WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Технологія туристської діяльності в CП “АУСКОПРУТ” (пошукова робота) - Реферат

Технологія туристської діяльності в CП “АУСКОПРУТ” (пошукова робота) - Реферат

приміщень.
2.15 Планувальна організація технологічного процесу приміщень поверхової служби.
Розробка технологічного стандарту особливо потрібна для обслуговуючих технологічних циклів, фундаментом для яких є клінінгові технології (прибирання, чищення).
Технологічний стандарт визначає види клінінгових технологій, їхню санітарно-гігієнічну спрямованість, послідовність виконання технологічних операції і тимчасові нормативи.
Прикладом таких нормативів можуть бути "Технологічні інструкції з прибирання номерів".
Чинні нормативи визначають вимоги, запропоновані до технологічної послідовності здійснення робіт з прибирання житлових помешкань готелю і його оснащення. Вони вводяться з метою забезпеченнядотримання відповідного санітарно-гігієнічного стану номерів і помешкань на житлових поверхах і забезпечення високої якості обслуговування гостей у готелі.
Перед тим, як приступити до роботи (прибирання), покоївка повинна перевірити заброньовані номери, прибрані напередодні. При цьому вона повинна перевірити якість прибирання номера, санітарного вузла, роботу освітлювальних приладів, телевізора, холодильника, телефону, радіоточки, перевірити наявність рекламного і довідкового матеріалу.
Прибирання покоївка починає з номерів, що звільнилися після від'їзду гостей. Після прибирання вона негайно здає підготовлені до заселення номери в службу прийому і розміщення. Проводиться поточне щоденне прибирання номерів, зайнятих гостями.
Виконується проміжне прибирання, якщо на нього є завдання. Проведення генерального прибирання здійснюється за планом один раз на 10 днів у звільненому після від'їзду гостя номері. Встановлені номери можуть бути змінені у випадку, якщо гість вивісив табличку "Будь ласка, приберіть мою кімнату" на ручку зовнішньої сторони вхідних дверей або навпаки, вивісив табличку "Будь ласка, прошу не турбувати". Якість обслуговування туристів - проблема комплексна. Її вирішення передбачає ефективне використання всіх заходів , різних форм і методів впливу. Основу вирішення цієї проблеми покладено системний підхід, єдність і взаємодія організаційних, технічних, економічних, соціологічних, правових заходів.
Якість обслуговування - це сукупність властивостей і ступеню корисності послуг, що обумовлює здатність усе повніше задовільняти потреби туристів:
- забезпечення найбільш швидкого розміщення туристів;
- надання туристам того номеру, що був попередньо запропонований їм;
- забезпечення рівня обслуговування , що відповідає вимогам до даного розряду готелю та категорії номера;
- дотримання санітарно-гігієнічного порядку в готелі;
- відповідність необхідної кваліфікації, знання іноземних мов, висока культура спілкування з туристами обслуговуючого персоналу;
- надання широкого спектру додаткових туристичних послуг, створення умов для розваг.
Технологія готельних послуг.
2.21 Технологія - наука про способи впливу на сировину,
матеріали і напівфабрикати відповідними засобами виробництва. Розробка технології здійснюється за галузями виробництва.
Галузь - певна сфера діяльності, науки, виробництва. Технологія галузі - сукупність знань про методи, засоби і раціональні прийоми у певній сфері діяльності, науки або виробництва.
Послуга - цілеспрямована виробнича діяльність, головною рисою якої є збігання процесів виробництва, реалізації та споживання.
2.22 Готель є найдосконалішим типом колективних засобів
розміщення із замкнутою технологією виробництва і споживання готельних послуг. Збігання процесів виробництва і споживання готельних послуг визначається єдністю поліпростору, що утворює просторову структуру функціонального процесу "надання даху". Ядром цієї структури є основний монопростір - житловий поверх, - що відповідає основному технологічному процесу споживання готельних послуг - технологічному процесу експлуатації житлового поверху. Допоміжним монопростором є простір приміщень вестибюльної групи, який відповідає основному технологічному процесу виробництва готельних послуг - технологічному процесу приймання і розміщення , що забезпечує додаткові умови комфорту в просторах споживання і виробництва. Допоміжним монопростором є простір технічного поверху, що відповідає допоміжному технологічному процесу виробництва і споживання готельних послуг та забезпечує технічний і санітарний стан основного монопростору.
Основний технологічний цикл визначається умовами гостинності: культурою і якістю обслуговування, формою організації праці (індивідуальна, або бригадна), видами клінінгових технологій. Розрізняють три види основних технологічних циклів - замкнутий, розімкнутий, технологія гостинності.
Допоміжні технологічні цикли забезпечують умови, необхідні для здійснення основних циклів: контроль за технічним і естетичним станом устаткування і приміщень, їхнє обслуговування і ремонт.
Розрізняють два види допоміжних технологічних циклів: технологічний цикл контролю за технічним і естетичним станом приміщень і технологічний цикл контролю за технічним станом устаткування, механізмів і автоматики.
Обслуговуючі технологічні цикли пов'язані з експлуатацією устаткування і приміщень (прибирання, чищення), збереженням і переміщенням сировини, матеріалів, напівфабрикатів готової продукції, інформації. Вони здійснюються складськими, транспортними і технічними службами.
Розрізняють шість видів обслуговуючих технологічних циклів: клінінговий житлових приміщень, ведення білизняного господарства, клінінговий нежитлових приміщень, використання засобів для миття і чищення, інформаційні технології, технології бронювання і резервування.
Технологічний цикл гостинності визначає якість підготовки номерів до заселення, якість і культуру обслуговування, рівень кваліфікації персоналу. Універсальна підготовка персоналу служби Housekeeping, суміщення професій (прибирання в громадських приміщеннях, приміщеннях харчування, робота в пральнях) дає можливість при потребі перегрупувати служби на виконання будь-якого завдання.
Правила користування готелем і запропонованими готельними послугами в Укрїні розроблені на основі діючого законодавства і регулюють відносини між споживачами (особами, проживаючими в готелі або які мають намір скористатися готельними послугами) і виконавцями готельних послуг (готелями, готельнимии об'єднаннями, уристичними базами і туристичними комплексами, пансіонатами незалежно форм особистості).
Готель призначається для тимчасового проживання людей строком до 45 діб, незалежно від місця постійного проживання і прописки. Проживання більше вказаного терміну здійснюється тільки з дозволу адміністрації готелю.
Підприємницька діяльність готелів регулюється діючим законодавством України і теперішніми Правилами.
Готелі поділяються на категорії у відповідності з вимогами нормативних

 
 

Цікаве

Загрузка...