WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Індустрія туризму та її складові. Тематичні парки (Діснейленд в Парижі) - Курсова робота

Індустрія туризму та її складові. Тематичні парки (Діснейленд в Парижі) - Курсова робота


Курсова робота
Індустрія туризму та її складові. Тематичні парки (Діснейленд в Парижі)
План
Вступ 3
1. Індустрія туризму та її складові 5
1.2. Тематичні парки в системі паркової культури 6
1.2. Складові роботи тематичних парків 7
2. Місце тематичних парків в туристичних подорожах 15
2.1. Найвідоміші тематичні парки світу 19
3. Організація роботи "Діснейленда" в Парижі 23
3.1. Місце парку в туристичній індустрії Франції 33
3.2. Перспективи розвитку тематичних парків на Україні 33
Висновки 37
Література 39
Додатки 40
Вступ
Зараз у світі йде удосконалювання видової структури туризму. В даний час популярні традиційні форми організації відпочинку, що передбачають набір екскурсій і видовищних заходів. Туризм стає більш активним. Найбільше перспективними видами туризму є конгресовий, бальнеологічний, спортивно-полювальний, дозвілево-розважальний. Великою популярністю користується спеціалізований туризм, що об'єднує людей по однорідних фахових інтересах. Розвивається й індивідуальний туризм, що дозволяє диференціювати підходи до кожного туриста. Саме до дозвілево-розважального відноситься розвиток тематичних парків, які все більше починають приваблювати до себе туристів і стають перспективною складовою туризму.
Актуальність теми. У теперішній час готельне господарство у всьому світі стало на індустріальну основу і являє собою галузь економіки, яка забезпечує значні валютні надходження за рахунок розвитку іноземного і внутрішнього туризму. Теж саме стосується розвитку підприємств харчування на основі розвитку туризму в країні. Готельне господарство, заклади харчування, транспорт, додаткові послуги, торгівля сувенірами - все це грає провідну роль в організації роботи тематичних парків і приносить неабиякий прибуток, а тому є актуальним для розгляду в кожній державі, яка планує зробити свою туристичну галузь прибутковою.
Тільки цього вже достатньо, щоб зрозуміти, наскільки актуальна тема вивчення роботи в тематичних парках, визначення їх сучасних тенденцій і майбутніх прогнозів та розширення їх географії створення.
Ще за часів своїх перших прототипів, так звані "культурні парки" перш за все створювалися з метою відпочину у пристойних умовах. Поступово почали звертати увагу на настрій і задоволення потреб постояльців. І саме ця риса є особливістю і основою діяльності найбільших тематичних парків світу. Сьогодні в умовах нових тенденцій на ринку індустрії гостинності вони мають унікальну можливість ще більше підняти свій престиж і репутацію за рахунок поліпшення стандартів обслуговування, які б відповідали б самим високим сучасним вимогам.
За основну мету цієї роботи автор ставить дослідження роботи сучасних тематичних парків у межах всього світу, оцінити їх майбутні прогнози і напрямки розвитку.
Для реалізації цієї мети автор ставить перед собою конкретні завдання для роботи:
1) Знайомство з роботою парків взагалі;
2) Надання загальної характеристики вузької спеціалізації сучасних тематичних парків;
3) Визначити основні тенденції розвитку тематичних парків світу;
4) Вивчення перспектив майбутньої паркової справи для України.
У процесі написання курсової роботи було використано не дуже багато джерел літератури через те, що цю вузьку тему майже не висвітлюють вітчизняні і російські автори. Більшість з них являють собою спеціальну літературу останніх років видання (1997 - 2001), яка надає аналіз сучасного стану туризму в світі. Для більш ретельного дослідження тенденцій розвитку тематичних парків у різних країнах, засобів залучення ними клієнтів і впровадження нових технологій було опрацьовано багато матеріалу з Інтернету.
Структурно курсова робота складається з вступу, трьох розділів, висновків, додатків та списку літератури.
?
1. Індустрія туризму та її складові
Індустрія туризму утворюється з підприємств, що випускають товари і послуги, без яких не може існувати сучасний туризм. Тематичні парки, які є з одного боку складовою індустрії туризму, а з другого вбирають в себе майже всі її складові, відносять до організації своєї роботи майже всю інфраструктуру туризму:
- підприємства, що надають послуги по розміщенню (готелі, мотелі, кемпінги, пансіонати, мебльовані кімнати, будинки відпочинку і т.д.), а також підприємства харчування, що є невід'ємною частиною підприємств, що надають послуги по розміщенню - ресторани в готелях, столові в пансіонатах і будинках відпочинку і т.д.;
- туристські фірми, що займаються організацією і продажем туристських поїздок;
- транспортні організації, що займаються туристськими перевезеннями;
- навчальні заклади по підготуванню і підвищенню кваліфікації спеціалістів туристської індустрії;
- інформаційні і рекламні служби;
- органи керування туризмом (державні заснування, у функції яких входить керування розвитком туризму в країні й у регіонах) і науково-дослідні організації, що займаються збором і опрацюванням статистичних даних по туризму, упорядкуванням наукових прогнозів і наукових досліджень в області економіки і соціології туризму;
- підприємства по виробництву товарів туристського попиту;
- підприємства роздрібної торгівлі по продажу товарів туристського попиту.
Крім цих підприємств, обслуговуванням туристів займаються ще і ті, які можуть існувати і без них, але при знаходженні в місцях перебування туристів спектр діяльності їх розширюється. Це:
- таксопарки;
- ресторани;
- кафе;
- підприємства сфери дозвілля (спортклуби, музеї, театри зоопарки, казино, виставочні і конгрессві зали і т.д.).
1.2. Тематичні парки в системі паркової культури
Безладний туризм знищив уже чимало унікальних куточків природи. Тому процесом відпочинку як різновидом природокористування треба управляти і цю роботу треба ретельно організовувати. Зберігання і розвиток природних територій (парків), що охороняються є одним із пріоритетних напрямків державної екологічної, рекреаційної і розважальної політики. Цілком або частково вилучені з господарського використання, вони мають режим особливої охорони, а на прилягаючих до них ділянках землі і водяного простору можуть створюватися охоронні зони, округи з регульованим режимом господарської діяльності, розважальні парки, парки призначені для лікування та ін. Паркові території відносяться до об'єктів загальнонаціонального надбання.
Розрізняють такі основні категорії зазначених територій:
- державні природні заповідники, у тому числі біосферні;
- національні парки;
- природні парки;
- державні природні заказники;
- пам'ятники природи;
- дендрологічні парки і ботанічні сади;
- культурно-розважальні парки;
- історико-архітектурні.
Саме до культурно-розважальних відносяться тематичні парки.
Розважальний - рекреаційний туризм - це пересування людей у вільний час із метою відпочинку, необхідного для відновлення фізичних іемоційних сил людини. Для багатьох країн світу цей вид туризму є найбільше поширеним і масовим. Для його розвитку необхідні рекреаційні ресурси. Рекреаційні ресурси складають найважливішу частину природного потенціалу

 
 

Цікаве

Загрузка...