WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Неспецифічні засоби фізичного виховання школярів - Курсова робота

Неспецифічні засоби фізичного виховання школярів - Курсова робота

одяг, бігайте по траві й піску босоніж.
3. Перші повітряні ванни приймайте протягом 3-5 хв. у приміщенні при температурі +15 °С, на свіжому повітрі- притемпературі +18 °С, поступово знижуючи температуру до +10 °С.
4. З часом збільшуйте тривалість повітряної ванни й доведіть її до 1-2 год.
5. В разі поганого самопочуття ванну припиняйте.
6. Приймайте повітряну ванну через 1,5-2 год. після їди.
Правила приймання водних процедурі
1. Водні процедури починайте (миття ніг, обтирання, обливання) влітку з температури води 25-30 °С і поступово доведіть її до 15-20 °С. Тривалість процедури 10-30 с. Улітку знижуйте температуру на 1-2° кожні 2-3 дні, взимку- повільніше. Обтирання і обливання робіть уранці після ранкової гімнастики протягом усього року.
2. Купатися починайте при температурі 20 °С, а згодом - при +17 °С, скоротивши час перебування у воді.
3. Тривалість купання в перший період загартовування - 3-4 хв., якщо вода залишається теплою. На день рекомендуємо 2-3 купання.
4. Якщо виник озноб, вийдіть із води, розітріться рушником, зробіть кілька фізичних вправ, побігайте.
5. Не купайтеся натще й раніше як через 1-1,5 год. після їди
6. Після походу, інтенсивних фізичних занять і змагань входьте у воду відпочивши 15-20 хв. Викупавшись, розітріться рушником, виконайте зігрівальні рухи, відпочиньте в затінку і зробіть масаж великих м'язів.
7. Водні процедури проводьте безперервно.
8. При ослабленому здоров'ї будьте обережні з прийманням водних процедур.
Сучасна система фізичного виховання школярів не повністю забезпечує розв'язання тих завдань, які на нього покладаються. Застійні явища у фізичному вихованні привели до масової втрати Інтересу дітей до предмета.
Інтенсифікація розумової праці, малорухливий спосіб життя сучасних школярів стали реальною перепоною для їхнього нормального фізичного розвитку. Переконливим доказом е той факт, що лише 25% випускників загальноосвітніх шкіл е практично здоровими, а решта мають різні відхилення у стані здоров'я: 62% - порушена постава, 50% - близорукість, 30-40 % - серцево - судинні захворювання, 20-30 % - нервово - психічні розлади.
У подоланні деяких негативних явищ, які мають місце в шкільній фізкультурі, певну роль може відіграти творче використання теорії і практики організації фізичного виховання. Поданий матеріал потребує ретельного вивчення, практичного аналізу і можливостей застосування позитивних його елементів у практиці сучасної школи.
Як свідчать архівні матеріали, організоване фізичне виховання в Галичині бере початок з кінця XIX століття, Із заснування першого українського духовного товариства "Сокіл" у Львові (1894 р.), яке незабаром поширює свою діяльність на цілий край.
Поряд із руханками і змаганнями "Сокіл" приділяє увагу пожежництву (до 1932 р.) і мандрівництву, а в останні передвоєнні роки - стрілецтву.
з 1990 року поруч із сокільськими організаціями ("Сокіл", "Січ", "Сокіл- Батько") організовуються самостійні руханкові товариства, які об'єднуються в 1912 р. в Український Січовий Союз. Він координував роботу у Східній Галичині, яка була поділена на 14 областей та 54 округи.
На території сучасної Івано-Франківської області перше спортивне - пожежне товариство "Січ" виникло 15 травня 1900 року в селі Завалля Снятинського повіту з ініціативи Кирила Трильовського. Січові товариства почали утворюватись в інших селах Снятинського, Коломийського і Печеніжинського повітів. На 1902 рік їх було кілька десятків, і в Коломиї відбулося перше загальне Січове свято.
Кожне товариство, яке виникло в місті чи селі, повинно було впорядкувати місце для масових вправ, плавання та стрільби, а також систематично влаштовувати масові покази гімнастичних вправ, змагання, танці. Звіти, спів, музика, театральні вистави були лише додатком до головної роботи. Основна робота - це формування і розвиток основних фізичних якостей, які необхідно майбутньому воїнові.
Діяльність пожежно - спортивних товариств "Сокіл", "Січ" привели до формування українського війська: Українських Січових Стрільців, а пізніше - Української Галицької Армії.
З 1911 року бере початок пластовий рух. Його започаткував Олександр Тисовський пластовим гуртком при академічній гімназії у Львові. На 1928 р. в Галичині було більше 80 українських пластових відділів. "Пласт" був найбільш популярною організацією серед середньої та старшої шкільної молоді у 1920 - 1930 рр. Він мав свою пресу - журна-ли "Молоде життя" та "Пластовий шлях".
Український пласт ставив перед собою такі завдання:
- забезпечити моральне виховання молоді на здобутках нації;
- організувати догляд могил борців, які полягли за волю України;.
- залучити молодь до інтенсивної праці над собою, над фізичним самовдосконаленням.
Що таке "Пласт"? Ця назва походить від назви частини українських козаків, які після ліквідації Запорізької Січі подались на Кубань і злились з кубанськими козаками. В кубанському війську вони виконували роль розвідників - пластунів.
Галицький пласт мав таку структуру: гурток - найменша організаційна одиниця (6-10 хлопців);
чета - 2 - 4 гуртки (24 - 40 хлопців);
сотня - 2 - 4 чети (90 - 160 хлопців);
полк - 2 або більше сотень (192-320 хлопців).
Всі полки однієї місцевості творили пластовий кіш. Усі пластові частини підлягали Верховній Пластовій Раді у Львові.
Пластуни мали свою форму, вітались трьома випрямленими пальцями правої руки, прикладаючи їх до криса капелюха. Три випрямлені пальці вказували на три обов'язки пластуна:
1. Бути вірним Богу і Україні.
2. Допомагати іншим.
3. Повинуватись пластовим законам і властям.
Між собою пластуни вітались словом "скоб". Скоб - це назва гірського орла, окремі букви цього слова розкривали зміст пластового девізу: "Сильно, Красно, Обережно, Бистро!"
В 1925 році січі змінюють статут і назву на "Луг".
Мета руханково-потяжного товариства "Луг" - допомогти цивільному населенню у випадку стихійних лих, виховання молоді через культуру духа і тіла, "Луг" береже українську молодь від пиятства, хуліганства, гультіпатства, викорінює підле почуття рабства, забезпечує фізичним гартом. "Луг" в 1926 році на Коломийщині збирає на своє свято 16 організацій (до 500 чоловік). Для делегатів "Лугу" в Коломиї - проводились руханково-потяжні курси.
В жовтні 1926 року на території Галичини нараховувалось 600 Лугових товариств, видавались газети "Луговик", "Вісті з Лугу", Хоч "Луг" зазнавав переслідування з боку польської адміністрації, його голос щораз ставав сильніший:
Гей Луг Іде.!
Красен мак цвіте,
Стань у лаву, молоде!
Бо я в тій лаві,
У злій славі,
Вся неволя пропаде!!!
В 1932 році "Луг" змінює статут, за яким підлягає контролю Державного уряду фізичного виховання і з цього часу втрачає право займатись потяжництвом.
1924 рік знаменний тим, що засновується

 
 

Цікаве

Загрузка...