WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Спортивний туризм у горах Румунії - Реферат

Спортивний туризм у горах Румунії - Реферат


Реферат на тему:
Спортивний туризм у горах Румунії
З відомих причин традиційні райони масового туризму - такі як: Кавказ, Урал, Алтай і ін. - стали менш доступними для жителів України. З іншого боку, з'явилася можливість здійснювати походи в таких прилеглих до України гірських системах, як Альпи, Татри, Карпати, відомі своєю красою і спортивною складністю.
Головна фізико-географічна особливість Румунії - Карпатська гірська система. Цей складний ланцюг гір проходить через усю країну від українського кордону на півночі до кордону із Сербією на південному заході у формі підкови, що замикається на захід від гір Апушень, і складається із зігнутої лінії Східних Карпат і широтно-орієнтованої лінії Південних Карпат (Трансільванських Альп). В основному, гори складаються із рівнобіжних хребтів з крутими уступами, покритих лісом, і досягають висоти 2303 м у Східних Карпатах і 2544 м (гора Молдовяну) у Трансільванських Альпах. На заході, Трансільванські Альп тягнуться до півдня, досягаючи Дунаю поблизу Залізних Воріт, і продовжуються на Балканах.
Із зовнішнього боку цієї гірської дуги розташовані історичні області Молдавія (на сході) і Валахія (на південь від Трансільванських Альп аж до Дунаю). Обидві являють собою горбкуваті рівнини з родючими землями. Єдиний район, розташований на південь від Дунаю, - Добруджа, - має невисокі пагорби і частково заболочений.
Усередині гірської дуги Карпат знаходиться Трансільванія - горбкувата і дуже красива територія. На її західній окраїні, усередині гір Апушень, розташований нерівномірно покритий лісом карстовий масив Біхор, відомий серед спелеологів. Далі, уздовж західної окраїни країни, простирається вузька низинна смуга, що є частиною Середньодунайської низовини.
Основні хребти Трансільванських Альп (із заходу на схід: Ретезат, Вилкан, Паринг, Лотру, Фагараш, Езер, Пятра Краюлуй, Бучеджь, Чукаш) представляють безсумнівний інтерес для пішохідного і гірського туризму, а в Східних Карпатах необхідно виділити масиви Марморош і Родна (висотою до 2303 м) на півночі, поблизу кордону з Україною.
Нижче приведені уривки з книги "Географія Румунії" (Т. Мораріу й інш., Меридіане, Бухарест, 1969), що виразно характеризують деякі хребти Південних Карпат:
"Південні Карпати обмежені долиною Прахови зі сходу і тектонічними коридорами Тимиш-Чорна і Бистра-Стрей із заходу і північного заходу. Крім г.Молдовяну (2543 м) у масиві Фагараш, перевершують 2500 м і піки Розкішшю (2535 м, Фагараш), Парингул-Маре(2518м,Паринг),Пеляга (2509 м, Ретезат), Омуль (2507 м, Бучеджь) і ін. Улоговин у Південних Карпатах мало, але вони мають виразні обриси. У четвертинний період Південні Карпати піддалися сильному зледенінню. Сліди льодовиків альпійського типу добре виражені на північних схилах масивів Ретезат, Паринг, Фагараш, Бучеджь, сліди льодовиків піренейського типу - на південних її схилах. Прямим результатом зледеніння є і дуже велика довжина льодовикових улоговин (деякі з них досягають 10 км довжиною), льодовикові цирки і понад 150 розташованих у цирках озер, а також моренні вали, гребні та осипи." У даний час постійні льодовики і сніжники в горах Румунії відсутні.
"Гори Фагараш - найвища частина румунських Карпат. Їм належать 8 із 14 найвищих вершин румунських Карпат, що перевищують 2500 м. Тут знаходяться 42 вершини висотою від 2400 до 2500 м. Далеко навколо видно гігантську стіну з зубцюватими, схожими на пилку гребенями. Ще більш величними здаються гори на початку літа, коли на їх вершинах ще зберігається сніг. Сліди четвертинного зледеніння подані численними цирками, дно яких зайнято льодовиковими озерами (Біля, Капра, Урля, Подраг, Подраджел, Калцун, Авріг і ін.), складчастим дном ущелин, хаотичними накопиченнями морен, глибоко поборозненими або гладко відшліфованими скелями. Північні схили Фагарашських хребтів настільки стрімкі, що на відстані усього 10 км перепад висот досягає 2000 м. Численні гірські річки бурхливими потоками збігають із їхніх вершин і ринуть до Олту, який вбирає в себе їхні води тільки після того, як вони заспокоїлися, угамовуючи свій біг на рівній, злегка похилій Фегерашській низовині." Ріки північного схилу короткі і маловодні, протікають у глибоких і вузьких долинах із великим падінням. Ріки південного схилу, навпаки, довгі і багатоводні.
"Масиви Бучеджь і Пятра Краюлуй складені вапняними конгломератами, нашарованими на кристалічні породи. Інші гори цілком складені кристалічними породами. Відмінності в породах з яких складені масиви, відбиваються на формі рельєфу. Запаморочлива крутість долини Прахови, скелі, що нагадують собою руїни і печери Яломиці характеризують гірський масив Бучеджь. Найвища частина масиву - г. Омул здається гігантським межовим знаком. Навколо вершини, подібно тріщинам у корі, розкриваються п'ять глибоких западин. Це грабени, утворені четвертинними льодовиками. Навколо них простирається рівна поверхня, за нею випливають вапняні пояси, а далі - величезні смуги вражаючих ущелин."
"На захід від гір Бучеджь простирається вапняковий хребет Пятра-Краюлуй (2240 м); серед туристів він відомий своїми крутими прірвами, вузьким гребенем, величезними рухливими накопиченнями каменів у підніжжя і чудовим краєвидом, що відкривається з його вершини. По своїй геологічній будівлі (абсолютне переважання вапняку) Пятра-Краюлуй належить до масиву Бучеджь, по своєму положенню примикає до масиву Фагараш."
Клімат Румунії помірно-континентальний, що характеризується жарким літом і холодною зимою; більшість опадів випадає влітку. Середня температура січня в Бухаресті -3° C, а липня +23° C. Улітку температури в горах зм'якшені; а зими дуже холодні і сніжні. Головним показником суворості клімату є висота над рівнем моря. Температура повітря зменшується на 0,5-0,6 °С кожні 100 м висоти. На висоті 1800 м зима триває 6-7 місяців, максимальна температура досягає + 25°С, мінімальна - мінус 32 °С. Опадів багато, у горах - від 1200 до 1400 мм у рік. Найменше опадів у горах у вересні, а в долинах - у лютому. Як показує досвід

 
 

Цікаве

Загрузка...