WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Плавання: способом кроль, батерфляй, на спині, брас - Реферат

Плавання: способом кроль, батерфляй, на спині, брас - Реферат

Інакше шість ударів ногами зверху-вниз на один цикл рухів руками. Чотириударний і двоударний кроль використовується в основному при плаванні на довгі дистанції.
Багато плавців добре володіють всіма варіантами координації рухів рук і ніг, використовують різні варіанти техніки в залежності від дистанції і тактичних міркувань. Часто плавці-стаєри, які використовують двоударний кроль, збільшують темп роботи ніг впродовж декількох метрів після виконання поворотів або переходять на частішу роботу ногами під час прискорення і при фінішуванні.
При узгодженні рухів ногами і руками необхідно старатися, щоб найбільш активні рухи ногами зверху-вниз, які просувають вперед тіло плавця, припадало би на той момент рухів руками, коли в них падає сила тяги. В цьому випадкуплавець пливе більш рівномірно, а значить, витрачає менше зусиль на переборення опору.
Техніка плавання способом кроль на спині
Техніка плавання способом кроль на спині нагадує техніку плавання способом кроль на грудях.
Кроль на спині значно поступається за швидкістю кролю на грудях.
У програму змагань введені дистанції 50, 100 і 200 м, які пропливають цим способом, а також один з етапів комбінованої естафети 4х100 м і другий відрізок комплексного плавання на 100, 200 і 400 м.
Кроль на спині має і певне прикладне значення при буксируванні предметів. Широко використовують цей спосіб і в процесі початкового навчання плаванню. Це пояснюється двома причинами: по-перше, поперемінні рухи рук і ніг природні для людини, а по-друге, виконуючи рухи на спині, новачок, на відміну від інших способів плавання, може довільно дихати.
Руки і ноги виконують рухи поперемінно, підготовчі рухи рук відбуваються під водою, на цикл рухів рук припадає шість рухів ніг.
Положення тулуба і голови. Плавець знаходиться на поверхні води майже горизонтально. Кут атаки при повільному плаванні досягає 9-13 , а при плаванні з максимальною швидкістю зменшується до 5-8 . Рівень води проходить приблизно біля мочок вух. Голова злегка припіднята, лице знаходиться над водою і зберігає постійне положення. Тіло плавця витягнуте, але не напружене. Коливання навколо осі мінімальні. При плаванні на спині тіло плавця трохи повертається в сторону руки, яка виконує гребок. Цей поворот створює посилений гребок, так як працюють м язи тулуба. І навпаки, полегшує витягування протилежної руки з води. Звичайно, поворот тулуба не повинен бути дуже великим. При повільному плаванні він досягає 30-40 , а при збільшенні швидкості до максимальної зменшується до 20-25 .
Рух ніг. Схема рухів ніг та сама, що й у кролі на грудях. Ноги в колінних суглобах згинаються трохи більше, ніж при плаванні кролем на грудях. Коефіцієнт корисної дії роботи ногами по відношенню до роботи руками вищий, ніж при плаванні кролем на грудях. Відстань між п ятками однієї ноги до пальців другої 45-60 см. Основні рухи виконуються не згори донизу, а навпаки знизу догори. Від поверхні води нога опускається вниз, спочатку практично не згинаючись. У другій половині руху вона поступово згинається в колінному суглобі.
Плавця пересуває вперед сила, яка утворюється від руху ніг знизу догори, як і в способі кроль на грудях, рух стегна вгору на початковій стадії збігається із закінченням руху гомілки і стопи донизу. Від моменту руху гомілки і стопи догори швидкість руху стегна уповільнюється, потім вона зупиняється біля водної поверхні, а рух ноги догори завершується, коли стопа "відкидає" воду вгору-назад.
Рух рук. Гребкові рухи руками при плаванні способом кроль на спині виконуються почергово в напрямку спереду-вниз-назад. Найбільш ефективні вони тоді, коли в першій частині гребка рука в ліктьовому суглобі згинається, а в другій розгинається.
Темп рухів руками залежить від довжини дистанції, на якій виступає плавець. Весь цикл можна умовно поділити на чотири фази: вкладання руки у воду і наплив, гребок, закінчення гребка і виймання руки з води, пронесення її по повітрю. У кінці пронесення руки швидкість її руху зростає.
Плаваючи на спині, спортсмен занурює руку у воду на лінії плеча або трохи ближче до середньої лінії тіла. Глибина занурення кисті досягає 10-15 см. Кисть повернута назовні, донизу мізинцем, який першим торкається води, після чого занурюється вся рука. Далі вона згинається в променево-зап ястному суглобі, долоня захоплює воду, після чого рука починає згинатися в суглобі.
Основна частина гребка, як і в способі кроль на грудях, виконується з послідовним згинанням і розгинанням ліктя. Найбільше ліктьовий суглоб згинається в середній частині гребка, коли кисть і лікоть перебувають на одному рівні й рухаються паралельно лінії тіла. При цьому кисть максимально наближається до поверхні води. Завершальна частина гребка розгинання в ліктьовому суглобі і швидкий рух кисті назад-вниз-всередину.
При закінченні гребка руку виносять з води, не затримуючи кисті біля стегна. Для цього повертають кисть долонею до стегна чи донизу. З води рука виноситься випрямленою догори великим пальцем або тильним боком долоні. У такому стані, максимально розслабленою, її проносять у повітрі. Одночасно кисть плавно повертається долонею назовні і в момент занурення спрямована мізинцем у воду.
Гребок руками виконується по черзі: коли одна рука входить у воду, друга завершує гребок. Тільки в такому разі можна досягти безперервного просування вперед.
Дихання. Обличчя плавця весь час залишається над водяною поверхнею, дихання при плаванні кролем на спині здійснюється простіше й природніше, ніж в інших способах. Вдих і видих припадають на повний цикл рухів рук. Вдих відбувається через рот, коли одна рука перебуває над водою, а друга виконує гребок; видих, що відбувається через рот і ніс, узгоджується з протилежним рухом рук.
Узгодження рухів рук і ніг. Також, як і при плаванні кролем на грудях, найпоширенішим варіантом і тут є шестиударна координація (на два гребки руками виконують шість рухів ногами). Також використовують і чотириударний кроль.
Техніка плавання способом батерфляй (дельфін)
Спосіб плавання батерфляй за своїми швидкісними можливостями займає друге місце після кролю. Найпоширенішим різновидом способу батерфляй, що застосовується на змаганнях, є

 
 

Цікаве

Загрузка...