WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Водний туристський спортивний похід третьої категорії складності по Кольському півострову - Реферат

Водний туристський спортивний похід третьої категорії складності по Кольському півострову - Реферат

видна від "Стрибка". Обов'язковий, ПБ Довга вхідна шивера, звуження русла між скель до декількох метрів, невеликий злив зі слабим притиском до ЛБ, потім різкий поворот у вузьку щілину (2м) - основнийзлив. Йдеться всіма судами. Чалка між шиверой і основ-ною частиною ювелірна, а обнос шивери довгий і небезпечний (скелі) - розумно відразу йти весь поріг завантаженими. Він не так страшний, як здається, а плесо за ним достатнє для будь-яких рятувальних робіт.
8-25 поріг "Кавказький"
0-05 4-00 5 Відразу за Щеч-камі, після неве-ликого плеса. Суворо обов'яз-ковий, ПБ Довгий (более200м) безперервний ланцюжок порогів (зливів, бочок, прижимів), що закінчується зливом, що б'є в зуб. Успішно проходжувався розвантаженими катамаранами. Через коротке плесо між "Кавказьким" і "Гіркою" зручно перекинути косу ві-рьовку над водою для упев-неного зачалювання в ава-рійному випадку. Речі можна носити відразу вниз, за "Гірку".
12-25 поріг "Горка"
0-00 2-00 4 Відразу за "Кав-казьким" Обов'язковий, ПБ Могутній трьохметровий злив-водоскат з притиском (після неве-ликої бочки) до скелі правого берега. На виході могутня кам'яниста вихідна шивера. Катамарану треба починати йти від притиску зазделегідь. Є можливість частково провести "слабі" судна під ЛБ мимо основного зливу і потім йти тільки шиверу.
14-25 озеро Пю-хяярві 0-00 0-05 - - - Кінець "Карельського Башкауса". Сюди ж можна приплисти по красивих озерах якщо висадитися на мосту через струмок не доїжджаючи десь півгодини до "чортова моста" (біля 3 часів сплаву). Праворуч відразу у впадання "Карельського Башкауса" - стоянка, куди зручно при необхідності знести речі з "Кавказького" і "Гірки".
14-45 поріг "Сумнівний"
0-15 1-30 4 На виході з озера - шивера, через 5хв. - ще одна, через 10хв від неї - "кам'яні ворота", потім звуження, починається правий по-ворот(за ним відразу лівий - вже в поріг), на дереві зліва автомобільний знак "Інші небезпеки "("!"). До нього і треба чалитись, не че-каючи лівого по-вороту - вхід в поріг ВІДРАЗУ за ним. Обов'язковий, ЛБ Два послідовних могутніх слива біля метра кожний, потім поворот і більш дрібний і пологий третій злив. Після першого зливу притискує праворуч до скелі, а на вході в третій сильно тягне ліворуч - краще відпочити і розвернутися в улові перед третім зливом, а потім траверсирувати струмінь під максимально гострим кутом.
16-25 поріг "Му-рашка"
0-10 1-00 3 Бажаний, ЛБ Гірка, прохід ближче до ЛБ, потім злив в звуженні - прохід по центру. Невеликі судна (КНБ, КНК), що розслабилися після першого зливу, легко кладе косим валом у другому.
17-35 поріг "БСТ" 0-10 1-00 2 . Обов'язковий, ПБ Вхід зліва в злив, потім відхід під ПБ - дрібна шивера. Під ЛБ - дру-гий злив, потім третій дуже косою і навал на камінь "вбивця". Катамарани устигають йти праворуч після другого зливу (після першого праворуч дрібо), більш дрібні судна можуть йти і після першого. НЕ ТРЕБА йти в третій! Погано там... (см пам'ятник на ЛБ). У велику воду відкривається вхід у ПБ і можна легко йти хоч на надувному матраці - шивера полуторної КС.
18-40 Водоспад "ОбаНа"
0-05 1-00 6 Відразу за рогом після "БСТ" Обнос - ПБ. У правій частині - маловодий водоспад ~6-7м, зліва - могутній але дрібний водоскат під кутом біля 35градусов. Відомі випадки проходжень кат-2 і каяков. При виході з улову після обноса дотримувати обережність - біля берега сильно навалює на камені, а ближче до зливу є місця, де подсасывает в бочку... Чалитись обережно! УЧ вказане для обноса. Проходження вимагає обробки і страховок. При аварії у верхній половині до низу одні вуха доїшуть...
19-45 Водоспад "Маманя"
0-05 2-00 - Відразу за "Оба-на" Обнос ЛБ Водоскат ~15м висотою. Непрохідний. Внизу є стоянка для трьох наметів, волого (водяний пил). Чалитись обережно! Судна можна спускати на вірьовках по каменях, у вузькому місці внизу навішувати поручні. У дощову погоду або при ма-леньких судах можна вико-ристати верхню стежку об-носа.
22-20 поріг "Тіс-ний"
0-35 1-30 3 Ріка "кінчаєть-ся". Обов'язковий, ПБ Два вузьких зливи з невеликим притиском, потім відхід від каме-нів і "мишоловки". Краще ПРА-ВОРУЧ. Наліво встигти практично не виходить (хоч з берега здається очевидним). За 15хв ДО - перекат. Є сте-жка обноса і комарина стоя-нка. У середню воду катамаран пролізає в сливи, хоч вони і здаються негабаритом.
24-00 три шивер-ки 0-10 0-20 1 - - перші дві - дрібні, між ними дзюрчить ліва притока, третя - довга, з поворотом
24-55 чотири ши-верки 0-25 0-20 1 після довгого прямого плеса- - перші дві - короткі дрібні, потім - в двох протоках (праворуч глибше), потім - в трьох (зліва глибше) остання закінчується у залишків моста і дороги. Зліва від третьої і четвертої шиверки непогані місця для стоянок.
25-15 могутня шивера 0-25 0-10 2 На виході з озерка, звуження, па-діння Можливий для "слабих" судів по ПБ, але малоефе-ктивний. Перша частина - могутня (вали, бочки, камені). Друга - дрібна, з островом. Ми йшли зліва. Після шивери ще декілька мілин і пере-катиков, потім починаються довгі спокійні плеса. З берега потужність недооцінюється, так і валів так багато, що траєкторію розраховувати безглуздо. Рекомендую навіть Ластівкам йти сходу, потурбувавшись тільки об страховке з води.
27-00 локальний поріг 1-35 0-10 2 Перед правим поворотом, видно падіння Бажаний для байдарок і т.п., ПБ. Інші - сходу. Злив складної форми через всю ріку. -
27-15 поріг "Сходинка"
0-05 1-00 4 За рогом після попереднього. Видні кам'яні плити у ПБ. Обов'язковий, ПБ. Чалка спочатку зазделегідь, після короткого огляду - переча-лка ближче, до плит. Шивера на вході, потім складної форми система зливів з плити, що перегородила ріку ( "сходинки"). Виходи основних зливів перегороджені нижче каменями. Потім могутня довга вихідна шивера. Катамарани йшли різними шляхами, і все - успішно. Доцільно не розвантажувати - шивера дуже довга. Навпроти головного зливу - стоянка на ПБ.
28-20 три шивери 0-05 0-05 1-2 - - Три шивери поспіль. Дві з них - могутні з солідним падінням. -
28-55 поріг "Струмінь" або "Малий Каньонний" 0-20 0-30 2 На лівому пово-роті. Прискорен-ня течії, звужен-ня. Бажаний, ЛБ. Три гряди в каньоні з могутнім струменем, чисті проходи перших двох - під ЛБ. Могутні вали. Після порога, за поворотом, є стоянка на ЛБ
31-05 перекат у моста 1-40 0-00 1 зруйнований міст - - Від "Струменя" плесо з меандрами майже без течії.
31-15 шиверка 0-10 0-00 1 - - - -
31-30 локальний поріг 0-15 0-00 1-2 - - - -
31-35 локальний поріг 0-05 0-00 2 відразу за попе-реднім, видно падіння Для байдарок і т.п. бажаний. Кат можна сходу. Острів. Високий кривий злив. Праві протоки, здається, краще.
31-40 поріг "Во-допадний"
0-05 3-00 5 правий поворот, ріка впирається в скелю ЛБ Суворо обов'яз-ковий, ПБ, чалка ДО повороту. 4 сходини. 1ая - висока довга гірка (h~3м, L>10м)

 
 

Цікаве

Загрузка...