WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Психогімнастика – як один з психотерапевтичних методів - Реферат

Психогімнастика – як один з психотерапевтичних методів - Реферат

вітерець затихає, музика уповільнюється, сніжинки ледве рухаються і нарешті лягають на землю (діти присідають, опускають руки, схиляють голову, ніби заснули). Все тихо.
Заводні іграшки (4-5 років)
Діти граються взаводною іграшкою, звертають увагу, як її рух уповільнюється, коли закінчується завод. А потім самі зображують заводне курча, зайчики, паровозик тощо (поступово уповільнюють рухи, зупиняються, завмирають).
Фея сну (5-6 років)
Діти сидять на стільчиках, що стоять в колі на достатній відстані. Звучить колискова. Дівчинка з "чарівною паличкою" (фея сну) підходить до одного з малюків і торкається паличкою його плеча, той засинає (нахиляє голову і заплющує очі). Так вона обходить всіх дітей і тихенько виходить.
Зачароване місто (6-7 років)
Діти слухають казку про зачаровану принцесу. Кожний обирає собі позу, завмирає. Ведучий намагається розбудити учасників гри. І тільки тоді, коли він цілує принцесу, всі прокидаються.
Вираження веселого і радісного настрою
Ігрові вправи, в яких діти зображують сміх, радість, задоволення, допомагають створити теплу атмосферу в групі, підняти настрій, емоційно наблизити малюків один до одного. Ці ігри корисні дітям з психомоторними та емоційними труднощами. Вони виключають здорове емоційне збудження, відволікають від хворобливих фантазій та переживань. Бадьорий настрій, створений ними, має тривалу стійкість.
Мамі усміхаємось (3-4 роки)
Ведучий співає пісеньку "Мамі усміхаємось" В.Анафонникова:
Ой, лади, лади, лади,
Не боїмося води,
Чисто умиваємось -
ось так!
Мамі посміхаємось -
ось так!
Діти слухають пісню і повторюють рухи за ведучим. На слова першого рядка плескають у долоні, другого - розводять руки долонями догори, третього - гладять свої щоки, четвертого - опускають руки і посміхаються.
Несподівана радість (4-5 років)
У кімнату, де гралися малюки, зайшла мама. Вона посміхнулася і сказала: "Закінчуйте, діти, свою гру. Мені вдалось купити квитки в цирк. Вистава починається через дві години".
Діти спочатку завмерли, а потім заходились танцювати кругом мами.
Виразні рухи: сміються, потирають руки, плещуть в долоні пританцьовують.
Канікули Боніфація (5-6 років)
Діти пригадують, як у мультфільмі лев Боніфацій веселив африканських малюків. Хтось з дітей або ведучий уявно жонглює, ходить по канату, показує фокуси. Діти весело сміються, танцюють, плещуть у долоні, стрибають, Потім всі разом можуть пограти у рухливі ігри.
Веселі друзі (6-7 років)
Діти діляться на пари. Кожна пара по черзі розігрує таку сценку. Двоє друзів, які все літо не бачилися, нарешті зустрічаються у дворі. Вони радісно гукають, підбігають один до одного, обіймаються, стрибають від радості, сміються, кружляють у танці або бігають з підскоком, тримаючись за руки.
Вираження спокою і задоволення
Ці ігри допомагають заспокоїти дітей, створити у групі теплу психологічну атмосферу, викликати почуття прихильності один до одного. Їх рекомендують проводити з агресивними, збудливими дітьми, у яких часто виникають конфлікти з однолітками.
Смачні цукерки (3-4 роки)
У одного із дітей у руках уявна коробка з цукерками. Він пригощує по черзі дітей. Малята беруть по одній цукерці, дякують господарю, потім розгортають цукерку і беруть її в рот. По виразу їхніх облич одразу видно, що частування смачне.
Міміка: жувальні рухи, посмішка, вираз насолоди, задоволення.
Золоті краплинки (4-5 років)
Іде теплий дощ. Танцюють бульбашки в калюжах. Із-за хмаринки визирнуло сонце. Дощ став золотим.
Діти підставляють обличчя і долоні золотим краплинам теплого літнього дощу.
Під час етюду звучить музика Д.Христова "Золоті краплинки".
Виразні рухи: голова закинута, рот напіввідкритий, очі заплющені, м'язи обличчя розслаблені, плечі опущені.
Клумба і садівник (5-6 років)
Діти обирають ролі квітів на клумбі. Всі квіти зів'яли, бо дво не було дощ. Але нарешті прийшов садівник і полив рослини. Вони підняли голівки, розгорнули пелюстки і стали надзвичайно гарними. Квіти вдячно усміхаються садівникові, милуються собою та сусідами по клумбі.
Виразні рухи: сісти навпочіпки, голову і руки опустити (квітка зів'яла); підняти голову, розпрямити тулуб, руки підняти (квітка розквітла).
Міміка: очі напівзаплющені, м'язи розслаблені задоволена посмішка.
Гру можна продовжувати, пропонуючи ситуації: сонце гріє - сонце палить, спека - подув легенький вітерець - вітер став холодним, квіти замерзли - садівник закрив їх від вітру...
Паровозик із Ромашкою (6-7 років)
Діти уявляють себе пасажирами чудового Паровозика з мультфільму. Паровозик зупиняється в дивнім лузі, де росте безліч квітів. Пасажири милуються заходом сонця, слухають спів пташок, збирають ромашки (конвалії, сунички, кульбабки, проліски, листя), нюхають букети, щасливо посміхаються.
Вираження негативних емоцій та переживань
Можливість в умовній ситуації вільно виражати певні негативні емоції, регулювати час та міру їх прояву дає змогу дітям свідомо ставитись до своїх та чужих переживань.
Виражаючи в уявних ігрових умовах перебільшений страх або гнів, дитина ніби пересичується ними, що знижує психотравмуючий вплив цих емоцій, запобігає їх закріпленню та переходу у нав'язливі стани.
Вираження суму та страждання
Зайчики (3-4 роки)
Інспекція вірша М.Познанської "Зайчики":
В лісі сніг. У лісі звірі.
Ось зайчатка скачуть сірі.
Сірі їстоньки хотять,
Сірі з холоду тремтять.
Бідні зайчики голодні.
Ще не снідали сьогодні.
Виразні рухи: стрибають, ніби гріються, руками б'ють себе в боки, обіймають за плечі, притискають до живота.
Міміка: лоб зморщений, брови зведені, губи злегка надуті, кутки губ опущені.
Ведмедик Мишка (4-5 років)
Інсценізація вірша І.Неходи "Ведмедик Мишка".
Ну, я це - ведмедик Мишка,
Він і плаче, і реве...
Він звихнув учора ніжку
І тепер кривенький трішки...
Та нічого - заживе!
Діти зображають ведмедика, який плаче, тримається за ніжку, шкутильгає.
Сумний зайчик (5-6 років)
Діти пригадують казку про Козу-Дерезу. Потім по черзі зображають зайчика, яки сидить під дубком, плаче і крізь сльози відповідає ведмедю, вовку, лисичці та раку: "Як же мені не плакати, коли в моїй хатці звір страшенний сидить..."
Мурашка стомився (6-7 років)
Ведучий читає вірш Л.Костенко "Мурашки думають про зиму":
знайшов мурашка гарну бадилину.
Бере - везе... везе - везе...
І так, і сяк, і вгору, і в долину -
Така важка, ніяк не доповзе.
Діти зображають, як повзе мурашка, як схиляється. як нього ніжки збиті камінням, як він нарешті сів, притулився до чогось, простяг ноги, опустив руки, голову, зігнувся і каже: "Така важка, ніяк не довезу..."
Вираження гніву
Сердитий дідусь (3-4 роки)
Дідуся в село приїхав Петрик і одразу пішов гуляти. Дідусь розсердився, що Петрик вийшов за

 
 

Цікаве

Загрузка...