WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Здоровий спосіб життя дітей у сім’ї - Реферат

Здоровий спосіб життя дітей у сім’ї - Реферат

поступово довелось знову повернутись до м'ясних страв. Харчування рослинною їжею дуже дороге і вимагає багато часу для приготування страв. Але перевагу все одно віддаємо овочам і фруктам.
Багато того, що діти пізнають в походах, згодиться їм у школі.
Який простір відкривається перед дітьми для вивчення природи рідного краю! Дерева, кущі, квіти, тварини і комахи - все це вони вивчають не за підручником, а бачать на власні очі. Відрізняти корисні та лікарські рослини від отруйних, передбачати погоду, шукати воду,орієнтуватись на місцевості - це є серйозним іспитом для ерудиції батьків. Географія, біологія, мінералогія та багато інших наук мають реальне прикладне значення.
Не останню роль відіграє фізична підготовка. Для старших дітей ба-гатокілометрові переходи не є проблемою. Менші йдуть стільки, скільки можуть, і це набагато більше, ніж можна собі уявити. Дитина 3-4 років може самостійно пройти 10-12 км. Використання своїх фізичних можливостей, закладених природою дозволяє отримати задоволення від піших переходів, визначити межу витривалості свого організму і намагатись її пересунути далі.
До речі, про медицину. Як мама багатьох дітей різного віку, я постійно зустрічаюся з різними дитячими проблемами. І хоча діти у нас майже не хворіють, багато уваги приділяю самодіагностиці. Не треба плутати це поняття з самолікуванням. Просто вчу дітей прислухатися до, свого організму і відрізнити тимчасові явища від серйозних проблем.
3. Який світ зустрічає нашу дитину, залежить від нас
Єднання з природою для нашої сім'ї - це стиль життя. Всі свої кроки ми звіряємо з навколишнім світом.
Починаючи від народження дитини ми прагнемо відкинути всі штучні способи догляду за немовлям, якомога більше використовуючи засоби
Усуваємо все, що забирає зі скарбнички здоров'я дитини дорогоцінні багатства: туге пеленання, штучне харчування, перегрівання, ходунці та манежі ізоляцію дитини від спілкування з дорослими та багато іншого. I навпаки, раннє плавання з 5-го - 6-го дня від народження, обливання холодною водою, обов'язкове грудне годування до року, повітряні ванни в перерві між сном, сон на відкритому повітрі по 3-4 години на добу вільне пересування в навколишньому світі. Все це значно спрощує догляд за немовлям і дозволяє дитині рости здоровою і щасливою.
Загартовування за годинником і термометром ніколи нас не приваб-лювало як малоефективне. У нас загартовування організму проходить в природних умовах і є нормою життя. Одяг за погодними умовами, водні купання, заняття спортом та інше - все це зміцнює імунітет дітей постійно, а не епізодично.
На жаль, всі дослідники здорового способу життя дійшли до спільної думки: "Велику частину свого запасу здоров'я дитина залишає в пологовому будинку". Там все пристосовано для зручності персоналу й іноді має трагічні наслідки для батьків і дітей. Маючи певний досвід догляду за немовлятами, я намагалась зменшити, наскільки це можливо, негативний вплив перебування в пологовому будинку. Забирала дитину до себе через 4-5 годин після пологів (в ідеалі цієї розлуки не має бути взагалі), прикладала до грудей відразу після пологів (на щастя, цьому медперсонал зараз не перешкоджає). А от народження дитини в присутності тата, спілкування дитини з татом в перші дні організувати не вдалось. Все це було принесено в жертву сумнівній стерильності пологового будинку.
Вдома ми намагались організувати догляд за немовлям так, щоб дитина росла здоровою і щасливою. Тоді й мамі з татом легше працювати мамою і татом, і дитині ніхто не заважає бути дитиною.
Нам пощастило, що наші принципи виховання здорової дитини під-тримують і у дитячому садку № 21 "Пролісок" м. Коломия, який відвідують наші діти. Загартовування, щоденні прогулянки, цікаві розвиваючі заняття, заняття з фізичної культури, спілкування з природою, туристичні походи! Чудові вихователі, які бачать в дітях особистість, дають можливість зробити те, що їй під силу, підтримують віру у власні можливості, навчають дбати про своє здоров'я. Все це дозволяє нам бути спокійними і впевненими, коли ми залишаємо дітей у садочку.
4. Моя сім'я - мое здоров'я
У народі кажуть, що одружені люди живуть довше, а неодружені - веселіше. В молодості одруження не сприймається як щось необхідне і обов'язкове. Проте з часом все одно хочеться знайти одну, свою людину і прожити з нею все життя. Щоправда, це не всім вдається. Але наше щастя і наше здоров'я у наших руках.
Всі сімейні люди поділяються на три типи: ті, хто в своїй сім'ї наслідує сім'ю своїх батьків, ті, хто все робить в повній протилежності, і ті, хто йде своїм шляхом (треба зауважити, що таких меншість).
Те, як людина побудує свою власну сім'ю, залежить значною мірою від прикладу і виховання, яке вона отримала у батьківській, а також від особливостей характеру та темпераменту кожного з подружжя. Якщо в сім'ї панує атмосфера любові - це дає дитині відчуття захищеності.
З власного досвіду знаю: щоб створити особливий сімейний мікро-клімат, необхідно якомога більше часу проводити разом з дітьми і вла-штовувати свої маленькі свята, створювати свої особливі традиції.
В нашій сім'ї народні традиції святкування Різдва Христового, Пасхи та інших релігійних свят поєднується з особливими сімейними традиціями. Іменинників ми вітаємо зранку цілою родиною, і торт їмо, які правило зранку. Свято триває цілий день.
Зустріч весни з шашликами також стала традиційною, це дозволяє відкрити сезон літніх подорожей вже в квітні.
Прагнемо приділяти увагу не тільки подорожам в гори, на природу; Відвідувати історичні пам'ятки, цікаві місця - це також вже сімейна; традиція. Минулого літа наша родина побувала в місті Севастополі, де кожен камінь, кожна будівля дихає історією, дозволяє доторкнутися т історичного минулого нашої батьківщини. Додавши до того лагідне тепле море, особливий кримський клімат, отримали два тижні незабутнього відпочинку. У Львів, Кам'янець-Подільський, Хотин, Київ, Зарваницю діти подорожували з однокласниками, але й ці поїздки ми намагаємося не пропустити і поїхати разом з ними.
Ми вважаємо, що Сімейне Щастя - це не просто везіння, яке спіткало нас, як тільки стали на весільний рушничок. Наше щастя і наше здоров'я, а особливо здоров'я наших дітей - це чудове дерево, яке ми плекаємо та доглядаємо кожний день. Тільки при дбайливому догляді дерево Сімейного Щастя міцніє і дає плоди любові, затишку і здоров'я нам і нашим дітям.

 
 

Цікаве

Загрузка...