WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Неспецифічні засоби фізичного виховання школярів - Курсова робота

Неспецифічні засоби фізичного виховання школярів - Курсова робота

їх краще робити відразу після розминки.
РОЗВИВАЙ СПРИТНІСТЬ
Чим вищий рівень розвитку спритності, тим швидше іточніше ви зможете оволодіти технікою виконання різних фізичних вправ, особливо гімнастичних, легкоатлетичних, борцівських, лижних, ігрових та ін. Загальну і спеціальну спритність (здатність до засвоєння техніки відповідного виду фізичних вправ) виховуйте, дотримуючись певних пра-вил. Обов'язково намагайтеся оволодіти новими різноманітними рухами і вправами. Це поліпшить вашу координацію рухів.
Змінюйте умови оволодіння навичками, добирайте вправи, які відрізняються координаційною складністю (рухливі і спортивні ігри, біг із подоланням різних перешкод, лазіння і перелізання, різні акробатичні вправи тощо).
Вправи для розвитку спритності виконують на початку домашніх занять з фізичної культури одразу ж після розминки. Вправ в одному занятті має бути небагато, проте тренуйтеся в спритності систематично.
УДОСКОНАЛЮЙ ГНУЧКІСТЬ
Чим більше ваші м'язи будуть здатними до прояву сили й швидкості, чим більше вони зможуть розтягуватись і розслаблятись, тим кращою буде ваша гнучкість. А вона визначається ступенем рухливості у будь-якому суглобі, яку ви можете виявити за допомогою партнера чи приладу або самостійно, використовуючи лише силу своїх м'язів. Вправи на гнучкість добирайте залежно від своєї підготовленості. Вони мають бути спрямовані на розтягування м'язів і збільшення сили тих із них, які сприяють розвиткові гнучкості. Розвивайте гнучкість систематично. Вправ може бути небагато, але їх слід часто повторювати. Вправи на гнучкість обов'язково чергуйте з вправами на розслаблення. Ви сприятимете швидкому розвиткові гнучкості, якщо вправи для її поліпшення виконуватимете щоденно (або двічі на день), їх можна включати в комплекс ранкової гімнастики, а також виконувати під час приготування домашніх завдань з фізичної культури.
Гнучкість розвивайте до настання втоми. Дозуйте вправи довільно, в залежності від вашої підготовленості, статі й віку.
РОЗВИВАЙ СИЛУ
Найбільший приріст сили відбувається в 15-18 років. Одні фізичні вправи вимагають короткочасних силових напружень, інші - швидкості подолання опору, наприклад, опору власного тіла. Сила тісно пов'язана зі швидкістю й витривалістю. Вона залежить від цих фізичних якостей і впливає на їхній розвиток.
Розвивають силу різними засобами (бігові, стрибкові й метальні вправи, вправи в подоланні власної маси, вправи з гантелями й штангою малої маси). Уникайте специфічних занять, спрямованих на піднімання гантелей, гир і штанги значної маси, бо це може призвести до деформації (порушення форми) хребтового стовпа, кісток, грудної клітки, затримки росту, зниження рухомості, порушень у роботі серця й виснаження нервової системи.
Добирайте вправи переважно швидкісно-силові та ті, що пов'язані з подоланням маси власного тіла. Майже всі вправи, які ви виконуєте, сприяють розвиткові сили. А працювати над її збільшенням слід наприкінці самостійних занять. Дозування вправ довільне, залежно від вашої підготовленості, самопочуття, статі і віку.
ВИКОНУЙ ПРАВИЛА ОСОБИСТОЇ ГІГІЄНИ
Кожен з вас, хто лише почав займатися фізичними вправами, або той, хто систематично займається спортом, повинен завжди пам'ятати, що необхідно дотримуватись правил особистої гігієни.
Найперше - це дотримання чистоти шкіри. Після занять фізичною культурою, спортивних тренувань необхідно прийняти душ.
Звичайно необхідно слідкувати за чистотою білизни, одягу, взуття, спортивної форми.
Під час занять фізичними вправами, спортом не одягайся надто тепло, навіть узимку при ходьбі на лижах або бігу на ковзанах.
Спортивне взуття повинно бути легким, зручним і добре захищати ступню від травм. Взуття для лиж і ковзанів має бути на півномера більше, щоб можна було надягти вовняні шкарпетки і покласти устілку. Якщо взуття мокре, просушіть його в теплому приміщенні (не біля вогню) і змажте жиром. Шкарпетки міняйте якомога частіше.
Для занять фізичними вправами вдома необхідно мати килимок або підстилку розміром 60 х 150 см, гімнастичну палицю довжиною 90-100 см, великий набивний м'яч діаметром 25-30 см, скакалку довжиною 150-180 см, волейбольний і гумовий м'ячі, ковзани, лижі з палками, м'яч тенісний для метання, гумовий шнур для стрибків у висоту, 1-3-кілограмові гантелі. Спортивний інвентар повинен бути цілим, щоб не спричинитися до травми.
ЗАГАРТОВУЙ СВІЙ ОРГАНІЗМ
Основні фактори загартовування - сонце, повітря і вода. Розумне застосування їх допоможе вашому організму звикнути до змін зовнішнього середовища й виробити несприйнятливість до простудних захворювань, підвищить працездатність.
Правильному фізичному розвиткові і зміцненню здоров'я сприятиме дотримування основних правил загартовування.
1. Загартовуйте організм систематично - щодня протягом тривалого періоду.
2. Умови і дозування змінюйте поступово. Повітряні і водні процедури починайте влітку і продовжуйте восени й зимою, поступово знижуючи температуру повітря та води.
3. Привчайте організм до систематичного впливу подразників різної сили. Для цього перебувайте на вітру, на сонці, у воді різної температури.
4. Урізноманітнюйте загартовувальні засоби. Змінюйте холодові подразники тепловими і навпаки, застосовуючи в комплексі сонячні, повітряні і водні процедури. Поєднуйте загартовувальні заходи з фізичними вправами.
Загартовуючись сонячними променями, додержуйтесь таких вимог:
1. Приймайте сонячні ванни на подвір'ї, балконі, поблизу річки, озера, моря, на лісовій галявині тощо.
2. Найкращий час для сонячних ванн - з 8 до 10 год. в південних районах із 10 до 12 год. - у середній полосі, також корисні сонячні ванни після 16 год.
3. Приймайте сонячні ванни через 1-1,5 год. після їди, не приймайте їх натще.
4. Перебуваючи на сонці, покривайте голову білим капелюшком або шапочкою.
5. Перші сонячні ванни приймайте 4-5 хв., поступово збільшуючи їх до 35-40 хв.
6. Приймайте сонячні ванни поперемінне в положенні лежачи і в русі (біг, рухливі ігри тощо).
7. Чергуйте сонячні ванни з купанням. Після купання обов'язково витирайтеся рушником насухо. Купатися часто не рекомендується.
8. Після сонячних ванн і купання відпочивайте в затінку.
9. При перших ознаках нездужання (погане самопочуття, прискорене серцебиття, нудота, головний біль) припиняйте приймання сонячних ванн.
10. Раз на тиждень робіть перерву в прийманні сонячних ванн.
11. Сонячні ванни заборонені підліткам з підвищеною нервовою збудливістю при гострих формах туберкульозу легень, туберкульозу кісток і суглобів.
12. Не перебувайте довго на сонці, це може призвести до сонячного опіку або удару.
Правила приймання повітряних ванн:
1. Загартовування повітрям починайте з провітрювання приміщення і поступового зниження температури в ньому на 1-3 °С.
2. Носіть під час занять фізичними вправами, у походах, на екскурсіях легкий

 
 

Цікаве

Загрузка...