WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Туристична галузь Угорщини - Реферат

Туристична галузь Угорщини - Реферат


Реферат
на тему:
Туристична галузь Угорщини
План
Вступ
Розділ 1. Стан розвитку туристичної галузі Угорщини
Розділ 2. Розвиток оздоровчого туризму в Угорщині
2.1. Історичні аспекти розвитку оздоровчого туризму та особливості лікування
2.2. Природні ресурси та їх розміщення в інфраструктурі оздоровчого туризму
Висновки
Список використаної літератури
Додаток. Мапа Угорщини
ВСТУП
Угорщина є своєрідним місцем між сходом і заходом Європи. Щорічно країну відвідують понад 40 мільйонів туристів з усіх кінців континенту. Розмаїття культур, звичаїв, стилів життя дозволяє гостям почуватися в Угорщині, як у себе дома. Вас приємно здивує широкий вибір товарів на прилавках магазинів й помірні ціни на них. Ви зустрінетесь з традиційною угорською гостинністю, відомою далеко за межами нашої країни. А ще Угорщина цікава тим, що тільки тут поряд знаходяться видатні історичні й культурні пам'ятки, які відокремлено можна побачити в інших куточках Європи.
У самісенькому серці Європи, на відстані однієї-двох годин подорожі автомобілем, із виру столичного життя Будапешта ви переноситесь у романтичну тишу Алфьольду з його знаменитими степами, так званою "пустою". Вздовж усьго шляху від міста Захонь на сході країни до Сентсотхарда на західному кордоні ви зустрічатимете старовинні пам'ятки й пам'ятники архітектури. Про те, що Угорщина ("Паннонія") була колись східним кордоном Римської імперії нагадують руїни Аквінкума в Будапешті. Шукачі скарбів і сьогодні розшукують на берегах Тиси могилу Аттила, легендарного вождя гунів, які побували тут під час великого переселення народів. У 896 році зі сходу в долину Карпат прийшли угорські племена. З того чому, ось уже 1100 років, угорці проживають на цьому місці. Про бурхливі історичні події свідчать середньовічні фортеці, з яких особливо виділяється фортеця Надьважонь, а також прекрасні архітектурні творіння, такі як палац у місті Фертьод у стилі рококо, що нагадує австрійський Шонбург.
Дослідження та вивчення стану розвитку туризму в Угорщині є надзвичайно цікавим та важливим, так як ця країна, є сусідом України, що у великій мірі сприяє організації туристичних відвідувань цієї держави. Мальовничі краєвиди, міста і села Угорщини, культурні та історичні пам'ятки, природні багатства дають можливість організувати безліч цікавих, оригінальних і різнопланових програм, особи оздоровчих турів по Угорщині.
Метою курсової роботи стало вивчення наступних питань - стану розвитку туристичної галузі Угорщини, розвитку оздоровчого туризму в Угорщині, організації оздоровчого туру в Угорщину.
Курсова робота складається з наступних розділів: розділу 1 "Стан розвитку туристичної галузі Угорщини", розділу 2 "Розвиток оздоровчого туризму в Угорщині", розділу 3 "Організація оздоровчого туру в Угорщину".
Розділ 1. Стан розвитку туристичної галузі Угорщини
У 896 році язичницькі племена угорців перекочували з Азії до Карпатського басейну й розчинили у собі народності, що тут мешкали. А згодом стали запрошувати до себе з усіх країв ченців, учителів, митців та майстрів, які осідали тут та своєю культурою і звичаями збагачували угорський народ. Тож, угорці особливі й колоритні, винахідливі й працьовиті, та, насамперед, щиросерді й гостинні.
Тут поєднуються впливи східної і західної культури та традиції 1000-літньої держави. Історичні пам'ятки Римської Імперії, періоду 150-літнього турецького панування, маленькі середньовічні церкви і пишні базиліки, руїни замків на вершинах пагорбів і чудові палаци - всі вони свідки бурхливих історичних подій. Змістовну й багату на враження подорож обіцяють туристам історико-архітектурні пам'ятки, музеї та події культурного життя міст містечок та навіть селищ Угорщини.
Невелика за розмірами Угорщина володіє неабиякими природними багатствами. Якби можна було зібрати докупи усі заповідники та природоохоронні зони країни, то отримана територія у 520 тисяч гектарів могла б посперечатися з найбільшими у світі національними парками. Тим, хто вирушає пішки або велосипедом, на фотополювання або спостереження за птахами, допомагають на маршруті вказівні таблички та позначені туристичні стежки [10, с.5-7].
Під Угорщиною ціле море цілющих вод. Де б не робили свердловину, майже напевно натрапляли на термальне джерело. З близько 1300 відомих на сьогоднішній день джерел 80 знаходяться у Будапешті. Майже у 70 містах і селах на водах було споруджено водолікарні, купальні, пляжі з термальними басейнами або бальнеологічні готелі. Мінеральні води допомагають при захворюваннях опорно-рухового апарату, дерматологічних та гінекологічних хворобах, при патологіях органів травлення та нервової системи. Щедра природа дарує хворим одужання, а здоровим - насолоду. Докладно про найвідоміші угорські курорти йдеться у розділі "Термальні джерела".
Каталог ЮНЕСКО містить 8 розташованих в Угорщині об'єктів, які є частиною світової спадщини. Три з них - Національні парки: найбільша в Центральній Європі система карстових печер "Аггтелек", степ Хортобадь та найзахідніше озеро євразійського степу та найбільше лужно-земляне озеро Європи - Ферте. Серед об'єктів, створених людиною, давньохристиянський цвинтар у місті Печ, тисячолітнє абатство в Паннонхалмі, а також невелике село Холлоке, що зберегло до наших днів народну архітектуру та місцеві традиції. Список продовжив виноробний регіон Токай, що має унікальні географічні умови і де тисячолітні виноробні традиції є запорукою всесвітньо відомих вин.
Кожний регіон Угорщини приваблює чимось особливим, притаманним лише йому. Повсюди можна побачити щось таке, що характерне лише для даного міста, селища або ж певної місцевості. Це в повній мірі стосується міста Секешфехервара, збудованого на місці стародавнього римського поселення. "Альба Регія", і до вигину Дунаю, де у сісідстві розташовані Вишеград з літньою резиденцією угорських королів, і Естергом, центр у каталицької церкви Угорщини, і Шопрона та Кйосега, на зовнішній вигляд яких свій вплив зробила західноєвропейська архітектура.
За одні короткі відвідини неможливо ознайомитися з усіма визначними місцями країни. Тому, напевне, більшість із гостей Угорщини повертаються до неї знову і знову.
Лише для того, щоб детально познайомитися з перлиною Дунаю - Будапештом знадобиться багато часу. Столиця Угорщини дуже багата пам'ятками архітектури. У місті працюють десятки художніх, і історичних, етнографічних музеїв, виставочних лалів і картинних галерей. Окрім цього, є ще є всесвітньовідомі театри опери і балету, театр оперети та інші, є чудові пам'ятки архітектури - ансамблі Будайської фортеці Маргіт, що простягнувся в центрі столиці між Будою і Пештом, є будапештські купальні, які здобули собі славу лікувальною водою.
Знайомству з Угорщиною допоможе і сприятливий клімат, що має не аби яке значення для розвитку туризму. Середня кількість сонячних годин в Угорщині становить 1988 гдин на рік, це більше, ніж у будь-якій країні ЗахідноїЄвропи.
У теплі літні місяці можна добре відпочити на берегах найбільшого в Центральній Європі озера Балатон. Його площа - біля 600 квадратних кілометрів. Вода в озері прогрівається швидко, тому купатися в ньому можна з весни до пізньої осені. М'яка, трішки лужна вода озера поєднає в собі лікувальні дії вуглекислих і грязьових

 
 

Цікаве

Загрузка...