WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Туристична галузь Угорщини - Реферат

Туристична галузь Угорщини - Реферат

іншого боку, це повне життя місце відпочинку, де щоліта багато тисяч гостей насолоджуються приємною водою озера Балатон, прекрасним краєвидом та відмінними винами.
Метою недалекої екскурсії варто зробити півострів Тігань з його чудовою панорамою. Тут знаходиться засноване 1000 років тому абатство, багато музеїв та вернісажів. Поромом можна переправитися на другий берег Балатону, де на відвідувачів чекає так само багато цікавого. Серед туристичних принад виокремимо Сантод-Кьорьошгедьский музей під відкритим небом, де можна ознайомитися з сільським життям давніх часів.
Егер.
За 120 км від Будапешту розташоване одне з найкрасивіших міст Угорщини - Еґер - місто пам'яток середньовіччя та барокко. Тут знаходиться один з найбільших замків країни, який довгий час чинив опір турецьким завойовникам в 1552-у році, і тільки через багато років ворогам вдалося його взяти. Турки на вже відомих у той час джерелах побудували лазні, з котрих одна, трохи змінивши вигляд, діє і донині. Злегка радіоактивна, кальцієво- магнієво- гідрокарбонатна мінеральна вода успішно використовується при лікуванні хронічних захворювань органів руху та реабілітації після ортопедичних операцій.
В місті можна оглянути багато цікавого, насамперед - замок, але неодмінно слід відвідати і пишні церкви у стилі барокко, Базиліку, будинок вищої школи, пам'ятки турецьких часів, наприклад, мінарет. Еґер є одним з найвідоміших центрів угорського винарства. Серед багатьох видатних вин окреме місце посідає всесвітньо відоме червоне вино "Еґрі Біковир". Багато різноманітних екскурсійних маршрутів пропонують вам у прекрасних горах Бюкк, що височіють на схід від міста [4, с.24].
Гайдусобосло.
У 1925-у році під час пошуків нафти із свердловини здійнявся фонтан йодо-бромної солоної термальної води, яка змінила життя містечка. Хоча першу купальню збудували ще в ті роки, бурхливий розвиток курорту розпочався всього 40 років тому. Курорт розширювався, модернізувався, все більше будувалося готелів, пансіонів, багато з яких зараз мають власний басейн та лікувальну частину.
Винятково ефективну мінеральну воду застосовують у формі ванн для лікування захворювань органів руху та гінекологічних захворювань, а внутрішньо - при лікуванні органів травлення.
Гайдусобосло ще привабливіший тим, що недалеко знаходиться відомий Гортобадьський степ - пустище, який є одним найвідоміших туристичних принад Угорщини.
Неподалік розташоване найбільше місто Східної Угорщини Дебрецен, який є культурним центром регіону.
Мезьокьовежд-Жоріфюрдьо.
Біля Мезьокьовежду, відомого в Європі народним мистецтвом та вбранням, за 140 км від Будапешту, знаходиться Жоріфюрдьо.
Місцеву сірчано-йодну термальну воду використовують для лікування органів руху. Тут діє і обласна реабілітаційна лікарня.
Курорт пропонує також багато можливостей для відпочинку та розваги, особливою популярністю користується басейн з величезними штучними хвилями.
Дебрецен.
За 230 км на схід від Будапешту розташований Дебрецен, який є науковим, мистецьким та релігійним центром. Це місто часто називають "Кальвіністським Римом", оскільки тут знаходиться центр угорської реформатської церкви. Величезний лазневий комплекс розташовано у мальовничій частині міста, в парку під назвою Нодьердьо. Воду, що містить хлорид, йодид, бромід та гідрокарбонати, використовують для лікування органів руху. Сучасному терапевтичному центру щойно виповнилося 10 років, і з цієї нагоди збудували та влітку 1998 року здали в експлуатацію чотиризірковий готель, що відповідає найвищим вимогам.
Дюла.
Дюла знаходиться у південно-східній частині Вeликого Алфьолду на березі ріки Білиe E ьорьош. Лужну воду, яку видобувають з-під землі бурінням, постачають у криті та відкриті басейни Замкової лазні, розташованої у величезному віковічному парку. Ваннами тут лікують хронічні захворювання органів руху, внутрішньо призначають при катаральних шлунково-кишкових захворюваннях.
Окраса міста - єдиний в Угорщині рівнинний замок, де влітку проводять театральні фестивалі. У Дюлі народилося багато відомих митців, серед них композитор, автор гімну Угорщини Ференц Еркел, звідси походить сім' я відомого німецького художника Албрехта Дюрера [3].
ВИСНОВКИ
Десятки тисяч любителів театрального і музичного мистецтва приїжджають кожного року в Угорщину для того щоб відвідати численні фестивалі, найвідомішим з яких є "Будапештська весна", Сегедський і Будапештський літні театральні фестивалі и концерти музики Бетховена в старовинному парку міста Матонвашар, де бував великий композитор. В їх програмах приймають участь кращі угорські артисти і музики, а також зірки світового мистецтва. Гості в Угорщину приїжджають не тільки з метою відпочинку. В останній час в країні багато робиться для розвитку так званого ділового туризму, коли іноземці приїжджають для того щоб приймати участь у різноманітних конгресах, семінарах, виставках, зустрічах ділових людей. Очікується, що інтерес до цього виду туризму буде зростати. Угорщину вже сьогодні вважають однією з ведучих у світі в сфері ділового туризму. Цьому допомагає інфраструктура що постійно розвивається. До послуг гостей не тільки елегантні готелі і конференц-зали, але й невеликі замки і сімейні пансіони, котрі забезпечують всі можливості для проведення різних зустрічей в ідеальних умовах.
Лікувальні води не є чудодійними, при деяких недугах їх застосування не дає результатів, а в окремих випадках навіть протипоказане. Потрібно знати і те, що декілька сеансів ванн є дуже хорошим відпочинком, розвагою, але при серйозніших скаргах поліпшення можна очікувати тільки після двох-трьох тижнів лікування. Однак, це не означає, що на курорт варто їхати лише на довгий термін. Навіть коротке перебування на курортах запобігає розвитку хвороб, має превентивні функції. Це найбільш властиво для Будапешту, де навіть під час короткого ділового візиту можна знайти трохи часу на приємну купіль чи масаж. Багато готелів Будапешту має власні термальнібасейни та лікувальні потужності, не важко дістатися й до інших лазень столиці.
Лікувальні води Угорщини використовують переважно для прийому ванн, але є декілька дуже ефективних вод, які застосовують внутрішньо.
Лікувальною водою є така мінеральна вода, придатність якої для лікування незаперечно доведена, підтверджена кількарічними медичними експериментами. Видання дозволу на назву мінеральної води - прерогатива Міністерства охорони здоров'я Угорщини.
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
1. Ваганенко Л. Е. Організація туристської роботи // Збірник тез республіканської науково-практичної конференції. - Київ, 2000.
2. Гуляєв В. Г. Організація транспортних перевезень. - М., 2000.
3. Інтернет ресурси: www.ugor.kiev.ua.
4. Казкові води Угорщини. Лікування та туризм. Довідник для туриста. - Ужгород, 2001.
5. Любіцева О.О. Методика розробки турів. - К., 2003.
6. Макарчик С.П. Зовнішній туризм в Україні. - К., 2001.
7. Мацала В.Ц. Рекреаційно-туристичний комплекс України. - Л., 1997.
8. Піскун А.С. Стратегія розвитку туристичної індустрії та громадського харчування. - К., 2000.
9. Сенін В.С. Організація міжнародного туризму. - М., 2000.
10. Туристична Угорщина. Довідник. - Ужгород, 2005.
Додаток 1. Мапа Угорщини

 
 

Цікаве

Загрузка...