WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Основні засоби гнучкості - Реферат

Основні засоби гнучкості - Реферат

Основні засоби гнучкості
Типовими засобами гімнастики є спеціально розроблені рухи. Багато вправ запозичено з побутової діяльності людини, бойової трудової.
Гімнастичні вправи класифікуються на слідуючи основні групи:
1. Стройові вправи - це спільні дії, які виконуються в тому чи іншому строю. Ці вправи допомагають організувати займаючи, виховують дисциплінованість, є хорошим засобом для формування вправ постави.
Всі практичні уроки по фізичній культурі починаються і закінчуються шикуванням, тобто використовуються стройові вправи, це дає можливість організувати клас, зосередити увагу на змісті уроку, це є чудовий засіб достатнього виховання дисципліни. Для зручності проведення стройових вправ в залі умовно визначають точки границі. Вони визначаються в залежності від послідовності шикування групи в залі.
2. Загально-розвиваючі вправи. ЗРВ застосовують для загальної фізкультури розвитку і розбіжності фізичних ЗРВ є без предметів і з предметами підготовки. За допомогою ЗРВ здійснюється вибіркова дія на весь руховий апарат.
Загальний фізичний розвиток і підготовка до оволодіння більш складних рухів. Велика кількість і різноманітність ЗРВ дозволяють використання їх для розвитку фізичних якостей, правильної постави, для покращення органів дихання і т.д.
Характерні в-ті ЗРВ.
ЗРВ по своїй структурі прості і доступні всім. За допомогою ЗРВ можна здійснювати вибіркову дію на окремі частини тіла. Це дозволяє гармонійно розвивати руховий апарат. Застосовуючи ЗРВ легко регулювати навантаження: кількістю повторень, змістом вправ, ритмом і темпом виконання вправ, амплітудою, інтервалом відпочинку способом проведення і т.д.
Класифікація ЗРВ
В основну класифікації закладені на атомічні пристрої, вправи роздільності на групи по їх дії на окремі частини тіла.
1. вправи для рук і плеч, поясу;
2. для м'язів, тулуба і талії;
3. для ніг;
4. для всього тіла.
3. Прикладні вправи - ці вправи розвивають життєво-необхідні навички і вміння людини.
4. Вільні вправи - це комбінації ЗРВ і елементів хореографії і акробатики. Вони розвивають координацію рухів і рухову память.
5. Вправи на гімнастичних приладах. Вони виконуються на брусах, перекладинах, колодах, кінь і кільце. Ці вправи сприяють розвитку спеціальних фізичних якостей.
Вправи на приладах виконуються обличчям до приладу - це положення назив. спереді, а спиною до приладу - ззаді, в бічній плоскості - боком.
6. Акробатичні вправіи - ці вправи розвивають гнучкість, швидкість, спритність силу, стрибучість. Вчать орієнтуватись в просторі.
7. Стрибки є дуже цінними засобами в фізичному розвитку. Розвивають швидкість, силу, координацію рухів, вміння орієнтуватися в просторі у часі, сприяють розвитку серцево-судинної системи. Стрибки є безопорні і опорні.
8. Вправи художньої гімнастики. Ці вправи виконують в себе різноманітні рухи і танцювальні. Вони розвивають: рухову пам'ять і культуру рухів, виразність руху. Ці вправи є цінними при роботі із дівчатами.
9. Рухливі ігри і естафети - це елементи акробатики і прикладних врпав.
Процес навчання гімнастичних вправ це система послідовний дій які мають відповідний зв'язок і певну спрямованість. Процес вивчення вправ поділяється на такі етапи: 1) Початкове вивчення руху - на даному етапі передбачається створення загальної уяви про вправу. 2) Поглиблене розучування вправи - на цьому етапі вирішуються основні завдання, які спрямовані на оволодіння спрямованих техніки рухів. 3) закріплення і удосконалення.

 
 

Цікаве

Загрузка...