WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Комплекси загальнорозвиваючих вправ, звичайних та лікувальних для виправлення сколіозу - Реферат

Комплекси загальнорозвиваючих вправ, звичайних та лікувальних для виправлення сколіозу - Реферат

Присiсти, руки з палицею уперед; повернутися у в.п. (спина пряма). Дихання довiльне. Повторити 5-6 разiв.
7. В.п. - о.с., руки перед грудьми. Розвести руки в сторони (долонi доверху) - вдих; повернутися у в.п. - видих. Повторити 6-8 разiв.
Основна частина
8. В.п. - стоячи обличчям до гiмнастичної стiнки, взятися руками за рейку на рiвнi плечей (рука з випуклої сторони викривлення розмiщається на одну перекладину нижче). Глибоко присiсти; повернутися у в.п.Повторити 5-6 разiв.
9. В.п. - лежачи на спинi (на похилiй площинi), взятися руками за рейку гiмнастичної стiнки. Пiдтягнути зiгнутi в колiнних суглобах ноги до живота - видих; випрямити ноги - вдих. Повторити 5-6 разiв.
10. В.п. - лежачи на животi (на похилiй площинi), взятися руками за край гiмнастичної лави. Почергово пiднiмати ноги назад-уверх. По 6-8 разiв кожною ногою.
11. В.п. - лежачи на спинi, ноги зiгнутi в колiнах, руки вздовж тулуба (долонями вниз). Пiдняти тулуб, опираючись на долонi, плечi й стопи - вдих; повернутися у в.п. - видих. Повторити 5-6 разiв.
12. В.п. - те саме. Рухи зiгнутими ногами, як пiд час їзди на велосипедi. Повторити 10-12 разiв.
13. В.п. - лежачи на боку, на невеликому пiдвищеннi пiд випуклою частиною грудної клiтки, ноги розведенi. Пiдняти уверх руку з увiгнутої сторони викривлення хребта - вдих; опустити - видих. Повторити 10-12 разiв.
14. В.п. - лежачи на животi, рука з випуклої сторони викривлення опущена донизу, iнша рука випрямлена вверх. Прогнутися - вдих; вернутися у в.п. - видих. Повторити 5-6 разiв.
15. В.п. - лежачи на животi, руки на поясi. Вiдвести ногу з випуклого боку викривлення в сторону, одночасно випрямитируку з увiгнутої сторони - вдих; повернутися у в.п. - видих. Повторити 5-6 разiв.
16. В.п. - лежачи на животi, нога з випуклої сторони вiдведена в сторону, руки на потилицi. Вiдвести лiктi назад, дещо прогнутися - вдих; повернутися у в.п. - видих. Повторити 5-6 разiв.
17. В.п. - лежачи на животi, руки вверху. Напружити всi м'язи тiла, вiдтягнути пальцi нiг i тягнутися руками вверх - вдих; розслабити м'язи - видих. Повторити 5-6 разiв.
18. В.п. - лежачи на боку. Випукла сторона викривлення звернена вгору. Пiдняти спочатку одну (пiзнiше обидвi) ногу уверх - вдих; повернутися у в.п. - видих. Повторити 5-6 разiв.
19. В.п. - стоячи на колiнах бiля гiмнастичної стiнки, тримаючись руками за 2-3 рейку знизу. Прогнути тулуб назад (до випрямлення рук); повернутися у в.п. Повторити 6-8 разiв.
20. В.п. - стоячи на колiнах i руках. Пiдняти руку (з увiгнутої сторони викривлення в грудному вiддiлi хребта) уверх з одночасним вiдведенням ноги (з увiгнутої сторони викривлення в поперековому вiддiлi) назад; повернутися у вихiдне положення. Повторити 5-6 разiв.
21. В.п. - стоячи, руки на пояс, на головi предмет. Напiвприсiди, руки в сторони. Повторити 5-6 разiв.
22. В.п. - стоячи, руки в сторони, на головi прдмет масою в межах 1 кг. Ходьба на пальцях.
Заключна частина
23. В.п. - о.с. Пiднятися на пальцях, руки вверх - вдих; повернутися у в.п. - видих. Повторити 5-6 разiв.
24. В.п. - о.с. Напiвприсiди, руки вперед (спина пряма). Повторити 3-4 рази.
25. В.п. - стоячи, руки до плечей. Пiдняти руки вверх - вдих повернутися у в.п. - видих. Повторити 6-8 разiв.
Комплекс № 1
1. В.п. (вихiдне положення) - стiйка: ноги нарiзно. Коловi рухи руками: 4 рази вперед i 4 - назад. Повторити 10-12 разiв.
2. В.п. - о.с. (основна стiйка), пальцi рук переплетенi за спиною. 1-2 - пiднятися на носки, енергiйно вiдвести руки назад до зведення лопаток (вдих); 3-4 - в.п. (видих). Повторити 10-12 разiв.
3. В. п. - стiйка: ноги нарiзно, руки в сторони. Повороти тулуба вправо-влiво, не вiдриваючи п'яти вiд землi. Повторити 20 разiв у кожну сторону.
4. В. п. - стiйка: ноги нарiзно. Почерговi нахили в сторони по одному разу. Нахил улiво: лiва рука за спиною рухається вправо, права рука над головою рухається влiво. Нахил вправо: права рука за спиною рухається влiво, лiва рука над головою рухається вправо. Повторити 20 разiв у кожну сторону. Дивитись прямо, тулуб не повертати.
5. Стоячи на однiй нозi, iншою виконувати вiльнi маховi рухи вперед-вгору - назад-вгору з максимальною амплi-
тудою, не доторкаючись до землi. Намагатися зберiгати рiвновагу. За опору не триматись. Поступово довести до 20 рухiв кожною ногою.
6. В. п. - стiйка: ноги нарiзно, руки внизу. Нахили вперед та назад, поступово збiльшуючи амплiтуду рухiв. Нахил уперед: ноги в колiнах не згинати, пальцi рук тягнуться до землi. Нахил назад: руки вiдвести в сторони-вверх-назад, подивитися вверх.
7. Стоячи на однiй нозi, iншою виконувати коловi рухи, не торкаючись пiдлоги, вправо та влiво, по 4 рази в кожну сторону. Повторити 10-12 разiв правою й лiвою ногою.
8. В. п. - о.с. 1 - упор присiвши; 2 - упор лежачи; 3 - упор присiвши; 4 - о.с. Повторити 8-10 разiв.
9. В. п. - стiйка: ноги широко, нахилити тулуб уперед, руки в сторони. Виконувати повороти тулуба ("млин"). 20 разiв у кожну сторону.
10. В. п. - упор лежачи. 1 - опускаючи таз, прогнутись, подивитись вверх; 2 - пiдняти таз, подивитись на колiна. Повторити 10-12 разiв у середньому темпi. Руки не згинати.
11. В. п. - упор лежачи позаду. 1 - пiдняти таз, прогнутись, подивитись назад; 2 - в.п. Повторити 10-12 разiв у середньому темпi.
12. В. п. - упор лежачи. Робити плавнi, але досить швидкi, рухи тазом униз-уверх (амплiтуда 10-15 см.) таким чином, щоб пальцi нiг на 1-2 см. вiдривались вiд опори (пiдстри-
бували). Повторити 10-20 разiв.
13. Повторити те ж саме у вихiдному положеннi "упор лежачи позаду".
Комплекс № 2
1. В. п. - лежачи на спинi iз зiгнутими й розведеними нарiзно ногами, упор ступнями в пiдлогу, руки внизу, долонi на пiдлозi. Прогнутися у грудному вiддiлi хребта, тримати 5-7 сек. Повернутись у в.п. Повторити 4-8 разiв.
2. В. п. - те саме. Пiдняти таз iз пiдлоги. Тримати 5-7 сек. Повернутись у в.п. 6-10 разiв.
3. В. п. - те саме. Пiднятi таз i грудну клiтку пересувати в сторони (ноги на мiсцi). Повторити 4-10 разiв.
4. В. п. - те саме. Пiдняти таз якомога вище, впираючись у пiдлогу ступнями, потилицею i руками, тримати 5-7 сек. Повторити 4-10 разiв.
5. В. п. - лежачи на спинi, руки в сторони, долонi на пiдлозi. Упираючись у пiдлогу потилицею, п'ятками й руками, пiдняти тулуб якомога вище, тримати 3-5 сек. Повернутись у в.п. Повторити 3-6 разiв.
6. В. п. - лежачи на грудях, руки за головою.

 
 

Цікаве

Загрузка...