WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Психогімнастика – як один з психотерапевтичних методів - Реферат

Психогімнастика – як один з психотерапевтичних методів - Реферат

рухи: ловлять коника (підкрадатися навшпиньках, шия витягнута уперед, тулуб схилений, руки простягнуті до коника, причаїтися - різко податися уперед, накрити коника долонями). Підняти долоні - вистрибнув! Знов підкрадатися.
Майстри (6-7років)
Ведучий показує дітям, як працюють швець (кладе чобіт між колінами, однією рукою тримає цвях, другою б'є молотком), кравець (зшиває уявною голкою тканину, відриває нитку); садівник (копає землю, садить дерево, поливає його), пекар (місить тісто, робить калачі), пряля (пере, викручує, розвішує білизну), кухар (нарізає овочі, смажить їх, перемішує). Діти намагаються відгадати, кого зображує ведучий.
Потім дітям пропонується гра, де вони уявляють себе чудовими майстрами, які все вміють робити. Ведучий ніби-то не може повірити і дає їм завдання: підбити підбори, зашити сорочку, випрати рушник, спекти пиріг. Діти виконують уявні дії та показують плід своєї праці. Ведучий дивується, як вправно і красиво майстри все вміють робити.
Здоровим будь (4-5 років)
Ведучий читає вірші Г.Бойка, а діти імітують дії, про які йдеться.
Глянь, без мила і водиці
Умиваються дві киці.
Язичком вмиваються.
Лапками втираються.
Я до крана сам дістану,
Умиваюсь біля крана.
Милю милом щоки, шию
І водою добре мию.
***
Носить півник-співунець
На голівці гребінець
Гребінцем тим, знає кожний
Причесатися не можна.
А у мене, а у мене
Є гребіночка зелена.
Я нікого не прошу, -
Сам голівку причешу.
Ведучий відмічає найвиразніші рухи, заохочує дітей до імітації інших дій, ставить запитання: "А як ти витираєшся, надягаєш шапочку, їси, чистиш зуби?".
Уявні дії
Гуси-гусенята (3-4 роки)
Ведучий спочатку читає вірш Г.Бойка "Гуси-гусенята" і показує дії гусенят:
Гуси-гусенята
На ніжки
Одягли червоні
Панчішки.
І пішли рядком
До корита
Свіжої водиці
Попити.
Напились води
Гусенята,
Почали купатися,
Пірнати.
Гуси-гусенята
Сердиті:
Дуже близько дно
У кориті.
Діти зображають гусенят: одягають панчішки, йдуть, перевалюючись, до корита, п'ють воду, витягнувши шийки, хлюпаються та пірнають у воді.
Сніжки (4-5 років)
На дворі випав перший сніг. Дерева обсипані інеєм і обліплені снігом. Діти весело вибігають із дитсадка і радіють снігові. Вони підкидають його догори і милуються сріблинками, обсипають один одного, сміються, а потім починають ліпити сніжки і кидати їх у ціль: хто точніше влучить.
Врятоване кошеня (6-7 років)
Діти побачили, як великий собака погнався за малим кошеням. Кошеня дуже злякалось, кинулось у двері і сховалось у дитсадку. Один хлопчик взяв пухнастого втікача на руки, погладив його, притиснув до себе і каже: "Не бійся, ми не віддамо тебе собаці, ми сховаємо тебе". Кошеня ніби не зрозуміло - замуркотіло, потерлося головою об руку хлопчика, заплющило очі від задоволення. Одна з дівчаток тех. попросила: "Дай і мені потримати котика".
Хлопчик обережно передав їй котика, і дівчинка теж приголубила і заспокоїла маленького. Так діти по черзі передавали один одному котика і втішали його.
На березі моря (6-7 років)
Діти веселою юрбою біжать до моря і з розгону кидаються у воду, молотять по воді руками, і ногами. потім починають змагатися, хто довше пробуде під водою: затискають ніс, заплющують очі та присідають у воду. Весело у воді. Можна хлюпатись, бризкати, плавати. А потім з веселим вереском вискочити з води і розтягтись на теплому піску.
А ще можна сіяти піском крізь пальці, ліпити з нього замки та дороги, шукати черепашок, камінці, ловити маленьких рибок марлею. Хіба все згадаєш!
Діти уявляють себе на морі, а ведучий намагається визначити, хто що робить. Свої припущення він висловлює вголос, а діти оцінюють чи так.
Затримані дії
Раз-два (3-4 роки)
Діти стоять у колі. Вихователь подає їм команди: "Ніжками потупали, ручками поплескали, голівкою похитали, пальчиком посварились, пострибали, як зайчики, присіли, як черепахи" і т.п.
Кожну команду можна виконувати лише після слів "раз-два".
Лисичко, де ти? (4-5 років)
Діти стають у коло. Ведучий - у середині. Учасники гри відвертаються і заплющують очі. В цей час ведучий ходить по колу і обирає Лисичку (доторкнувшись до дитини), всі інші - зайці.
За сигналом усі розплюють очі. Ведучий кличе перший раз: "лисенька, де ти?" Лисиця не повинна виявити себе ні словом, ні рухом, так само і другий раз. А на третій вона каже: "Я тут" - і кидається ловити зайців. Зайця, який присів навпочіпки, ловити не можна.
Солдатики (5-6 років)
Олов'яні солдати дуже люблять дисципліну. А справжній солдат перш ніж виконувати наказ командира, обов'язково повторить його. Наприклад, командир каже: Йди мити руки", а солдат відповідає: "Слухаюсь! Іду мити руки!" - і лише тоді повертається та йде (віддає честь, карбує кроки...).
Діти (солдатики) крокують по залу, зупиняються. Ведучий дає їм команди: "Рядовий Сашко, принеси віник!", "Рядовий Наталка, зав'яжи бантик!". Команди можуть бути найрізноманітнішими, але якщо перед ними стоїть слово "Рядовий", то перш ніж виконувати, слід відповісти "Слухаюсь" і повторити команду ведучого.
Ці вправи дуже корисні для організації неуважних та інертних малюків.
Недочули (6-7 років)
Діти грають у глухих. Вони стоять у колі та виконують команди ведучого (руки вгору, в сторони, нахилитись вперед, нахилитись назад, присісти, підстрибнути, покрутити головою, відвернутись, розбігтись, повернутись). Але перед тим, як викинута кожну команду, вони перепитують хором: "Руки вгору? в сторони?..". Вдаючи глухих, приставляють руки до вуха, повертають голову, нахиляються вперед. Виконувати команду можна тільки тоді, коли ведучий підтвердить їхні слова. Іноді він вдає, що забув або змінює команду, намагається власним прикладом підштовхнути малюків до виконання дій без перепитування. Але за порушення правил вилучають з гри.
Опосередковані дії
Рокі бачить сир (3-4 роки)
Діти ходять по залу під музику. Ведучий заохочує їх: "раз-два, добре, три-чотири, молодці!". В якийсь момент він підіймає над головою малюнок із зображенням сиру. І хоч музика продовжує звучати, а ведучий - командувати, діти чимдуж біжать до сиру.
Міміка: очі примружені, посмішка, нетерпіння.
Можна використати малюнки із зображенням варення (для Карлсонів), моркви (для Зайчиків), меду (для Віні Пухів) і т.ін.
Знайди т промов (4-5 років)
Діти заплющують очі, відвертаються, а ведучий ховає хустинку. Кожен намагається її знайти і не виявити цього перед іншими, а тихенько наблизитися до ведучого і йому на вушко сказати, де лежить хустинка. Гра закінчується, коли більшість дітей знайде хустинку.
Цікава зарядка (5-6 років)
Діти виконують гімнастичні вправи, добре їм відомі, але одні з них (наприклад, хлопці) роблять те, що показує ведучий, а інші (наприклад, дівчатка) те, що він

 
 

Цікаве

Загрузка...