WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Індустрія туризму та її складові. Тематичні парки (Діснейленд в Парижі) - Курсова робота

Індустрія туризму та її складові. Тематичні парки (Діснейленд в Парижі) - Курсова робота

регіону. Крім цього, їхня роль у формуванні і розвитку сучасного туризму в регіоні постійно підвищується.
Рекреаційно-розважальний туризм можна умовно розділити на декілька типів:
1. Туристсько-оздоровчий тип
2. Пізнавально-туристський тип
Для кожного типу потрібно свій вид рекреаційних ресурсів. Під рекреаційними ресурсами розуміється складна керована і частково самокерована система, що складається з ряду взаємозалежних підсистем, як: відпочиваючі люди, природні і культурні територіальні комплекси, технічні системи, що обслуговує персонал і органи управління. Оптимальне сполучення цих характеристик створює необхідну основу для розвитку рекреаційного туризму.
Рекреаційні заходи першого виду можна назвати пасивними. До них відносяться сонячні і повітряні ванни. Здійснюються вони на пляжах. Люди при цьому оголені. Цей вид рекреації пред'являє жорсткі вимоги до погоди.
Другий вид - активна рекреація: прогулянки, розваги, спортивні ігри, свята і т.д. До цього виду відносяться тематичні парки.
1.2. Складові роботи тематичних парків
Екскурсія, як складова роботи тематичних парків
Екскурсійна діяльність в тематичних парках передбачає ознайомлення туристів з тими чи іншими туристичними ресурсами в країні, на прикладі яких був побудований тематичний парк.
Класифікація і тематика екскурсій
Класифікація - система розподілу тих або інших предметів, явищ відповідно до їхніх істотних ознак. Класифікація екскурсій в тематичних парках - це розподіл екскурсій по однорідних групах відповідно до властивим цим групам ознаками.
По складу учасників екскурсії діляться на екскурсії для: дітей і школярів; дорослих (студенти, учнівська молодь); міських жителів; сільських жителів; місцевого населення; приїжджих туристів; інвалідів; індивідуалів.
В парках проводяться в загалі тематичні екскурсії, але в деяких і оглядові екскурсії, які торкаються декілька тем.
Хронологічні рамки оглядової екскурсії - від першого згадування в літописі даного міста до сьогоднішнього дня.
Тематичні екскурсії присвячені події або групі подій, об'єднаних однією темою. У свою чергу вони підрозділяються на декілька груп, а кожна з цих груп класифікується на підгрупи. На підставі тієї чи іншої теми і створюється тематичний парк, тобто ця класифікація відповідає також і можливій класифікації тематичних парків:
Природознавчі: географічні (географія - наука про Землю); геологічні (про надра Землі);
Гідрогеологічні (про водні ресурси);
Ландшафтні (сади і парки, мальовничі природні місця).
Екологічні: екологія міста, визначеної місцевості і т.д.; у свою чергу підгрупи діляться на класи: екологія і людина; екологія водного басейну; екологія повітряного басейну; екологія тварин і рослинний світ.
Історичні: історико-краєзнавчі; археологічні; етнографічні.
Археологічні: будівництва древніх поселень, городищ, поховань, зброя, знаряддя праці, посуд, прикраси і т.д.
Етнографічні: побут, культура, народні промисли в їхньому історичному розвитку.
Мистецтвознавчі: живопис; скульптура; декоративно-прикладне мистецтво; театрально-музичні екскурсії.
Літературні: літературно-біографічні (по місцях, пов'язаних із життям і
творчістю поета, письменника); історико-літературні (розкривають визначений історичний етап розвитку літератури); літературно-художні (по місцях подій, що знайшли відбиток у творах).
Архітектурно-містобудівні: освітлення пам'ятників архітектури визначених стилів; творчість окремих архітекторів; історична і сучасна забудови міста.
Виробничі: виробничо-історичні; виробничо-економічні; виробничо-технічні.
За формою проведення екскурсії підрозділяються на: звичайні; навчальні; рекламні; екскурсії-лекції; екскурсії-масовки; екскурсії-спектаклі; екскурсії-прогулянки й ін.
Всі ці форми властиві проведенню екскурсій в тематичних парках, багато з яких пропонують історичну, політичну, архітектурну, економічну інформацію і несуть в собі навчальні екскурсії, як для дітей так і для дорослих.
Рекламні екскурсії - це взагалі частина роботи тематичних парків, які в самих себе об'єднують не одне підприємство туристичної індустрії, якому підсвідомо або не підсвідомо робиться реклама.
Екскурсії-прогулянки є найтиповішими для більшості тематичних парків, так як вони передбачені для відпочинку, розваг, відвідання свят та ін.
В основному туристи пересуваються по парках пішки, для чого архітектори майбутніх парків повинні гарно продумувати розміщення всіх об'єктів, щоб забезпечити маневреність великих груп людей, дати можливість туристам ретельніше оглянути, дослідити об'єкти, уявити себе учасником подій та ін. Пішохідні маршрути в тематичних парках повинні бути логічними та послідовними. Довжина маршрутів не повинна перевищувати 6 км.
Деякі парки застосовують зараз також і транспортне пересування по місцевості, наприклад, на історичних поїздах, в екіпажах, на пароплавах.
Тематика парків дозволяє організаторам поставити організацію екскурсій від епізодичних заходів до організації цілих циклів.
Створення і техніка проведення екскурсій в тематичних парках
Організація майбутньої роботи в парку та проведення екскурсій в них починається з самого планування парку, добору і вивчення майбутніх екскурсійних об'єктів.
Екскурсійний об'єкт - предмет, що дає уявлення про характерні риси (особливості) визначеної епохи розвитку товариства, науки, культури, природи, мистецтва та ін., що викликає інтерес туристів у пізнанні навколишньої дійсності.
У якості об'єктів в тематичних парках можуть виступати:
- місця, пов'язані з історичними подіями;
- природні об'єкти і заповідники;
- будинки і спорудження;
- меморіальні пам'ятники і комплекси;
- твори архітектури і містобудування;
- оригінальні інженерні спорудження;
- об'єкти, пов'язані з життям і діяльністю людей;
- технічні експонати;
- пам'ятники мистецтва;
- археологічні пам'ятники;
- народні обряди, звичаї;
- сучасні чи майбутні досягнення;
- будь - яка тема, що на думку засновників зацікавить туристів.
Зібравши якнайбільше матеріалу про об'єкти в запланованому парку, створюються дошки (таблички та ін.), де буде розміщуватися інформація для туристів.
Ця інформація включає: найменування об'єкта/суб'єкта (початкове; сучасне; "у народі"); події, пов'язані з ним; місцезнаходження об'єкта/суб'єкта; на чиїй території/де розташований (пам'ятка, будинок, істота та ін.); опис об'єкта/суб'єкта (дата спорудження, матеріал виготовлення, стиль, характеристика та ін.); дані про авторів об'єкта; безпека при його відвіданні; та інша інформація, яку вважають корисною для ознайомлення з цим об'єктом/суб'єктом.
Розробка маршрутів на терені парків - складний процес, що потребує визначених умінь і навичок. Саме маршрут є основним елементом організації обслуговування туристів в парку.
Побудова маршруту визначається: темою парку; місцем розташування об'єктів.
До розробки маршруту подаються такі вимоги:
організація показу об'єктів і інформація про них в логічній послідовності; забезпечення зорової основи для розкриття теми; компактність

 
 

Цікаве

Загрузка...