WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Туристична галузь Угорщини - Реферат

Туристична галузь Угорщини - Реферат

ванн. На озері створені прекрасні умови для любителів вітрильного спорту, веслування, риболовлі. Взимку гості можуть покататися на ковзанах на балатонському льоду, фінських санях і буєрах.
Угорці завжди славились як прекрасні вершники. Кінний спорт популярний в країні до цього часу. Щорічно в різних куточках Угорщини, від Хортобаді до Бугаца і Надьважоні, проводяться кінні ігри. До програми цих свят включаються спортивні перегони та національні кінні - ігри, а також символічні бої між угорськими та турецькими вершниками й рицарські турніри.
До речі, лише у Хортобаді, в знаменитій угорській "пусті", автобус з туристами може бути зупинений ватагою яскраво вбраних, розбійників - "бетьярів", котрі після символічного пограбування запрошують гостей до найближчої корчми.
Туристи, яким більше до вподоби спокійний відпочинок, доповнять свої враження побаченим на "Карнавалі квітів", який щорічно проводиться в столиці Алфйольда Дебреці, багатому пам'ятками старовини й архітектури. Міста східної Угорщини взагалі славляться своїми історичними пам'ятками, культурними традиціями, справжньою угорською кухнею, а також фруктовими садами, що оточують їх. Так Нірбатор відомий своїм готичним храмом і яблуками, а в Кечкеметі народився великий музикант Золтан Кодай. Калоча славна знаменитою угорською паприкою, а Сегед в усьму світі відомий юшкою, салом і кафедральним собором.
Тим хто збирається відпочивати на Балатоні, обов'язково треба відвідати Хевіз, найбільше в Європі тепловодне озеро, вода якого рекомендується при лікуванні хвороб опорно-рухового апарату.
Угорщина взвгалі багата на термальні води. У світі небагато місць, на такій маленькій території зосередилась величезна кількість цілющих джерел.У найбільшій в Угорщині водолікарні на вуглекислих водах у Балатонфюреді лікують серцево-судинні хвороби, а на околицях міста Дюла лужними водами лікують ревматичні захворювання. Відомі водолікарні працюють у Будапешті, Хайдусобсло, Харкані й багатьох інших містах Угорщини.
В країні є також води, придатні для питних курсів лікування.
Кожен хто відвідає цю країну, намагається придбати собі на згадку якийсь оригінальний угорський сувенір. Вишивка, ткацтво, гончарне мистецтво й різьблене дерево так само поширені в різних районах країни, як і народний спів та музика. Великий вибір чекає і на цінувальників порцелянами. Порцелянові вироби підприємств Хередна, Печа і Холлохази мають світову славу і будуть найкращим дарунком [3].
Розділ 2. Розвиток оздоровчого туризму в Угорщині
2.1. Історичні аспекти розвитку оздоровчого туризму та особливості лікування
Людство вже протягом тисячоліть використовує термальні води для прання, очищення тіла, тамування болю або в ритуальних цілях. Хоча роль лазень в лікуванні час від часу змінювалася, їх значення підтверджує той факт, що від римського віку до нинішніх днів вони діють і процвітають. У XVIII столітті сформувалися великі курорти, котрі крім лікування, забезпечували і забезпечують понині відпочинок та освіження. Недаремно щороку мільйони проводять свою відпустку у цих місцях, адже систематичність прийому ванн відіграє значну роль не тільки в лікуванні захворювань, але і в їх попередженні.
На нинішній території Угорщини перші лазні збудували римляни в ті часи, коли вона під назвою Провінція Паннонія (Pannonia Provincia) належала до Римської Імперії. Центром провінції був Аквінкум, що у північній частині нинішнього Будапешту, на правому березі Дунаю [4, с.6-7].
Під час розкопок відкрито досі 21 лазню, найбільша серед яких - центральна солдатська (Thermae Maires). Водою ці лазні забезпечували джерела, що брали початок у підніжжі Будайських гір і протікали водогоном до місця призначення. Крім комунальних лазень, відкрито велику кількість прекрасно орнаментованих мозаїками ванних кімнaт в будинках багатих громадян. Після розпаду Римської Імперії вихорі переселення знищили всі лазні Аквінкуму. Однак, важливим є той факт, що саме в підніжжі Будайських гір, коло термальних джерел, виникали і перші поселення мадярів часів Завойовництва.
В Угорщині створено ідеальні умови для тих, хто свою відпустку бажає провести на курортах, бо окрім купелей на відвідувачів чекають різноманітні культурні, спортивні та інші програми по всій країні. У більш, як 100 населених пунктах, 400 лікувальних установ чекають гостей.
Лікувальні води Угорщини використовують переважно для прийому ванн, але є декілька дуже ефективних вод, котрі придатні для пиття.
В 1960-х роках в Угорщині розпочалося будівництво курортів, басейнів, пляжів, розвиток вже наявних відомих курортних місць.
Виняткові можливості Угорщини визнали і в ООН, коли на початку 70-х років створили установу "Termбl Projekt", завданням якої було сприяння розвитку курортів, розробці проектів з метою розповсюдження та реалізації набутого тут досвіду в інших країнах з урахуванням місцевих можливостей.
За останні десятиліття змінилися погляди щодо лікувальних купелей. Лікування суто термальними водами заступила комплексна терапія, яка використовує всі засоби фізіотерапії (лікувальна гімнастика, масаж, електротерапія та ін.), хоча, звичайно, основою залишилися ванни. Мета - досягнення якомога кращих, триваліших результатів при мінімальному використанні ліків і максимальному використанні різновидів фізіотерапії.
Сучасні ліки в цілому добрі та ефективні, але спричинюють багато небажаних побічних явищ, та з часом все дорожчі. Термін їх придатності всього 4-5 років, тоді як цілющі води людство використовує тисячоліттями. Якщо лікувальні ванни та фізіотерапевтичні методи застосовуватимуться в правильній індикації, то побічних явищ не буде. Проте, перед початком будь-якої терапії доцільно звернутися до лікаря для вибору правильної терапії та її тривалості.
2.2. Природні ресурси та їх розміщення в інфраструктурі оздоровчого туризму
Термальними водами називають ті природні води, температура яких вища за 30 . Термальні води Угорщини знаходяться на невеликій глибині. Завдяки цьому вона посідає унікальне місце в Європі. З природних джерел та свердловин щоденно видобувають на поверхню близько 350 000 кубометрів термальної води.
Мінеральними водами є ті природні води, в 1 літрі яких міститься більше, як 1000 мг розчинених мінеральних речовин, або які містять в собі вищу за встановлену норму концентрацію деяких біологічно активних речовин. (У випадку придатної для пиття мінеральної води ступінь концентрації цих речовин знизили до 500 мг/л, згідно вимог Європейської Унії.) [3]
Бальнеотерапія: курс лікування, проведений за допомогою лікувальних вод.
Гідротерапія: водолікування, тобто сукупність такихлікувальних процедур, при яких використовуються фізичні властивості води, наприклад, температура, плин, сила виштовхування.
Фізіотерапія: сукупність таких лікувальних процедур, при яких у лікувальних цілях використовується фізична енергія. Сюди відноситься механотерапія, електротерапія, ультразвук, фототерапія, тощо.
Застосування лікувальних вод не рекомендується не рекомендується: при підвищеній температурі тіла, туберкульозі, хронічній гіпертонії , гострому запаленні вен, інфекційних захворюваннях, серцевій недостатності, епілепсії, вагітності, хворобах серця, інконтиненції, онкологічних захворюваннях.
Балф.
Балф знаходиться у підніжжі

 
 

Цікаве

Загрузка...