WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Неспецифічні засоби фізичного виховання школярів - Курсова робота

Неспецифічні засоби фізичного виховання школярів - Курсова робота

стає рівномірним, його частота в спокої зменшується. Кількістьдихань на хвилину в 10-12 років - 20-22, у 14-15 років - 18-20. У період статевого дозрівання частота дихань у дівчат більша, ніж у хлопців, і ця різниця зберігається протягом усього життя.
Кількість повітря, яку людина може видихнути після максимального вдиху, називається життєвою ємністю легень. Цей показник з віком зростає. Систематичні заняття фізичними вправами сприяють розвиткові дихальних м'язів, збільшенню життєвої ємності легень, удосконаленню ди-хання (воно стає глибшим і рідшим, а це позитивно впливає на кровообіг).
Вплив фізичних вправ на опорно-руховий апарат дуже великий. Регулярні заняття фізичними вправами і спортом зміцнюють кістки та зв'язки, поліпшують рухливість у суглобах, збільшують амплітуду рухів.
М'язи значно впливають на життєві процеси організму. Чи сміється людина, чи тремтить від переляку або надлишку почуттів, чи відповідає урок або слухає вчителя - все це являє собою м'язові рухи. І не дивуйтеся таким виразам, як "м'язове відчуття", "м'язова радість",- всі вони науково обгрунтовані.
Дивовижні можливості м'язів аж ніяк не вичерпуються прикладами феноменальної сили, витривалості людей. Хоча багато досягнень можуть вразити уяву найбайдужішої людини: світовий рекорд у стрибках в довжину з розбігу дорівнює 8 м 90 см, світові рекорди в стрибках у висоту - 2 м 37 см, а з жердиною - 5 м 81 см та ін.
М'язи постійно (навіть у спокійному стані) впливають на психіку людини, на її емоційний стан. Людина, довільно змінюючи напруження м'язів, може управляти своїм настроєм - заспокоюватись, збуджуватись, набувати бадьорості, готовності до активних дій і навіть впливати на діяльність деяких внутрішніх органів, на відновлення працездатності після трудового дня або тренування. Цей взаємозв'язок м'язів і психіки лежить в основі психорегулюючого, або аутогенного, тренування (це вміння людини зусиллям психіки і розслабленням м'язів сприяти відновлювальним процесам організму).
Нормальна м'язова діяльність спричиняє такі зміни в роботі внутрішніх органів, які забезпечують постачання м'язів киснем та поживними речовинами і виведення залишкових продуктів обміну речовин.
Систематичні тренування сприяють удосконаленню фізичних якостей. Швидкість рухів, сила, витривалість можуть зрости в кілька разів. Ваші м'язи розвиваються нерівномірно. Інтенсивний розвиток м'язів спини, верхніх і нижніх кінцівок зумовлює посилений ріст довгих кісток.
У період статевого дозрівання (12-14 років) не бажано включати в заняття надмірної кількості швидкісних і силових рухів, що перенапружують нервову і м'язову системи.
Адинамія (нерухомість) і гіподинамія (значне зменшення рухів) шкідливо впливають на ріст й розвиток організму. Наслідком цього є розлади функцій серцево-судинної, дихальної та нервової систем, порушення обміну речовин у м'язах, послаблення збуджувальних процесів кори великого мозку, що негативно позначається на розумовій й фізичній працездатності організму. Тож як запобігти цим шкідливим явищам? М'язовий голод можна задовольнити тільки систематичними заняттями різними фізичними вправами й спортом. Іншого шляху немає. Адже той, хто регулярно займається фізичними вправами, не потребує ніякого лікування!
В процесі виконання рухів також посилюється обмін речовин, прискорюється засвоєння поживних речовин, активізується діяльність органів травлення.
Фізична робота активізує діяльність органів виділення. Посилення обміну речовин підвищує утворення кінцевих продуктів обміну, так званих шлаків: сечовини та сечової кислоти. З організму шлаки виводяться сечею через нирки і потом через потові залози шкіри. Систематичні заняття фізичними вправами в школі та вдома при дотриманні наших настанов і постійному лікарському контролі зміцнять ваше здоров'я, підвищать опірність організму шкідливому впливу зовнішнього середовища. Ви станете фізично розвиненими. Поліпшиться ваша успішність з фізичної культури і загальноосвітніх предметів. Активні заняття фізичними вправами сприятимуть вашому гармонійному розвиткові.
ЯК РОЗВИНУТИ ФІЗИЧНІ ЯКОСТІ
Кожного з вас від народження природа наділила фізичними якостями - силою, швидкістю, спритністю, гнучкістю і витривалістю. Проте ці якості розвинені нерівномірно.
Фізичні вправи допомагають розвивати їх. Гімнастичні, легкоатлетичні, Ігрові та інші вправи, які ви виконуєте на уроках фізичної культури, на тренуваннях, повторюєте, виконуючи домашні завдання з фізичної культури, сприяють розвиткові фізичних якостей, вправи по-різному впливають на розвиток кожної з них. Отже, для гармонійного вдосконалення всіх фізичних якостей необхідно вести систематичну цілеспрямовану роботу. Пам'ятайте, що будь-яка фізична вправа впливає на організм комплексно, розвиваючи одразу кілька фізичних якостей. Тому для самостійних занять добирайте такі вправи, які б мали переважний вплив на виховання необхідної фізичної якості. Звичайно, під час виконання домашніх завдань з гімнастики або легкої атлетики для розвитку якостей краще використовувати гімнастичні або легкоатлетичні вправи. Проте, повторюючи ігрові та лижні вправи для розвитку сили чи спритності, доцільно виконувати гімнастичні або легкоатлетичні вправи.
Перш ніж розвивати фізичні якості або самостійно повторювати задані додому вправи обов'язково зробіть розминку.
М'язи схожі на мотор - поки не розігріті, вони працюють на невеликій потужності, температура верхніх і нижніх кінцівок дещо нижча за температуру тулуба. Тому їх слід розігріти за допомогою підготовчих вправ, які збільшують приплив поживних речовин і кисню до працюючих м'язів і пристосовують організм до підвищених навантажень.
Наводимо орієнтовні комплекси розминочних вправ.
РОЗВИВАЙ ШВИДКІСТЬ
Швидкість - це здатність виконувати різні дії за найменший для наявних умов відрізок часу, її можна розвинути за рахунок уміння максимально мобілізувати свої сили, використовувати найзручнішу частоту й амплітуду рухів, виходячи з фізичних можливостей і будови вашого тіла.
Вправи повторюйте серіями, збільшуючи інтервал для відпочинку після двох або трьох повторень. Комбінуйте активний і пасивний відпочинок. Комплекс вправ з максимальним навантаженням в одному занятті повторюйте 5-6 разів. Протягом тижня тренування з проявом максимальної швидкості проводять 2-3 рази.
Розвиваючи швидкість, чергуйте виконання вправ у підвищеному темпі з виконанням у звичайних і полегшених умовах. Не забувайте й про розвиток рухомості в суглобах й уміння розслабляти м'язи (з цією метою застосовуйте вправи в положеннях стоячи, сидячи та лежачи з розслаб-ленням кінцівок). Це створює кращі можливості для розвитку швидкості.
Запам'ятайте правило: щоб викопати вправу або дію з великою швидкістю, слід опановувати й закріпляти їхню техніку на середній швидкості, поступово збільшуючи її.
Не перевтомлюйтесь перед виконанням спеціальних вправ для розвитку швидкості,

 
 

Цікаве

Загрузка...