WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Комплекси загальнорозвиваючих вправ, звичайних та лікувальних для виправлення сколіозу - Реферат

Комплекси загальнорозвиваючих вправ, звичайних та лікувальних для виправлення сколіозу - Реферат

Вiдвести голову i плечi назад, руки вгору, прогнутися, тримати 5-7 сек. Повернутись у в.п. Повторити 3-6 разiв.
7. В. п. - те саме, що у вправi 6. Пiдняти з пiдлоги випрямленi ноги якомога вище, тримати 5-7 сек. Повер-
нутись у в.п. Повторити 3-6 разiв.
8. В. п. - те саме, що у вправi 6. Пiдняти плечi, випрямленi ноги, руки в сторони, прогнутись, тримати 5-7 сек. Повернутись у в.п. Повторити 3-6 разiв.
9. В. п. - те саме, що у вправi 6. Пiдняти плечi, руки вгору (у руках м'яч чи палиця), тримати 5-7 сек. Повернутись у в.п. Повторити 3-6 разiв.
10. В. п. - упор сидячи позаду. Пiдняти таз, голову закинути назад, прогнутися, ноги не згинати. Тримати 5-7 сек. Повернутись у в.п. Виконати 6-8 разiв. Повторити те саме, впираючись у пiдлогу однiєю ногою, другу - пiднести вперед-угору, тримати 3-4 сек. 3-5 разiв - кожною ногою.
11. В. п. - лежачи на спинi або упор сидячи позаду: а) пiднявши п'ятки з пiдлоги, повiльнозiгнути i випрямити ноги; б) повiльно пiдняти випрямленi ноги i тримати 10-15 сек.; в) коловi рухи пiднятими випрямленими ногами - кожною назовнi та всередину, обома влiво й вправо; г) пiдняти ноги з пiдлоги та виконати рухи як пiд час їзди на велосипедi; д) розвести пiднятi з пiдлоги прямi ноги в сторони й звести їх схресно ("ножицi"); е) почергове пiднiмання однiєї й опускання другої ноги, не торкаючись ними пiдлоги. Дихання довiльне.
12. В. п. - лежачи на спинi, носки нiг закрiпленi, руки внизу: а) повiльно сiсти i лягти; б) пiдняти голову i тулуб на 15-20 см вiд пiдлоги, тримати 7-10 с, повернутись у в.п; в) повiльно сiсти, руки за голову чи в сторони, повернутись у вихiдне положення.
13. В. п. - лежачи на спинi, руки внизу. Зiгнувши ноги сiсти, обхопити гомiлки руками. Повернутись у вихiдне положення.
14. В. п. - лежачи на спинi, руки вгору. Пiдняти випрямленi ноги вперед - угору i торкнутися ними пiдлоги за головою. Повернутись у вихiдне положення.
15. В. п. - лежачи на спинi. Пiднявши ноги i тулуб вгору, виконати стiйку на лопатках.
16. В. п. - стоячи на колiнах, руки на поясi. Повiльнi нахили назад, не згинаючись у тазостегнових суглобах.
17. В. п. - вис на перекладинi. Повiльно згинати ноги, дiстати колiнами до грудей.
18. В. п. - вис на перекладинi. Пiднiмати випрямленi ноги вперед.
Повторити кожну вправу 6-12 разiв залежно вiд пiдготовленостi. Чергувати статичнi вправи з динамiчними, вправи для спини iз вправами для живота.
ПРИБЛИЗНИЙ ЗМIСТ ЗАНЯТТЯ ЛIКУВАЛЬНОЮ ГIМНАСТИКОЮ ДЛЯ ВИПРАВЛЕННЯ СКОЛIОЗУ
Пiдготовча частина
1. Ходьба з рухами руками. Ходьба на носках.
2. В.п. - о.с. Пiдняти прямi руки вверх - вдих; опустити - видих. Темп повiльний. Повторити 5-6 разiв.
3. В.п. - о.с., руки на пояс. Згинаючи ногу, пiдтягнути колiно до живота; повернутися у в. п. По 5-6 разiв кожною ногою.
4. В.п. - о.с., в опущених руках гiмнастична палиця. Пiдняти палицю вверх - вдих; опустити - видих. Повторити 6-8 разiв.
5. В.п. - о.с., палиця на лопатках. Нахилити тулуб уперед (спина пряма) - видих; повернутися у в.п. - вдих. Повторити 5-6 разiв.
6. В.п. - о.с., палиця в опущених руках. Присiсти, руки з палицею уперед; повернутися у в.п. (спина пряма). Дихання довiльне. Повторити 5-6 разiв.
7. В.п. - о.с., руки перед грудьми. Розвести руки в сторони (долонi доверху) - вдих; повернутися у в.п. - видих. Повторити 6-8 разiв.
Основна частина
8. В.п. - стоячи обличчям до гiмнастичної стiнки, взятися руками за рейку на рiвнi плечей (рука з випуклої сторони викривлення розмiщається на одну перекладину нижче). Глибоко присiсти; повернутися у в.п. Повторити 5-6 разiв.
9. В.п. - лежачи на спинi (на похилiй площинi), взятися руками за рейку гiмнастичної стiнки. Пiдтягнути зiгнутi в колiнних суглобах ноги до живота - видих; випрямити ноги - вдих. Повторити 5-6 разiв.
10. В.п. - лежачи на животi (на похилiй площинi), взятися руками за край гiмнастичної лави. Почергово пiднiмати ноги назад-уверх. По 6-8 разiв кожною ногою.
11. В.п. - лежачи на спинi, ноги зiгнутi в колiнах, руки вздовж тулуба (долонями вниз). Пiдняти тулуб, опираючись на долонi, плечi й стопи - вдих; повернутися у в.п. - видих. Повторити 5-6 разiв.
12. В.п. - те саме. Рухи зiгнутими ногами, як пiд час їзди на велосипедi. Повторити 10-12 разiв.
13. В.п. - лежачи на боку, на невеликому пiдвищеннi пiд випуклою частиною грудної клiтки, ноги розведенi. Пiдняти уверх руку з увiгнутої сторони викривлення хребта - вдих; опустити - видих. Повторити 10-12 разiв.
14. В.п. - лежачи на животi, рука з випуклої сторони викривлення опущена донизу, iнша рука випрямлена вверх. Прогнутися - вдих; вернутися у в.п. - видих. Повторити 5-6 разiв.
15. В.п. - лежачи на животi, руки на поясi. Вiдвести ногу з випуклого боку викривлення в сторону, одночасно випрямитируку з увiгнутої сторони - вдих; повернутися у в.п. - видих. Повторити 5-6 разiв.
16. В.п. - лежачи на животi, нога з випуклої сторони вiдведена в сторону, руки на потилицi. Вiдвести лiктi назад, дещо прогнутися - вдих; повернутися у в.п. - видих. Повторити 5-6 разiв.
17. В.п. - лежачи на животi, руки вверху. Напружити всi м'язи тiла, вiдтягнути пальцi нiг i тягнутися руками вверх - вдих; розслабити м'язи - видих. Повторити 5-6 разiв.
18. В.п. - лежачи на боку. Випукла сторона викривлення звернена вгору. Пiдняти спочатку одну (пiзнiше обидвi) ногу уверх - вдих; повернутися у в.п. - видих. Повторити 5-6 разiв.
19. В.п. - стоячи на колiнах бiля гiмнастичної стiнки, тримаючись руками за 2-3 рейку знизу. Прогнути тулуб назад (до випрямлення рук); повернутися у в.п. Повторити 6-8 разiв.
20. В.п. - стоячи на колiнах i руках. Пiдняти руку (з увiгнутої сторони викривлення в грудному вiддiлi хребта) уверх з одночасним вiдведенням ноги (з увiгнутої сторони викривлення в поперековому вiддiлi) назад; повернутися у вихiдне положення. Повторити 5-6 разiв.
21. В.п. - стоячи, руки на пояс, на головi предмет. Напiвприсiди, руки в сторони. Повторити 5-6 разiв.
22. В.п. - стоячи, руки в сторони, на головi прдмет масою в межах 1 кг. Ходьба на пальцях.
Заключна частина
23. В.п. - о.с. Пiднятися на пальцях, руки вверх - вдих; повернутися у в.п. - видих. Повторити 5-6 разiв.
24. В.п. - о.с. Напiвприсiди, руки вперед (спина пряма). Повторити 3-4 рази.
25. В.п. - стоячи, руки до плечей. Пiдняти руки вверх - вдих повернутися у в.п. - видих. Повторити 6-8 разiв.

 
 

Цікаве

Загрузка...