WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Психогімнастика – як один з психотерапевтичних методів - Реферат

Психогімнастика – як один з психотерапевтичних методів - Реферат

перепочити. Це одразу помічає інший, співчутливо всміхається, каже: "Ти тепер відпочинь, а я понесу". Бере рюкзак. Гра триває.
Вихователеві необхідно заохочувати не тільки артистичне виконання ролей, а й прояв піклування, співчуття до друзів, бажання допомогти.
Добра чарівниця (6-7 років)
Довідалась Добра Чарівниця, що Чаклун перетворив добрих дітей на злі чудовиська і вирішила одна піти до лісу і врятувати їх. Чудовиська хотіли її налякати: вигукували страшними голосами, погрожували кулаками, кривлялися, вищіряли зуби, плигали, але вона нічого не злякалася. Ось вона влучила момент і торкнулася своєю чарівною паличкою одного Чудовиська сторукого, стозубого, стоголосого. Воно вмить перетворилося на лагідну і веселу дівчинку. Дівчинка підбігла до чарівниці, обняла її, подякувала і вони вже вдвох, тримаючись за руки, стоять у коли страшних чудовиськ.
Раптом Чудовисько триголове, триноге, тривухе наблизилось до них і само наштовхнулося на паличку, зойкнуло і перетворилося на красивого і сміливого хлопчика. Дівчатка спочатку стурбувалися, чи не зробили вони йому боляче, але хлопчик заспокоїв своїх рятівниць, подякував їм за допомогу, обійняв їх за плечі, і вони втрьох продовжували рятувати зачарованих дітей...
Мета цієї гри (інсценування казки) - навчити малят виражати один одному свою вдячність, радість, співчуття, піклування, бажання захистити і допомогти.
Міміка
Хто що любить (3-4 роки)
Діти приходять у лісове кафе. Старус-офіціант не знає, що люблять людські діти, і не розуміє людської мови. Томи від пропонує все, що у нього є (можна ілюструвати малюнками), а діти мімікою показують, що їм подобається, а що вони не їдять. Приблизне меню: солодкі цукерки, солоні равлики, горіхи лущені, гусінь та черв'яки смажені, яблука червоні, поганки бліді, сіно сушене, курка печена, жатки в юшці, суниці в цукрі тощо.
Ведучий сам демонструє зразки виразних мімічних рухів, заохочує тим, вдало зобразив задоволення або огиду.
Кошеня (4-5 років)
Ведучий читає вірш, а діти зображують кошеня, про яке йдеться:
Є у мене кошенятко.
В нього шкірка гладка-гладка.
Як ідемо ми із хати:
Ледь не плаче кошенятко.
А додому повертаємось,
Радо нам воно всміхається.
А вночі малюк не спить,
Від мишей нас боронить,
І з-під ліжка серед ночі
Грізно сяють його очі.
Прикро тільки, що собак
Він лякається ось так...
В магазині дзеркал (5-6 років)
У магазині дзеркал маленька мавпочка побачила своє відображення і вирішила, що то інші мавпочки. І почала вона корчити їм гримаси, кривлятися, шкіритися, надувати щоки, піднімати брови, показувати язика. І вони у відповідь робили те ж саме. Вона посміхнулася - і всі посміхнулися. Тоді їй стало соромно, і вона похнюпилась. Те ж саме зробили й інші мавпочки.
Зайченя в телевізорі (6-7 років)
Втікаючи від Вовка, забігло Зайченя в телеательє. Там працювало багато телевізорів, а деякі стояли ще без екранів, Залізло Зайченя в порожній корпус і почало повторювати все те, що роби Заєць на екрані справжніх телевізорів.
Ведучий зображує здивування, радість, гнів, страх, співає, жестикулює, а всі діти намагаються якнайточніше копіювати його дії.
Жести
Курча (3-4 роки)
Діти створюють "Книжку з живими малюнками": слухають оповідання К.Чуковського "Курча" та відтворюють жести і виразні рухи, про які йдеться в тексті. Ведучий після слів "ось так" робить паузу і сам зображує героя оповідання. Діти повторюють за ним.
Глуха бабуся (4-5 років)
Глуха бабуся запитує про щось у дітей. Наприклад: "Хто з вас любить цукерки? Хто ту дівчата? А хто - хлопчики? А якого росту Дядя Стьопа? тощо). Відповідати їм можна тільки жестами, оскільки вона нічого не чує.
Марсіанин
Ведучий - марсіанин. Діти (космонавти) розповідають йому про свою Землю. Марсіанин ніколи не бачив Землі і тому про все запитує: А які н Землі дерева? А які квіти? А які слони? А які миші? А які зошити? А які олівці? А які м'ячі? тощо. Діти жестами характеризують предмети (маленький, великий, загострений, круглий, чотирикутний, довгий, короткий). Марсіанин дивується: зошити чотирикутні?! А у нас круглі (показує жестом). М'ячі круглі?! А у нас видовжені (показує).
Мовчазна розмова (5-6 років)
У Кощея в скрині лежать багатства (іграшки різної форми і розміру). Поки Кощей спить, його вчений Кіт, який дуже любить дітей, тихенько виймає зі скрині ту іграшку, що полюбилася малюку, і дарує йому. Тільки попросити іграшку і описати її треба мовчки, щоб не розбудити Кощея.
Незнайко-Незгодка (6-7 років)
Прийшли діти до лісу. Бачать: червоніють на кущі ягідки. З'їли по одній. А то були ягідки Незнайка-Незгодка. І діти вмить перетворились на Незнайок-Незгодок, які нічого не говорять, нічого не знають і ні з чим не згодні. Повертаються вони до дитячого садка, вихователь запитує: Де ви буди? Що бачили? Що з вами сталося? Скільки вам років? Як вас звуть? Але діти лише знизують плечима, розводять руками і здіймають брови, мовляв: "не знаємо, не бачили?" Тоді вихователь каже: "Йдіть мити руки! Сідайте їсти! Роздягайтесь! Дайте мені ягідку! Підійдіть до мене! Але діти тільки заперечливо хитають головою і відмахуються руками, стискуючи губи. Бо вони стали Незгодами і ні з чим не згодні.
Побіг вихователь до лікаря, розповів йому про біду, що сталася з дітьми, і лікар дав йому інші ягідки - Слухнянки-Хорошки. Спочатку вихователь хотів умовити дітей з'їсти по ягідці, але вони лише відверталися і затискували зуби. Тоді він поклав ягідки на стіл і суворо наказав дітям не торкатися їх і не їсти. Тільки він це сказав, як Незгоди кинулися до столу і з'їли всі ягідки. І відразу ж стали добрими і слухняними дітьми.
Всі дуже раділи, стали в коло, танцювали і поздоровляли один одного з одужанням.
Голос. Інтонація
Три ведмеді (3-4 роки)
Вихователь читає дітям казку про трьох ведмедів і пропонує кожному промовити слова персонажів: "Хто брав мою ложку? Хто їв з моєї миски? Хто лежав у моєму ліжку?" Потім хтось із дітей відвертається і намагається вгадати, чиїм голосом промовляє та чи інша дитина. Ведучий жестами дає завдання дітям говорити за Тата Ведмедя чи за малого Ведмедика.
Хто як кричить (4-5 років)
Діти слухають вірш А.Барто "Хто як кричить". Потім ведучий виразно промовляє кожний перший рядок вірша, а діти наслідують його інтонацію і міміку, закінчують строфу другим рядком.
-Ку-ку-рі-ку! - починає ведучий, поважно підносячи голову, розвівши руки.
-Курей стережу, - промовляють діти, ставши в подібну позу і з такою ж самовпевненою неквапливість в голосі.
-Кудах-тах-тах! - метушливо починає ведучий, підстрибуючи, збуджено плескаючи себе руками по боках та озираючись.
-Знеслась у кущах! - закінчують діти, зобразивши метушливість та збудженість.
Ух та Ох (5-6 років)
Жили собі двоє друзів Ух та Ох. Один був веселий та сміливий, а другий полохливий і плаксивий.

 
 

Цікаве

Загрузка...