WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Теніс (великий теніс) - Реферат

Теніс (великий теніс) - Реферат


Реферат на тему:
Теніс (великий теніс)
Тенісний матч на відкритому чемпіонаті Австралії
Зміст
1 Історія
2 Види гри
3 Тенісна термінологія
4 Федерації та об'єднання гравців
5 Турніри
6. Література
Те?ніс (англ. lawn-tennis), або великий теніс - вид спорту, в якому грає два гравця один проти одного, або дві команди по два чоловіка в кожній, команда проти команди, на майданчику - (корті), поділеному посередині поперечною сіткою.
Мета гри - ракеткою перекинути м'яч через сітку на бік партнера, так щоб м'яч упав у межах майданчику суперника і той не зміг його відбити назад.
Під час гри гравці використовують додатковий інструмент для гри - ракетку. Ракетка - приналежність тенісиста, призначена для відбивання, зміни напрямку, потужності польоту гумового тенісного м'яча, з метою завдання поразки супернику. Матч виграє той хто отримує найбільшу кількість перемог по сетах, у відповідності до правил ігор, які застосовуються згідно статі, віку і т.і.
Історія
Якщо не приймати до уваги ігри стародавніх греків і римлян, в яких м'яч відбивали рукою або дерев'яною палицею, то перші згадки про гру, схожу на теніс, можно знайти в XII - XIII століттях в Італії. Гра називалася "джидоко", а м'яч в ній відбивався надітими на руку рукавицею, дерев'яним щитком або шкіряним ременем.
Офіційно вважається, що теніс з'явився в XIV столітті на території сучасної Франції. Французька знать захоплювалася так званою "грою долонею" ("же де пом"), яка зробила великий вплив на розвиток сучасного тенісу. Першими гравцями-аматорами стали священнослужителі, і не тільки молоді семінаристи, але й священники більше високих звань: архієпископи і кардинали. Гра проводилася в стінах монастирів, в основному на кам'яній підлозі. З часом для зручності гри, на руку, що б'є по м'ячу, стали надягати рукавичку, а потім, почали використовувати дерев'яні предмети, щоб відбивати м'яч, з часом вони трансформувалися у так звані ракетки. Ці дерев'яні предмети небагато були схожі на сучасну ракетку. Пройшло ще більше чотирьох столітть, коли на ракетці стали застосовувати струни. Гра стала набирати ще більшу популярність і слідом за священнослужителями в цю гру стали грати заможні французи. Грою в м'яч була захоплена величезна кількість людей. А в 1480, король Франції Луї XI видав указ, за яким необхідно було строго дотримуватися процесу виготовлення тенісних м'ячів. Умови наказу були наступні: м'яч повинен бути набитий гарною шкірою й вовною та не містити пісок, крейди, вапна, обпилювання, мохи, золу або землю. Слідом за чоловіками в XV - XVI століттях грою в м'яч захопилися і жінки. В історії розвитку тенісу відомий той факт[Джерело?], що в 1427 в Парижі молода жінка по імені Марго грала настільки блискуче, що з її швидкістю подачі м'яча могли зрівнятися лише кращі із чоловіків-гравців.
Гра розвивалася настільки стрімко, що вже до кінця шістнадцятого століття в Парижі було обладнано більше 250 спеціальних кортів, а кількість гравців становило більше семи тисяч. Залежно від уміння вести гру, поступово відбувся розподіл граючих на три категорії: новачок, партнер і майстер. Найбільшими привілеями користувалися майстри. Їм давалося право на будівництво і володіння кортами для гри. Один з майстрів розробив у 1542 перші правила гри в теніс, але опубліковані вони були лише через 50 років. Гра отримала визнання і у англійців, які дали їй назву "справжній теніс" (англ. real tennis).
Офіційно прийнято вважати, що слово "теніс" виникло від старофранцузького слова "Ten?ts!", яке промовляв гравець під час подачі м'яча. Згодом це слово запозичили англійці і пристосували його під свою мову, - так виникло слово "Tenis", яке і набуло розповсюдження.
Правила змінювалися протягом усього розвитку гри. Так, на початку розвитку гри, багато років уведення м'яча в гру, тобто подача, не відносилася до гри, і виграти очко з подачі було неможливо.
Подача м'яча в гру здійснювалася слугами, - фр. servani, отже, введення м'яча в гру називалося обслуговуванням - serviz. Минали роки, століття і мінялися правила гри в м'яч. У наш час подача дуже важливий технічний елемент тенісу, і є засобом виграшу очка та тиском на суперника. Не дивлячись на зміни в тенісі, на всіх міжнародних іграх подача називається service.
В XVII - XIX століттях, у часи Французької революції та Наполеонівських війн людям було не до занять тенісом, як у Франції, так і в інших європейських країнах. В Англії, теніс занепав після того, як він втратив заступництва короля. Але остаточно теніс не був забутий, а лише на деякий час. І вже в 1859 починається новий етап у розвитку тенісу, коли вперше був проведений матч англійських університетських команд у Хейманкерті. Почалося відродження тенісу: стали створювати нові тенісні клуби. А в спортивних клубах для гри в крикет, крокет і гольф стали відкриватися тенісні секції. Вийти на світову арену тенісу заважало те, що в кожній країні правила гри були свої, що унеможливлювало проведенням міжнародних матчів. У середині дев'ятнадцятого століття відбулися величезні зміни в проведенні ігор, тому що в теніс почали грати на відкритих кортах, хоча до цього гра проходила виключно у приміщеннях.
Причиною того, що гра так довго проводилася в закритих приміщеннях, полягала в покритті площадок і матеріалі м'яча. Так, як м'ячі були матер'яними, туго стягнутими струнами, а зверху покриті фланеллю, то вони могли відскакувати тільки від твердої кам'яної підлоги, а грати на землі або траві було неможливо. І тільки з появу гумових м'ячів відбулися корінні зміни в тенісі. В Англії в 1874 завдяки майорові В. Вінгфілду виник так званий лаун-теніс (теніс на траві). У такий спосіб він узаконив теніс і його правила. Після того, як були запатентовані сітка, стовпчики, м'ячі, правила гри - теніс став видом спорту. Лаун-теніс, а сьогодні просто теніс, швидко розповсюдився по всій Європі та іншим континентам. У нього грають мільйони людей самого різного віку.
Перший офіційний задокументований[Джерело?] тенісний турнір проходив у серпні 1876 на корті розташованому у володіннях графа Вільяма Апплетона у Масачусетсі і виграним Джеймсом Дуайтом. Наступним офіційним турніром став у 1877 турнір у

 
 

Цікаве

Загрузка...