WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Неспецифічні засоби фізичного виховання школярів - Курсова робота

Неспецифічні засоби фізичного виховання школярів - Курсова робота


КУРСОВА РОБОТА
на тему:
НЕСПЕЦИФІЧНІ ЗАСОБИ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ ШКОЛЯРІВ
Гіподинамія - термін, яким визначають недостатність руху, все частіше застосовують у наш час педагоги й лікарі, коли йдеться про руховий режим школярів. І дійсно, більшість з вас дістаються до школи та із школи додому транспортом. Протягом дня ви сидите за партою в класі й групі продовженого дня, в кіно, театрі, біля телевізора, виконуючи домашнє завдання і читаючи, від 5,5 до 8,5 год. Отакий малорухливий спосіб життя, природно, позначається негативно на вашому здоров'ї. З давніх давен люди використовували фізичні вправи з метою попере-дження захворювань та активізації життєвих процесів організму.
Гімнастика, плавання й обливання водою різної температури слугують людям як оздоровчі заходи. Давньогрецький учений Гіппократ вважав гімнастику, свіже повітря і прогулянки важливими чинниками здоров'я й довголіття. Ніщо так не виснажує і не руйнує організм людини, як тривала фізична бездіяльність, стверджував Аристотель. А відомий філософ і математик Піфагор назвав фізичну культуру і спорт важливими помічниками в розумовій діяльності людини. Він мав для цього підставу, адже сам був видатним атлетом і досяг олімпійських висот. Узявши участь в Олімпійських іграх з панкратіону (поєднання елементів боротьби з кулачним боєм), Піфагор виборов першість.
Існує багато засобів впливу на організм людини. Це - ходьба й біг, стрибки й метання, ігри й плавання, ранкова гімнастика, пересування на лижах катання на ковзанах та ін. Може виникнути запитання: які ж фізичні вправи найкорисніші, які з них краще впливають на організм?
Радянські вчені, лікарі і спортивні педагоги вважають, що тільки різноманітні фізкультурні засоби вправи з багатьох видів спорту можуть сприяти фізичному розвиткові людини, зміцненню її здоров'я.
Найкращим і найдоступнішим засобом є комплекс ГПО. Якби років 25 тому після уроку фізичної культури учні почули від учителя: "Завдання додому...", це б викликало в них посмішку. Та в наш час ставлення до фізичної культури різко змінилося. Тому багато хто, навіть і не одержавши домашніх завдань, самостійно вправляється вдома, для того щоб закріпити навички, набуті в школі, розвинути фізичні якості, Саме тут вам стануть у пригоді поради дорослих і посібники для самостійних занять.
ЯК ВПЛИВАЮТЬ ФІЗИЧНІ ВПРАВИ НА ОРГАНІЗМ ПРО ТВОЄ ФІЗИЧНЕ ВДОСКОНАЛЕННЯ
Кожен з вас, мабуть, хоче знати, як фізичні вправи впливають на розвиток органів і систем організму, як визначити фізичний розвиток і контролювати стан свого здоров'я, як розвивати силу, спритність, швидкість, гнучкість і витривалість, як вдосконалювати ці фізичні якості. Заняття фізичними вправами позитивно впливають на ваш організм - поліпшують діяльність і узгодженість нервової, серцево-судинної і дихальної систем, змінюють м'язову систему, поліпшують обмін речовин. Внаслідок цього підвищується працездатність організму і його опірність впливу зовнішнього середовища.
Оздоровчий вплив фізичних вправ на ваш організм буде значнішим, якщо ви розумно поєднаєте заняття ними, дотримуючись правильного режиму життя й використовуючи засоби загартовування (водні процедури, сонячні й повітряні ванни). Регулярні заняття фізичними вправами і спортом позначаються й на зовнішності: ви станете стрункими, бадьорими, енергійними, зміцнієте фізично. У вас будуть невимушені й плавні рухи, красива постава. Ви станете спритнішими, сильнішими, краще будете орієнтуватися в просторі, вдосконалите відчуття рівноваги й координацію, збільшите швидкість рухів, розів'єте витривалість.
Організм людини являє собою єдине ціле, де всі органи і системи тісно пов'язані між собою, а всі функції регулює центральна нервова система. Вона також здійснює зв'язок організму з мінливими умовами зовнішнього середовища. Під час виконання фізичних вправ у роботі бере участь увесь організм у цілому.
Ви, мабуть, спостерігали, як на початку вивчення нового руху він виходить незграбним. Проте кожне наступне повторення стає більш точним, поліпшується координація, зникають зайві рухи, з'являється невимушеність і швидкість. Цьому сприяє утворення нових умовних рефлексів. У головному мозку виникають нові зв'язки між нервовими клі-тинами, що керують роботою м'язів, які беруть участь у русі.
Відчуття задоволення й бадьорості, що виникають під час виконання фізичних вправ, покращують діяльність нервової системи, а внаслідок цього і всіх інших органів.
Серцево-судинна система виконує важливу роль у діяльності організму, постачаючи через кров всім органам і системам необхідні харчові речовини та кисень.
Регулярні заняття фізкультурою сприяють тренуванню серця, воно стає витривалішим, дещо збільшується в розмірах, його м'яз поступово стовщується, а порожнини (шлуночки) розширюються, збільшується кількість крові, що виштовхується з кожним скороченням. У спокійному стані кожний шлуночок при скороченні виштовхує приблизно 50-60 мл крові. За хвилину серце виштовхує близько 3,5 л крові. У тренованих людей серце реагує на посилену фізичну роботу збільшенням ударного об'єму, тобто більше за рахунок сили, у нетренованих - за рахунок збільшення серцевих скорочень.
Після виконання роботи частота серцевих скорочень у тренованих людей швидко відновлюється, у нетренованих вона тривалий час залишається збільшеною.
Важливим показником діяльності серця є частота серцевих скорочень, яку можна визначити по пульсу.
У підлітків 10-14 років у спокійному стані пульс дорівнює 75-90, в 15-18 років - 65-75 за 1 хв.
Іноді в підлітків спостерігається так звана юнацька гіпертонія, під час якої максимальний артеріальний тиск замість 14,7-16 кПа досягає 18,7 кПа і більше. Якщо немає гіпертрофії (збільшення) серця, то це явище внаслідок вікових змін механізмів нервової системи є тимчасовим. Але за всіх умов при стійкому підвищенні артеріального тиску треба уникати фізичних перевантажень і перенапружень, особливо під час уроків праці, фізкультури, занять фізичними вправами вдома, спортивних змагань.
Інтенсивність фізичних навантажень повинна відповідати вашому вікові, бо перенапруження порушує діяльність серцево-судинної системи, але водночас поступове зростання інтенсивності праці та фізичних вправ необхідне для її тренування.
Фізична робота ставить підвищені вимоги й до апарату дихання. Вона посилює легеневу вентиляцію, тобто збільшення вдихуваного і видихуваного повітря. Частота й глибина дихання регулюються нервовою системою. Чим більшу роботу ви виконуєте, тим більше кисню потребують робочі органи, тим частішим і глибшим стає ваше дихання.
Фізичні вправи сприяють розвиткові й зміцненню органів дихання (збільшуються розміри грудної клітки й вона стає рухомішою, набуває випуклої форми), посиленню газообміну, збільшенню кількості повітря, яке проходить через легені. Отож збільшується об'єм спожитого кисню та виділеного вуглекислого газу.
Поступово дихання

 
 

Цікаве

Загрузка...