WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Водний туристський спортивний похід третьої категорії складності по Кольському півострову - Реферат

Водний туристський спортивний похід третьої категорії складності по Кольському півострову - Реферат

лісу не проїде) аболегковушками в Алакуртті, а там шука-ти місцеву вантажівку.
Принципової різниці немає. Для великої групи дешевше відразу вантажівкою (2000 ру-блів з групи до "чортова моста"). Зате легковушками приємніше - дорога красива.
Отже:
" вантажівкою. Дзвоните (81533)-3-21-82 Рибалову Валерію і він вас зустріне до поїз-да, на привокзальній площі. У нього ЗИЛ-131 з кунгом. Людин до п'ятнадцяти з ре-чами точно увійде. Їхати 4-5 годин.
" легковими. Знаходьте прямо на привокзальній площі - у них там тусовка. Або зазда-легідь дзвоните (81533)-3-49-50 Зубареву Євгену і замовляєте потрібне число машин З ВЕРХНІМ БАГАЖНИКОМ. В одну машину уміщується 3-4 людини з речами. Де-які водії знають кого шукати в Алакуртті (у них там кооперація) - порадьтеся.
Обидва мости відмічені на схемі бузковими стрілками. Перший міст - над відносно спо-кійним ЛІСОВИМ СТРУМКОМ (Онтонйоки), який незабаром (але від моста не видно) впадає в ДОВГЕ озеро. Другий ( "чортов міст") - над ПЕРЕКАТИСТОЮ КОРОТКОЮ ПРОТОКОЮ МІЖ НЕВЕЛИКИМИ ОЗЕРАМИ, ОБИДВА ОЗЕРА ВИДНО З МОСТА.
Від'їзд з маршруту:
Антістапель робиться як з лівого так і з правого берега, там де видно дорогу, яка підхо-дить до води. Від єлінгів з правого боку, по дорозі до селища біля 3 км.
У Зареченську, (якщо вас самі не знайшли) шукаєте ЦЕГЕЛЬНИЙ будинок (там всі знають). Питаєте Аполлонова, у нього Жігулі з верхнім багажником і він сам набере ін-ших. Адреса: Зареченськ, вул. Невська 8А кв 11, тіл 60-447(через 81533 якщо міжмісто). Ціна в 2002р. - 850 руб. з легковушки.
Якщо облом (що малоймовірно) - з пошти або з чиєї-небудь квартири дзвоните в Канда-лакшу по одному з двох телефонів, вказаних в "Під'їздах" - вони приїдуть і вас заберуть.
3. Аварійні виїзди з маршруту: -
" Від залишків мосту після порогу "Тєсний" дорога з лівого берега на Вуоярві.
" Від порогу "Шляпа" катером, який трапляється нижче порогу, чи на водосховищі на Зареченськ.
4. Відомості про проходження маршруту учасниками.
Усіма учасниками походу весь маршрут пройдено в повному обсязі, безаварійно, без травм.
ІІІ. Графік руху, та технічний опис маршруту (лоція).
1. Визначальні перешкоди маршруту:
" Поріг Короткий Складний 250м Поріг можна розділити на дві частини. Перша(40м) - багатоступінчастий (4м висотою) злив в скельному звуженні ріки з бочкою в самому ву-зькому місці. Друга -послідовний двоступеневий злив висотою по 2м кожний. Між рів-нями спокійна шивера. Огляд з обох берегів, обнос праворуч. Обидва ступені проходи-ли по основному струменю. Першу - ближче до лівого, другу до правого берегам. Стра-ховка з правого берега.
" Поріг Стрибок("Прижок") Складний 100 м Нескладна шивера з крутим зливом(2м) на камені і могутньою бочкою. Небезпечний для судів. Складний захід на злив і дуже вузь-кий прохід між каменів ближче до лівого берега. Огляд праворуч. Захід під лівим бере-гом. Страховка праворуч.
" Поріг Щочки Середня (200 м) з безліччю каменів в скельному звуженні ріки зі зливом (2м) в самому вузькому місці на виході. Огляд праворуч. Проходили по основному струменю з лавировкою між каменів із заходами в улову.
" Поріг Кавказький Складний 300 м шивера з сильною течією, валами, сливами і вели-кими каменями в руслі. У кінці гряда каменів на сильній течії. Огляд праворуч. Прохід по головному струменю з важкою лавировкою між каменів. Гряду проходили біля ліво-го берега.
" Поріг Гірка("Горка") Складний 200 м Перша частина порога два зливи(3 і 2м) з вики-дом на камені. друга частина дрібна шивера з безліччю каменів в руслі. Знаходиться че-рез 50м плеса після Кавказського. Проходили по основному струменю з прострілом бо-чок. Після зливів страховка .
" Поріг Сумнівний("Сомнітєльний") Складний 100м Складається з трьох зливів (2,2,1 м) на S-образному повороті ріки. Складним є захід у другий злив, після якого можливий навал на камені. Між другим і третім зливом є улово, яке полегшує страховку. Третій злив не складений. У перший злив заходили ближче до лівого берега, другий по центру. В улово не заходили, а йшли відразу в третій злив. Страховка після другого зливу. Огляд зліва. Речі обносили.
" Поріг Мурашник("Муравєйнік"). Середня 50 м Вузький багатоступінчастий злив в скельному звуженні ріки з чітким основним струменем. Все залежить від правильного заходу на перший злив. Огляд зліва. На перший злив заходили ближче до лівого берега. Далі по основному струменю з прострілом бочок.
" Поріг БСТ: Середня 200 м Шивера з безліччю підводних і надводних каменів в широ-кому руслі. На вході ріка ділиться на дві про- струми. Права вузька, а ліва робить петлю і під 90° впадає в праву, утворюючи збійку, яка навалюється на камінь Огляд праворуч. Збійку струменів другий кат проходив з телемарком, перед валуном розвертали катама-ран на 180° і йшли від нього ближче до центра. Потім розверталися уперед. Далі основ-ний струмінь йде берегом лівому, утворюючи між каменями декілька півметрових зли-вів. Після останнього з них на пристойній швидкості струмінь навалюється на валун між каменів. Страховка з правого берега у збійки, з лівого у валуна.
" Водоспад Оба-на Важкий 30м Водоспадний злив висотою 10м.Огляд праворуч. Обнос всіма судами праворуч.
" Водоспад Маманя Дуже важкий 100м Складний водоспадний злив висотою 20м. Огляд зліва, зверху, знизу, спереду. Обнос всіма судами по скелях ЛБ із застосуванням пери-льной страховки, проводки на нижній дільниці. Речі обносили по верхній стежці.
" Поріг Тісний Середня 100 м Шивера з великими валунами в руслі і бочками після зли-вів і між ними. Прохід дуже вузький. На вході і на виході русло ріки розділяється на дві протоки зі сливами(0.5,1 м), бочками між валунами і берегом. На вході прохідна тільки права, на виході обидві. Огляд праворуч. Страховка праворуч після останнього зливу. Перший катамаран спробував пройти правою протокою, але при проходженні другого зливу був "катапультован" ліворуч, і після навалу на камінь, вручну переправлений в праву протоку. Другий кат, враховуючи помилки першого, пішов відразу праворуч, але був відбитий і сів на той же камінь. З тим же результатом.
" Локальний поріг Середня 300 м Шивера на лівому повороті ріки. Русло являє собою хаотично розкидані камені. На початку всю ширину ріки перетинає двометровий злив, за ним зустрічаються невеликі вали і бочки. Огляд - праворуч. Злив проходили біля лі-вого берега. Далі йшли приблизно по центру. Страховка нижче за злив.
" Поріг Сходинка ("Ступєнька"). 300м бочки. При проходженні вимагає постійної ува-ги. У малу воду можливо буде потрібний обнос зливу і проводка.
" Поріг Малий Каньонний Середній 400м Стремніна з валами і хаотичним хвилюванням в скельному звуженні ріки. На виході багато підводних каменів. Проходили по основ-ному струменю по центру. На виході йшли ближче до правого берега.
" Поріг Водоспадний Складний 300м Можна виділить дві

 
 

Цікаве

Загрузка...