WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Основи здоров'я і фізична культура(пояснююча записка) - Реферат

Основи здоров'я і фізична культура(пояснююча записка) - Реферат

підготовка 5 4* 6 6 4* 4* 5 4* 4*
8 Туризм 2 4 4 4 4 6
9 Атлетизм, загальна і спеціальна фізична підготовка 10 12
10 Професійно-прикладна фізична підготовка 4 6
11 Вправи комплексного тесту оцінки стану фізичної підготовленості 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12
Примітка. Теми та елементи, які включені до розділу обов'язкового повторення і потребують закріплення, позначені значком *. Типові навчальні плани включають інваріантну частину, сформовану на державному рівні, спільно для усіх загальноосвітніх навчальних закладів незалежно від підпорядкування і форм власності, та варіативну частину, у якій передбачені додаткові години на предмети інваріантної частини. Повноцінність загальної середньої освіти забезпечується реалізацією як інваріантної так і варіативної частин навчального плану.
1 клас
І. Навчальний пріоритетний матеріал
1. Теоретичні знання
Загальні відомості про здоров'я та здоровий спосіб життя. Значенняфізичної культури для здоров'я школярів. Одяг і взуття для занять фізичною культурою. Гігієнічні правила виконання фізичних вправ. Біологічна потреба організму в рухах. Правила поведінки на заняттях фізичною культурою з метою запобігання травматизму. Значення рухового режиму дня, загартування І формування правильної постави.
2. Рухливі і народні ігри та забави, естафети
"Кіт і миша", "Подоляночка", "Вовк і коза", "Голуб", "Невід", "Птахи", "Гречка", "Дрібушечки", "Сірий вовк", "До своїх прапорців", "Вудочка", "Швидко по місцях", "Ворони", "У річку гоп", "Горобчики-стрибунчики", "Лисиця і курчата", "На прогулянку", "М'яч через шнур", "Вправи з великим м'ячем", "Вправи з малим м'ячем" "Стонога", "Сніжками по м'ячу".
3. Гімнастика
Організуючі вправи: основна гімнастична стійка; шикування в шеренгу, колону по одному, в коло; розмикання на інтервал піднятих рук; виконання команд: "Праворуч!", "Ліворуч!", "На місці - кроком руш!", "Кроком руш!", "Клас, стій!".
Загальнорозвивальні вправи; вправи для формування правильної постави; вправи без предметів з імітацією; 3 комплекси вправ ранкової гімнастики.
Ходьба; пересування на носках; з високим підніманням стегна; у напівприсіді; у присіді; на внутрішніх і зовнішніх частинах ступні; з різним положенням рук.
Біг; з високим підніманням стегна; з виносом прямих ніг уперед і на носках; із закиданням гомілки; "човниковий" біг 4 х 9 м; біг на швидкість до 30 м.
Стрибки; на одній і двох ногах на місці; з просуванням; з поворотом на 90°; у глибину з висоти 30 см; у довжину з місця.
Акробатика; групування; перекати у групуванні; перекату бік.
Рівновага (гімнастична лава, низька колода): різні стійки з одночасними рухами руками; нахили тулуба; пересування ходьбою на носках; ходьба з високим підніманням колін; присід з різними положеннями рук; зіскок, вигнувшись, з фіксуванням основної стійки.
Лазіння та перелізання: по горизонтальній та похилій (кут 20°) гімнастичній лаві в упорі на колінах уперед і назад; по гімнастичній стінці в різних напрямках; перелізання через дві горизонтальні та похилі (кут 20°) гімнастичні лави, що стоять паралельно на відстані 50 см; перелізання через перешкоду висотою 80 см.
Танцювальні вправи; з підскоком; приставні кроки з притоптуванням; галоп: поєднання кроків на 32 такти; елементи українських народи их танців.
4. Основні поняття та елементи спортивних ігор
Стійка гравця в різних іграх; повороти і зупинки гравців; пересування зі зміною швидкості і напрямку руху. Поняття про передачу. Ловіння і передача м'яча; кидки; удари; подачі; зупинки м'яча; "відкривання"; вихід на вільне місце; позиції для захисту та атаки.
5. Спортивні ігри
Футбол.
1. Теоретична підготовка: загальне уявлення про футбол; ознайомлення з правильним розташуванням на футбольному полі; уміння орієнтуватися на футбольному полі та відповідним чином реагувати на дії партнерів і суперників; історія українського футболу; розвиток футболу в Україні та за кордоном.
2. Фізична підготовка: організуючі вправи; загально-розвивальні вправи; ходьба; бігові вправи; стрибкові вправи; акробатичні вправи; вправи для формування правильної постави; вправи для координації рухів; вправи для м'язів стопи; рухливі ігри "Порожнє місце", "Через ліс", "Дзвінок на урок", "Рибалка", "Передавання м'ячів у колонах над головою".
3. Технічна підготовка.
Техніка пересування; біг; біг зі зміною напрямку і швидкості руху; стрибки поштовхом однієї ноги; зупинка стрибком.
Удари по м'ячу ногою; удар внутрішньою стороною стопи по нерухомому м'ячу; виконання ударів після зупинки та ведення м'яча.
Зупинки м'яча; зупинки підошвою м'яча, що котиться та опускається.
Ведення м'яча; ведення м'яча носком.
4. Тактична підготовка.
Індивідуальні дії без м'яча: правильне розташування гравців в іграх на невеликих майданчиках в обмежених складах; уміння орієнтуватися на футбольному полі та відповідним чином реагувати надії партнерів і суперників.
Індивідуальні дії з м'ячем; доцільне використання вивчених технічних прийомів у грі.
Групові дії: ознайомлення з навчальною грою; взаємодія двох чи трьох партнерів у грі.
5. Домашні завдання:
1) виконувати удари внутрішньою стороною стопи по нерухомому м'ячу у стінку з відстані 5 - 6 м;
2) виконувати ведення м'яча носком;
3) вивчити правила 2 - 3 рухливих ігор та навчитися грати;
4) взяти участь у грі в футбол у зменшеному складі.
6. Контрольні навчальні нормативи і вимоги:
1) біг на 30 м з високого старту на результат:
Хлопчики Дівчатка Рівень компетентності
Понад 8,0с Понад 8,2с 1
8,0с 8,2с 2
7,5с 7,8с 3
7,0с 7,2с 4
2) стрибок у довжину з місця на результат:
Хлопчики Дівчатка Рівень компетентності
Менше 80 см Менше 70 см 1
80 см 70 см 2
90 см 80 см 3
120 см 115 см 4
3) 4 зупинки підошвою м'яча, що котиться:
Хлопчики Дівчатка Рівень компетентності
1 правильно виконана зупинка 0 1
2 1 2
3 2 3
4 3 4
6. Легка атлетика
Біг на 30 м: старт; положення тулуба і рук; фінішування; біг по дистанції.
"Човниковий" біг; 4 х 9 м і 4 х 10 м. Рухи руками та положення ступні.
Біг на 400 і 500м: чергування вдиху і видиху.
Метання: тримання малого м'яча; метання в горизонтальну і вертикальну цілі з відстані 9 м.
7. Плавання
Імітація рухів плавця; рухи руками і ногами; підготовчі, плавальні вправи на суші. Правила дії, які забезпечують, безпеку на воді.

 
 

Цікаве

Загрузка...