WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Здоровий спосіб життя дітей у сім’ї - Реферат

Здоровий спосіб життя дітей у сім’ї - Реферат


Реферат на тему:
Здоровий спосіб життя дітей у сім'ї
1. Професія - бути дитиною
Багато говорять про нелегку професію бути батьками: важко, багато обов'язків, фінансові витрати, неможливо втекти від щоденних клопотів і таке інше. На 100% вірно, діти дійсно вимагають самовіддачі щодня и без компромісів. Але кожна медаль має, як правило, й зворотну сторону. Ми живемо в дорослому світі, у якому все налаштовано для дорослих. Дитячі майданчики в наших містах, як гетто, лише підкреслюють вторинність цінності дитячого світу.
Так, є професія бути батьком-мамою - і її кінцевий результат, так би вити, вершина кар'єри - виховати дорослу щасливу людину. "А жит-дитини? Навряд чи воно є набагато легшим від занять дорослих.
Говорячи словами Януша Корчака, - всі ми родом з дитинства. Ми теж колись були дітьми, ми теж багато чого не вміли, чи точніше нічого не вміли, але всього навчились. Частіше пригадуймо те, що нас хвилювало і непокоїло в дитинстві, тоді зможемо краще зрозуміти дітей. Наприклад, пригадаймо, що Дітям, значно більше ніж дорослим, потрібна увага.
Взагалі, якщо людина щаслива у сім'ї, вона більш впевнена у собі, успішна в кар'єрі і краще виходить з кризових ситуацій, а значить, має краще здоров'я. Дуже важливо забезпечити дитині психологічний комфорт та емоційне благополуччя на всіх етапах її розвитку. Як це зробити?
Колись давно, я прочитала книжку Росса Кемпбелла "Як по справж-ньому любити дітей". Підсумовуючи свій досвід виховання чотирьох дітей, він сформулював цікаву теорію. Використовуючи її принципи на практиці, можна уникнути багатьох психологічних проблем у вихованні дитини. Ми спробували це зі своїми дітьми і не помітили, як деякі поради Росса Кемпбелла вже стали звичкою, нормою життя для нашої сім'ї. Ось основні принципи, яких варто притримуватись.
Діти потребують безумовної любові. Вони завжди повинні бути впев-нені, що батьки їх люблять. І це почуття не залежить від їх слухняності і оцінок у школі. Якщо вам вдасться не тільки любити своїх дітей, а і дати їм зрозуміти і відчути це, - частина шляху до щастя дітей вже пройдена. Частіше свою любов до дітей приховують тати, багато чоловіків вважають, що прояви почуттів це не чоловіче заняття. Вони помиляються і позбавляють себе і дітей безцінних хвилин спілкування, які можуть мати вирішальне значення для них обох. Тому що в будь-якому віці - в ранньому дитинстві чи в підлітковому - дитині потрібен тілесний контакт з мамою чи татом. Чим менша дитина, тим триваліший мас бути контакт. Новонароджена дитина майже весь час повинна перебувати на руках чи біля дорослого. Дітям 15-17 років достатньо 10 хвилин поборотись з татом, чи посидіти біля мами 20-30 хвилин. Спробуйте застосувати це правило для дитини, яка погано поводиться і поведінка її, на вашу думку, є не керована. Як тільки емоціональні потреби дитини будуть задоволені, ви побачите вражаючі результати.
Вихователі дошкільних закладів знають, про що я кажу. Маленьких діток просто не можливо заспокоїти, якщо не взяти їх на руки і не погладити. У старших дітей визначити потребу в тілесному контакті важче, але це не значить, що вони його не потребують.
"Очі в очі". Одна дуже мудра вчителька початкових класів, де вчилась моя дитина, на батьківських зборах завжди наголошувала: "Старайтесь дивитись дитині увічі, коли говорите з нею". Американські сімейні психологи ввели цю пораду в ранг правила. Я намагаюсь, іноді з останніх сил, користуватись цим правилом в повсякденному житті.
Завдяки контакту "очі в очі" дорослий уважніше вислухає і краще зрозуміє проблеми маленької людини. Повірте мені, ваші зусилля окуплять-коли в підлітковому віці батьки, а не друзі з вулиці, першими будуть знати те що турбує дитину. Багато батьків наштовхуються на стіну непорозуміння між ними та дітьми, що подорослішали. Фундамент цієї стіни закладається, коли на запитання дитини дорослий відповідає байдужим мугиканням. Іноді зруйнувати стіну не вдається вже ніколи.
Поради Росса Кемпбелла допомагають нам уникнути багатьох проблем у вихованні дітей. Оскільки нашим дітям від 1,5 року до 15, то кожного дня життя ставить перед нами різнопланові завдання, кожний день ми здаємо іспит з психології, педагогіки, медицини, просто кмітливості і винахідливості.
2. Сімейний відпочинок
Так склалось, що в нашій сім'ї відпочинком називається не тільки спі-льний перегляд телепередач. Походи, подорожі, просто прогулянки є не-від'ємною частиною нашого життя. Карпати, які ми можемо бачити з вікна нашої квартири, постійно кличуть нас до себе в гості, завжди залишаючи непройденими ще якісь маршрути, непідкореними ще якісь вершини.
Сімейною традицією є перше сходження. Для кожного нового члена родини це гора Хом'як (1536 м.). Всі наші діти відвідали цю мальовничу скелясту вершину в віці від 1 року до двох. Це перший досвід спілкування з величною Природою. Далі маршрути залежать від настрою та пори року: Говерла один раз на рік вже також стала традицією; Горган, Рокита, хребет Свидовець...
Життя в первісних умовах повертає нас в ті часи, коли людина була невід ємною частиною природи, а не її недбалим господарем. Готуючи страви на ватрі, збираючи дрова, будуючи собі тимчасове житло, вся родина працює разом. Від виконання кожним своїх обов'язків залежить добробут, а іноді і життя всього "племені". Навички, отримані в умовах автономного життя, далеко від цивілізації, діти використовують і в повсякденному житті. Наприклад, для наших дітей не є проблемою приготування їжі, вони вміють назбирати хмизу, нарубати дров, розпалити багаття, розкласти намет.
Діти привчаються їсти просту, здорову їжу. Це дозволяє нам і в по-всякденному житті не зловживати смаковими приправами, консервантами і "їжею з пакетиків". Всім відомо, що здорове харчування - ц{ 60% здоров'я. Правильне, корисне харчування не завжди вимагає великих коштів, як прийнято вважати. Швидше це справа смаку. Від батьків залежить, чому дитина віддасть перевагу - яблучку чи сухарикам з консервантами. Як будь-які освічені люди, ми чітко уявляємо собі, що приховується за написами: "ароматизатор ідентичний натуральному", Е330, Е432 та ін., і пояснюємо це дітям.
Для великої родини важко забезпечити збалансоване здорове хар-чування. Виручає велика морозильна шафа на 200 л, яка зберігає для нас літні фрукти та овочі в неушкодженому вигляді. Приблизно 5 років ми були вегетаріанцями. При чудовому самопочутті і всіх перевагах цього способу харчування

 
 

Цікаве

Загрузка...