WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Туристично-краєзнавча подорож по Українських Карпатах - Курсова робота

Туристично-краєзнавча подорож по Українських Карпатах - Курсова робота

слайди Давня дерев'яна /кляуза/, яка була збудована ще за Австро-Угорської імперії для більшого збору води, яку використовували для сплаву дерева по Черемошу, прогнила до самого дна. І тепер вся бувша акваторія озера /довжина - 850 м, ширина - 200 м/ заросла сірою вільхою і занесена, ґрунтовими масами, які нанесли селеві потоки минулорічних повеней сфотографуємося біля руїн греблі /фото № 5/,колись в цьому місці глибина озера досягала 25 м, а запасу води вистачало, щоб сміливі плотогони сплавили ліс до Кутів, а то і до самих Чернівців /зі спогадів дітей І онуків плотогонів с.Шибеного/.
Біля озера зустрічаємося з лісничим Високогірного лісництва, яке знаходиться біля устя струмка Погорільця, лівої притоки струмка Шиберного. Він перевіряє нашу перепустку, бо далі наш маршрут пролягатиме по території Карпатського державного природного національного парку.
Від озера вирушаємо в північно-східному напрямку, щоб вийти на відріг г.Шурин, яким пролягає основний маршрут від устя струмка Пого-рільця на полонину Веснарка. Дана зрізка важка в проходженні заболо-ченість місцевості поблизу струмків, невеликі площі буреломів, крутий схил /до 40 градусів/ прфиході на гребінь відрогу. Так що рекомендуємо зупинятися поблизу Високогірного лісництва, робити радіалку до озера, а потім Починати підйом на Чорногірський хребет доброюґрунтовою дорогою. Даний Маршрут має нову біло-червону маркіроіку, яка допоможе при орієнтуванні на Чорногорі.
Через дві години напруженої роботи виходимо на полонину Веснарка, яка знаходиться на південно-східних схилах г. Шурин. Звідси відкривається безкрая панорама на гори Гриняви, Чивчини, із-за яких виглядають могутні вершини вже Румунських Карпат /фото № 6/. В південно-західному напрямку видно г.Стіг /Аз"230 град/ де навесні, на раду збирав опришків легендарний Олекса Довбуш,а далі потужна вершина г.Феркєу /1958 м, Аз. 236 град/ вже на румунській території. Як не гарно, та треба далі в дорогу. Серпантинна кам'яниста дорога виводить у східну частину полонини Веснарки, а далі, заходячи в ліс, траверсує північний схил г. Шурин. Через годину ходу ми біля, гірського озера з поетичною назвою Марічейка /фото №7/. Дане озеро належить до високогірних озер і має древнє льодовикове походження. Воно знаходиться на висоті 1510 метрів над рівнем моря, площа дзеркала біля 10 тисяч квадратних метрів, глибина не перевищує 0,8 м.
Зупиняємось тут на ночівлю. Вечір досить прохолодний, відчувається близьке сусідство зі справжнім високогір'ям.
4. В гостях на прикордонній заставі в с. Шибеному
5. Руїни дерев'яної греблі (кляузи) озера Шибеного
ДЕНЬ ЧЕТВЕРТИЙ / 19.06 /
Вночі була добряча гроза, а над ранок температура впала до + 5, все оповив густий туман. Після сніданку виходимо на маршрут. Попереду мрія дітей - Піп Іван. Перейшовши струмок, який витікає з озера Марічейка, рухаємося в північно-західному напрямку. Через 400 м перше роздоріжжя, дорога вправо - в долину струмка Погорільця, повертаємо вліво, допомагає біло-червона маркІровка.Чєрез приблизно 1 км друге роздоріжжя, дорога вліво траверсує південні схили г.Піп Іван, треба повернути вправо і серпантином підніматися до вершини по гребеню хребта. Прохолодно, все у хмарах, видимість 25-50 м"Подув північний вітер, є надія, що з часом випогодиться.
Серпантинна кам'яниста дорога пролягає між масивами високогірного криволісся - альпійської сосни, а далі виводить зону альпійських лугів /полонин/.
Перед самою вершиною зустрічаємо двох поляків, які подорожували по Горганах і Чорногорі, а зараз збігають до Шибеного.
6. Підйом на Чорногірський хребет. Полонина Веснарка.
7. Озеро Марічейка біля підніжжя г.Шкурин
?
8. Під Іван Чорногірський (2026 м). На башті обсерваторії
9. Озеро Бребеняскул
З полудень виходимо на вершину г. Піп Іван Чорногорський, Швидко проводимо екскурсії по руїнах обсерваторії, підганяє холод. Фотографуємося на башті для телескопа /фото №8/ І далі з дорогу.
Історична довідка
В 1936-1938 pр. на вершині г. Піп Іван була побудована астрономічно-метеорологічну обсерваторію.В її 43 кімнатах та телескопічній башті розміщались численні наукові прилади, круглорічно жили і проводили спостереження астрономи та метеорологи, спочатку польські, а з вересня 1939р. по червень 1941р. - радянські. У воєнні та повоєнні роки обсерваторі" розграбовано"Будівля віддана на поталу стихіям високогір'я. В цьому році укладено угоду між української та польською сторонами про відбудову обсерваторії з залученням Іноземного капіталу.
Рухаємося кам'янисто-ґрунтовими стяжками, які пролягають на пів-денних схилах Чорногірського хребта, так вдається заховатися від холод-ного північного вітру, пориви якого моментами досягають 10-15 м/с. Видимість до 50 м"Контролювати напрямок руху допомагають кам'яні стовпчики колишнього кордону між Чехословаччиною та Польщею, які були встановлені в 20-х роках минулого століття як результат падіння Австро-Угорської імперії та нового розділу земель в Європі.
При спуску з вершини зустрічаємо дві невеликі групи киян, які теж мандрують по Чорногорі. За півгодини збігаємо до сідла, тут роздоріжжя: прямо наступна вершина Чорногори - Дземброня /1877,7м/,направо - відріг Чорногори, який веде до вершини г.Смотрич /1898,4м/,а далі в с.Дземроня Верховинського району.
Траверсуємо з півдня вершини г.Дземброні /1877,7м/ та г.Менчула /1998,4м/.Вітер змінюється на південний, потроху накрапав дощ. Після короткотривалого обіду при траверсі вершини Бребеняскуда обганяємо групу туристів з Польщі, а, дійшовши до сідла між Бребеняскулом та вершино. Гутин Томнатика, акуратно сходимо серпантинною стежкою, яка йдеться між альпійським високотрав'ям до оз. Бребеняскул /фото ь 9/.
Озеро Бребеняскул найнисокогірніше озеро Українських Карпат "Воно знаходиться на висоті 1801 м над рівнем моря в скелястому асиметричному карі, який Врізаний між основним гребенем Чорногірського хребта та однією з найбільших вершин Чорногори - Гутин Томнатик /2017 м/. Довжина озера 134 метри. Максимальна ширина - 44 м, яка поступово зменшується до 28 метрів і південному напрямку. Максимальна глибина озера /2,8 метра/ знаходиться і західній половині озера.
Між західним берегом озера та скелястими грядами пісковика роз-биваємо наш табір.
10. На вершині г. Гутин Томна тик (2017 м.)
11. На вершині г. Бребеняскул (2037 м)
Після 16.00 години почало випогоджуватися, південний вітер швидко підсушив круті схили хребта, і в 17.00 вирушаємо на штурм вершини г. Гутин Томнатик. Спочатку

 
 

Цікаве

Загрузка...