні - велика рідкість. У національному парку є також притулок-лікарня для поранених і хворих тварин.

Національний парк Вірунга

Вірунга - один з найстаріших національних парків Африки. Він знаходиться на північному сході Демократичної Республіки Конго. Впродовж 300 кілометрів межа парку співпадає з державними кордонами Руанди і Уганди. Роком офіційного народження парка Вірунга вважається 1929 рік. Тоді він був названий національний парк Альберт і Киву. У 1969 році з єдиного природоохоронного об'єкту Альберт і Киву був виділений окремий національний парк Вірунга. В даний час територія парку граничить із землями національного парку Рузвензорі в Уганді і національного парку вулканів в Руанді. Кілька років тому Демократична Республіка Конго, Руанда і Уганда виступили з ініціативою про створення трансграничного біосферного заповідника в прикордонній території, в який повинен був увійти і Національний парк Вірунга.

Площа національного парку Вірунга 790 тыс.га. Ландшафти на території національного парку дуже різноманітні. Тут можна зустріти трав'янисті і деревні савани, низькорослі постійно вологі ліси, бамбукові чагарники, болота, луги, льодовики, снежникі і общирниє лавові плато.

Територія парку витягнута з півночі на південь і складається з трьох різних частин. Північна частина включає гори Рувензорі і долину Семліки, в центрі розташовані озеро Едуард і рівнини Рвінді, Рутшуру і Ішаша. Південна частина - лавові плато Ньямлагира і Ньярагонго, а також частина вулканічного масиву Вірунга.

Заповідник Лепеха і Тенере.

Заповідник Лепеха і Тенере - найбільша територія, що охороняється, в Африці

Природний резерват Лепеха і Тенере розташована на південній межі пустелі Цукру. Його площа 77000 кв.км. Заповідник був заснований в 1988 році. Відразу ж близько 15% його території було виділено під спеціальний резерват із строгим режимом охорони для захисту антилоп аддакс. У 1991 році резерват увійшов до списку Об'єктів усесвітньої природної і культурної спадщини ЮНЕСКО.

На плато Лепеха багато цікавих геологічних пам'ятників. І плато, і гірські масиви розчленовані глибокими долинами. Проте тут течуть лише тимчасові водотоки, які оживають лише на короткий час після дощів. Клімат заповідника звичайний для Центральної Сахари: дуже жаркий і посушливий. Ніде на території заповідника за рік не випадає більше 100 мм опадів.

Національний парк Серенгеті.

Національних парк Серенгеті, розташований в районі Великого Африканського Розлому. Він входить в список відомих національних парків миру. Національний парк Серенгеті - це нізкотравниє горбисті долини площею 30 000 квадратних кілометрів на території Танзанії і Кенії. Їх покриває соковита трава, яка чудово росте на родючому грунті вулканічного походження. Серенгеті - рай для тварин, що захоплює всіх. Історія створення національного парку Серенгеті

Танзанія відома своїми національними пареннями. Мабуть, найзнаменитішим з них є національний парк Серенгеті. "Сеpенегети" на мові масай означає "нескінченні рівнини". Вперше про ці місця європейці дізналися лише в 1913 році. На жаль, як і всі території британських колоній в Східній Африці, рівнини Серенгеті швидко стали місцем масового паломництва мисливців з Європи. У 1929 році частина рівнин Серенгеті була оголошена охотнічьм заповідником. У 1940 році рівнини стали територією, що охоронялася. Проте, із-за матеріальних труднощів рівнини Серенгеті залишалися територією, що охоронялася, лише на папері. У 1951 році території був привласнений статус національного парку. Проте, міжнародний статус парк отримав тільки в 1981 році. Тоді ж він був визнаний пам'ятником усесвітньої природної і культурної спадщини ЮНЕСКО.

Найбільша в світі зграя левів, або, як її називають зоологи - левовий прайд, була виявлена на території всесвітньо відомого національного парку Серенгеті в 2005 році. Прайд складається з 41 лева. Верховодять їм три дорослих самця, кожному з яких - по 10 років. У зграю також входять вісім 4-річних левів і 9 молоденьких "принцес", яким виповнилося по два роки. Ще в прайде живуть 13 львят у віці від 4 місяців до року і формально примикають вісім молодих левів - молочні брати юних левів. Вони іноді беруть участь в загальному полюванні прайда, але основний час тримаються віддалік. Про це їм недвозначно дають знати їх "сестрички", які не терплять поряд з собою конкуренції "братиків". Ніде в Африці раніше не було такої великої зграї, як ця, названа "прайд Серонери". Звичайні прайди - це 15-20 левів.

Національний парк Ішкель

Національний парк Ішкель розташований на самій півночі Африканського континенту. Він знаходиться в безпосередній близькості від обжитих районів Тунісу. Основна причина створення національного парку в цьому районі - величезне значення водний-болотяних угідь цієї місцевості для перелітних і водоплавних птахів.

Історія створення національного парку Ішкель

Перші згадки про природоохоронний статус Ішкеля відносяться до 13 століття, коли правляча тоді в Арабському халіфаті династія Хафсидов заборонила в окресностях озера полювання. Статус, що охороняється, в сучасному розумінні Ішкель придбав в 1891 році. Національний парк в сучасних межах був заснований в 1980 році. Тоді ж парк був внесений до Списку об'єктів усесвітньої природної і культурної спадщини ЮНЕСКО.Животный мир национального парка Ишкель.

Завдяки різноманітності території парка його тваринний світ дуже багатий. У озері мешкає не мало риби: угрь, кефаль, лаврак, барбус та інші. Достаток їжі привертає сюди водоплавних птахів. Багато хто з них прилітає сюди на зимівлю, але деякі просто зупиняються тут під час перельоту на південь. На території національного парку Ішкель мешкають також і ссавці. У озері зустрічається видра. Обширні популяції диких кабанів і генетт. Є також невеликі популяції дикобразів і мангустов. Також мешкає індійський буйвол, який очевидно був завезений сюди людиною.

Національний парк Масаї Мара

Національний парк Масаї Мара - це північна (кенійська) частина рівнини Серенгеті площею в 1510 кв. км., розташована на висоті 1650 м. Клімат тут м'який і теплий, а пейзажі захоплюють дух. Національний Парк Масаї Мара вважається найгустішою населеною різними популяціями парком в світі. По богатсву флори і фауни з ним можуть порівнятися тільки національні парення Серенгеті і Нгоронгоро. Ландшафт в заповіднику здебільшого рівнинний.

Фауна національного парку Масаї Мара

Одне з найнеповторніших видовищ це міграція сотень тисяч антилоп гну, газелей і зебр з Серенгеті. Величезні стада диких тварин гну, зебр, газелей і масайськіх жирафів - звичайне явище в цьому парку. Міграція з Серенгеті починається в січні і закінчується в липні-серпні в Масаї Мара, як тільки там встановлюється суха погода. Трава, що виросла після весняних дощів, привертає стада антилоп гну і зебр, які непереривнимі потоками переходять з Танзанії. Сьедая одне пасовище за іншим, поступово вони роблять круг і повертаються в Серенгеті. Зворотна міграція починається в жовтні. Маасаї Мара - батьківщина чорногривого лева. Але головне, чим славиться Масаї Мара - це "велика п'ятірка", в яку входять буйвол, лев, слон, жираф, носоріг. По території національного парку Масаї Мара протікають дві річки: Мара і Талек. Широка горбиста рівнина савани і лісиста місцевість з переважанням акацій розділяється прибережними лісами, що тягнуться уздовж цих річок. Мара і Талек забезпечують їжею і водою представників тваринного світу. Річки круглий рік повноводні. У них Ви можете легко відмітити крокодилів і гіпопотамів.


 
 

Цікаве

Загрузка...