WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Спортивний туризм у горах Румунії - Реферат

Спортивний туризм у горах Румунії - Реферат

авторів, короткочасні (1-2 години) дощі і періоди з ясним і сонячним небом спостерігаються в горах щодня.
В Південних Карпатах переважає західний вітер, тому рекомендується прокладати маршрути походів із заходу на схід. Кращий час для походу влітку - липень - початок серпня. У цей час відносно мало опадів і туманів. Взимку найкраща погода з невеликою кількістю опадів спостерігається із середини січня по середину березня (однак ясних днів взимку набагато менше, ніж улітку). В інші пори року погода вкрай нестабільна і супроводжується частими дощами (снігопадами).
Верхня частина гір покрита скелями й осипами. Альпійські луги розташовуються на висоті більш 1600 м. Хвойні ліси, що складаються головним чином із ялиці та ялини, ростуть у висотному поясі не нижче 1300 м; листяні ліси, переважно букові і дубові, опускаються до висоти біля 500 м. На висотах 1500-1900м часто зустрічаються зарості гірської сосни (жереба). Також зустрічаєтьсябагато чорниці, малини й інші ягід. Гірські райони придатні тільки для пасовищного скотарства. Тваринний світ зберігся краще, ніж у сусідніх гірських масивах Європи. У лісах живе велика кількість диких тварин: ведмеді, вовки, рись, дикі кабани й олені (навіть поблизу населених пунктів); на рівнинах - тільки ліси, зайці, борсуки та білки. Є птахи багатьох видів, у тому числі орли, яструби і соколи. Ріки багаті на рибу.
Південні Карпати і, особливо, масиви Пятра Краюлуй, Бучеджь і Фагараш досить освоєні туристами й альпіністами (якщо порівнювати з українськими Карпатами, наприклад. У порівнянні з Татрами або Альпами ці гори набагато більш дикі.). Подорожують не тільки румуни, часто зустрічаються групи з Польщі, Чехії, Германії.
У горах розвинута система туристського обслуговування: притулки (рефуджії), гірські готелі (кабани), гарні під'їзди, подекуди працюють канатні дороги. Тропи, як правило, маркіровані фарбою або двометровими смугастими стовпчиками (для зими). Іноді в небезпечних і складних місцях біля маркірованих стежок налагоджені страховочні ланцюги або троси. Проте прокласти цілком автономний маршрут неважко, хоча при необхідності до найближчого населеного пункту (або кабани) можна добратися за півдня.
У Румунії існує гірсько-рятувальна служба Салвамонт (Salvamont). Пости звичайно знаходяться в рефуджіях або кабанах поблизу небезпечних ділянок маршрутів. Реєструватися і пред'являти маршрутні документи рятувальникам не потрібно.
Правила поведінки в горах досить ліберальні: заповідником є тільки Ретезат, в інших місцях, як правило, національних парках, можна ставити намети, ночувати і ходити де завгодно, розпалювати багаття (якщо є з чого). Сміття необхідно забирати із собою і викидати в спеціальних місцях поруч із рефуджіями або кабанами або спускати вниз, у населені пункти. Не дозволяється купатися в деяких озерах, відкіля береться вода для притулків, що знаходяться поруч.
Наявність альпійських форм рельєфу в Південних Карпатах, в основному скель, гребенів і осипів, що поступаються Кавказьким тільки за розмірами, дозволяє робити влітку пішохідні походи 2 і 3 к.с. (із перевалами і вершинами 1Б к.т.). Максимальна складність походів поки невідома, це справа майбутнього, але прокласти маршрут пішохідного походу 4 к.с. або гірського 3 к.с. неважко. Варто зазначити, що, відповідно до румунської системи класифікації альпіністських маршрутів, що збігається зі старою радянською та сучасною українською (від н/к до 5Б), у Румунії відбуваються сходження на вершини до 5Б к.с. включно. В основному, це протяжні скельні маршрути по стінах гір Бучеджь, Пятра Краюлуй і ін. Взимку у хребті Фагараш існують льодові маршрути до 4Б к.с. включно. Інформацію про пройдені маршрути можна знайти в спеціальній літературі, що іноді продається в румунських книгарнях, або в Салвамонте, а також у авторів даної статті.
Зимовий туризм у Південних Карпатах ускладнюється підвищеною лавинонебезпечністю схилів, по яких проходять основні маркіровані маршрути. Рух по багатьох тропах у цей час не рекомендується або заборонено. Проте залишаються інші дуже широкі можливості для туризму.
Враховуючи що основна частина складних маршрутів проходить вище зони лісу, необхідно мати примуса (пальники). На деяких хребтах вода є тільки в озерах, які зрідка зустрічаються, це потрібно враховувати при плануванні походу. Через те, що страховочні ланцюги в небезпечних місцях іноді погано закріплені або відсутні, необхідно мати спорядження для навішування/використання билець. Також рекомендується не забувати про якісний дощовик.
Від громадян України і Росії на даний час для в'їзду в Румунію не вимагаються візи. Разом із закордонними паспортами досить мати ваучери (які можна купити прямо перед кордоном) або поліси медичного страхування на весь термін перебування в країні, а найкраще деяку суму грошей, офіційно 240$ на людину, хоча в дійсності досить 50$ дрібними купюрами або банківською карткою. У підсумку в Румунію пропускають усіх. Є декілька пропускних пунктів на україно-румунському кордоні, найбільш відомі поблизу Чернівців і Рахова. Шлях через Молдавію більш довгий і дорожчий. Морем (поромом), як показує досвід, у Румунію потрапити проблематично. Кордон можна подолати на автомобілі, автобусі, потягу. Перший спосіб (навіть на таксі) - найбільш дешевий і швидкий. Найбільш зручне місце для в'їзду - міжнародний перехід Порубне - Сирет, тому що таксисти (5$/чол; для порівняння: автобус - 7$/чол із багажем, потяг Київ-Бухарест ~ 50$, ціни 2002 р.), що стартують від автовокзалу м. Чернівці, довезуть Вас у Сучаву (50 км) - велике місто на перетині авто- і залізничних доріг. Рейсові автобуси роблять близько
7 рейсів через кордон у день, починаючи з 7-ї години ранку. Таксі, як і автобуси, із Сучави відправляються від автовокзалу та автостоянок, що примикають до вокзалу.
Пересуватися по Румунії можна автобусами і потягами. Залізничне сполучення досить регулярне і швидке, хоча від Сучави до Фагараша можна доїхати тільки за 10 годин (600-700 км). Потяги діляться на 3 типи: Rapid, Accelerat,

 
 

Цікаве

Загрузка...