WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Туристична галузь Угорщини - Реферат

Туристична галузь Угорщини - Реферат

Альп, за 7 км від міста Шопрон, за 75 км від Відню, на березі озера Фертьо. Його джерела відомі вже від римської епохи. Тутешня лазня від 1500-их років була власністю м. Шопрон; цікаво зазначити й те, що це була перша платна лазня в Угорщині. Лужні гідрокарбонатно-хлоридно-сірчані джерела, що виходять тут на поверхню, допомагають при хронічних захворюваннях органів руху, а внутрішнє вживання цієї води показано при катаральному запаленні шлунково-кишкового тракту. Мінеральну воду з місцевих джерел, розлиту у пляшки, можна придбати в торговельній мережі.
Цей маленький, але дуже приємний курорт був сильно пошкоджений під час другої світової війни. Відбудували його тільки в 1975-у році.
Знаменитістю Балфу є збудована у ХІV столітті церква та так звана купальна каплиця, на унікальній фресці якої зображено Христа в купелі.
Балф знаходиться поблизу одного з найчарівніших куточків Угорщини - міста Шопрон, замку Естергазі, який називають угорським Версалем, та відомої фертьо-ракошської каменярні.
Бюк.
Тридцять років тому під час пробних бурінь замість нафти з-під землі гейзерним фонтаном вирвалася на поверхню 58-градусна термальна вода, і невеличкий населений пункт Бюк, разом з усім околом, ніби прокинувся зі сну і почав бурхливо розвиватися. Тут виріс курорт, який щоденно може приймати кілька тисяч гостей, одна за одною з'явилися дачі та готелі.
Особливістю курорту є рекреаційний парк, відкритий у 1997-у році, здатний задовольнити найвищі вимоги.
Бюк на сьогодні є тим курортом Угорщини, який розвивається найдинамічніше. Він радо приймає і хворих, які прагнуть одужання, і молодь, яка бажає відпочити та порозважатися. Цей курорт знаходиться поблизу Австрії (25км), тож більша половина гостей приїздить звідти.
Тут знаходиться найбільший не тільки в Угорщині, але і в Середній Європі майданчик для гольфу.
Місцевість коло Бюку пропонує численні екскурсійні маршрути, а саме відвідання середньовічних міст Шопрон та Кьосеґ, огляд пам'яток римської епохи в Сомбатгеї та багато іншого.
Шарвар.
На однаковій відстані - 120 км - від Відню і Грацу знаходиться невеличке містечко, яке було володінням однієї з найвідоміших дворянських сімей - Надошді. Величезний арборетум - заповідний декоративний парк, що належав колись до замку, зараз безпосередньо зв'язаний з курортним готелем, якому ледь виповнилося 10 років. Тут лікують не тільки захворювання органів руху, але і хронічні катаральні захворювання дихальних шляхів та гінекологічні хвороби.
Шарварський Кристал, який отримують шляхом випаровування вoди одного з джерел, відомий у цілому світі. Його розчиняють у воді для прийому ванн, а також для інгаляцій при захворюванні дихальних шляхів. Від Шарвару легко дістатися до навколишніх міст Шопрон, Кьосеґ, Сомбатгей, а також до найбільшого озера Середньої Європи - Балатону. Біля міста протікає ріка Раба, що є раєм для любителів водного туризму.
Гевіз.
Гевіз, який є найбільшим та найвідомішим курортом Угорщини, знаходиться в просторій долині за 6 км від Кестгею, у північно-західному куточку озера Балатон. Хоча під час розкопок останніх часів знайшли безперечні докази того, що вже в римську епоху тут були лазні, перші письмові згадки про Гевіз з' явилися у XIV столітті. Бурхливий розвиток поселення почався в другій половині XVIII століття. Гевіз зробило знаменитим термальне озеро площею 4,7 гектарів, глибиною 36 метрів - єдине таке озеро в світі. Влітку температура води становить 33-34 градуси, та і найсуворіша зима не охолоджує її нижче 26 градусів. Притік води такий величезний, що за 28-30 годин здійснюється повний водообмін. Тепла вода, що б' є струменем із джерела, на поверхні помалу циркулює за стрілкою годинника. Завдяки цьому постійному перемішуванню температура води на поверхні однакова у будь-якій точці озера. Вода з озера каналом стікає в озеро Балатон. Один з найвідоміших лікувальних факторів Гевізу - радіоактивний намул на дні озера.
Хімічний склад води в озері та термальних колодязях ідентичний, лужно-гідрокарбонатний, сірчаний і помірно радіоактивний.
Як лікувальна вода, так і грязі придатні для лікування хронічних дегенеративних захворювань органів руху, післятравмових станів, подагри, хвороби Бехтєрева.
Крім Ревматичної Лікарні Св. Андрія, багато готелів, пансіонів, приватних будинків чекають бажаючих одужати чи відпочити (близько 10000 місць). Гевіз є улюбленим курортом у всі пори року. Близькість Кестгею та Балатону пропонує багато культурних та спортивних можливостей. Обов'язково слід відвідати один з найкрасивіших бароккових палаців Угорщини - Палац Фештетич, відомий також прекрасною бібліотекою Гелікон [3].
Залакарош.
Приблизно за 30 кілометрів від Балатону та Гевізу кілька десятиліть тому під час пошуків нафти на поверхню вибив фонтан термальної води з високою концентрацією розчинених мінералів - йоду, брому, фтору. Температура води сягає 85 та 99 градусів за Цельсієм.
В центральному корпусі лікувальної лазні "Граніт" вам запропонують всі види лікування. Крім критих басейнів, в парку лазні діють відкриті басейни. Залакарош відвідують в пeршу чергу ті, хто бажає підлікувати органи руху, але ефективно лікують тут і хронічні гінекологічні запалення. Щодо екскурсійних програм, то варто відвідати Малий Балатон з його неповторно цікавим пташиним світом. Ця територія є заповідною зоною. Машиною за кілька хвилин можна дістатися в резерват буйволів.
Гаркань.
Гаркань знаходиться у південно-західній частині Угорщини, поблизу кордону з Хорватією, за 26 км від культурного центру та університетського міста Печ.
Місцеву воду, найбагатшу в Угорщині на сірку, виявили випадково. Під час проведення каналізації з-під землі вибило джерело, і в робітників, які працювали, стоячи по коліна у воді, через кілька тижнів минули болі в ногах. Маленьке гостинне поселення має величезний туристичний обіг. Гарканьська вода, крім лікування недуг органів руху, сприятлива у лікуванні гінекологічних проблем та захворювань шкіри. Ревматологічна лікарня приймає важкохворих, а інші розміщуються в готелях і користуються всіма можливостями лікування та відпочинку, які пропонує Бальнеологічне Акціонерне Товариство. Гаркань знаходиться у знаменитому виноробному регіоні Віллань-Шіклош, тож мало-хто поїде звідси, не відвідавши відмінних червоних вин.Варто відвідати і знаменитий шіклоський замок.
Балатонфюред.
Місто розташоване на північному березі озера Балатон, поблизу мальовничого півострову Тігань. Відстань від Будапешту 130 км. Це одне з найдавніших міст-курортів Угорщини, що вже наприкінці минулого століття мало постійний театр. Балатонфюред знаменитий своєю водою, один літр якої містить 1100 - 1400 мг розчиненої вуглекислоти. Нею лікують шлунково-кишкові захворювання, а у формі ванн використовують для поліпшення периферичної кровообігу, знімаючи таким чином навантаження з серця. Балатонфюред називають "Меккою" хворих на серце, тож їдуть сюди паломники з усього світу. Тут діє Державна Кардіологічна Лікарня з найсучаснішими діагностичними та терапевтичними можливостями. Головний профіль - лікування післяінфарктних та післяоперативних хворих, а також підготовка до операції. Не бажано лікуватися тут хворим на гіпертрофію щитовидної залози та серцеву декомпенсацією .
Лікування - це одна "професія" міста. З

 
 

Цікаве

Загрузка...